Skocz do zawartości
cola_no

NABROIŁEM, nie otwierają się drzwi kierowcy od zewnątrz

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomej która kupiła identycznego paska pokazywałem jak awaryjnie otworzyć drzwi kierowcy małym kluczykiem który znajduje się w pilocie. Zdjąłem klapkę przy klamce kierowcy, przekręciłem kluczykiem w prawo w lewo i coś się stało. Można zamknąć całe auto tym wypizdkiem ale nie otworzy żadnych drzwi. Pilot zamyka ale otwiera wszystko oprócz kierowcy. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jest problem z cięgnem bowdena bądź mechanizmem wewnątrz drzwi który to się zacina w naszych passatach. u mnie pomagało opuszczenie szyby i kilkukrotne szarpnięcie klamką.czasami samo opuszczenie szyby pomagało. podczas opuszczania szyby słychać było dzwięk jakby coś w srodku zaskoczyło. a klamka chodziła wiele lżej od pozostałych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klamka nie chodzi lżej jak pozostałe to spróbuj otworzyć tym, jak to napisałeś, wypizdkiem drzwi, może to coś da. jeśli nie a klamka chodzi luźno to poczytaj tu;

http://forum.vw-passat.pl/threads/39523-Nie-otwieraj%C4%85-si%C4%99-przednie-drzwi-passat-B6-3C/page10

http://forum.vw-passat.pl/threads/68497-nie-mo%BFna-otworzy%E6-drzwi-kierowcy/page2

Miałem podobną sytuację i niestety cięgno spadło. Ale naprawa, jeśli to tylko cięglo, to pół godziny. tylko musisz uważać po zdjęciu boczku by nie pourywać przewodów elektrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu tak że jak się tylko robi chłodniej tak jak teraz nie można otworzyć drzwi pasażera przednich przez całą zeszłą zimę tak jeździłem po czym na wiosnę jak ręką odjął wraz ze wzrostem temp. na zewnątrz teraz temat powrócił, o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niska temperatura ma wpływ na działanie siłownika otwierającego i zamykającego te drzwi. możne jest zasmarowany jakimś towotem który sztywnieje w niskich temperaturach klinując siłownik. trzeba rozebrać oczyścić przemyć rozpuszczalnikiem i na rozebranym sprawdzić jego działanie, koniecznie w niskiej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak ogrzewanego garażu stwarza pewne problemy ale cóż, trzeba zakasać rękawy i krzesać iskry :) Dzięki wszystkim za podpowiedzi, zdam relację jak dojdę do przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierają mi się przednie drzwi od kierowcy.

Nie ma możliwości otworzenia drzwi z zewnątrz, klucz w zamku kręci się, ale zamek nie reaguje.

Od wewnątrz samochodu rygiel działa, zarówno ręcznie jak i elektronicznie. Natomiast próba otworzenia drzwi klamką kończy się niepowodzeniem, pociągniecie klamki i próba popchania drzwi nic nie dają.

 

Czy ktoś może polecić sposób na naprawę tego ? Jakiś polecany tani fachowiec w Warszawie ?

 

Mój Passat to model B5 z 1997, 110KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy po wymianie zamka drzwi kierowcy trzeba cokolwiek kodować? Przeczytałem wątki nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Wg kompa mam uszkodzony zamek który jest nienaprawialny. Wg kompa zwarcie do masy, nie można usunąć błędu. Wkład zamka 3C2 837 015A. Chciałbym go poprostu wymienić na wyłączonej stacyjce/ odpiętym aku.

Edytowane przez Darek Zw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zamku jest mikro switch i jest to naprawialne, wystarczy go wymienć. kodowania nie robisz żadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, masz gdzieś jakiś manual jak naprawić tego słicza? W tych wątkach o cięgnach itp nic nie namierzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam manuala. rozbierasz zamek, mikro switch są na allegro. przekładasz i chula. wpisz na alegro mikrostyk vw i wyskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widać jedynie switch'e do zamków B5. Na dniach rozbiorę stary zamek zobaczymy co w nim siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro widać jedynie switch'e do zamków B5. Na dniach rozbiorę stary zamek zobaczymy co w nim siedzi.

 

Jeśli Twój problem jest przejściowy to powinno wystarczyć samo rozebranie i gruntowne wyczyszczenie oraz nasmarowanie częsci ruchomych - tak było właśnie u mnie. Kłopoty zaczynały sie przy pierwszych spadkach temperatury - klamka z zewnątrz przestawała działać raz na kilka tygodni lub w czasie przymrozków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie psikaj wd-kiem, ja tak sobie popsikalem do zamka klapy, tam też są dwa switche(jeden mi umarł od tego), klapa nie reagował raz na jakiś czas gdy popsikalem tego samego dnia klapa otwierała się zawsze, następnego dnia rano umarła, trzeba było kupić nowy zamek i tak juz rok jak dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Simon19

racja

Edytowane przez Simon19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności