Skocz do zawartości
Gość koko

Paliwo ucieka- pod maska... nie moge znalezc na to sposobu..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koko

Mam taki problem: PALIWO UCIEKA :( (pod maska)

I nie moge na to znalezc sposobu, powymienialem wszystkie weze, jak zlikwidowalem jeden wyciek, zaczynalo sikac gdzie indziej... Zaznaczam ze jezdze na gazie, benzynka caly czas sobie krazy w ukladzie, widac jest za duze cisnienie i musi sobie jakies ujscie znalezc. Ostatnio sikalo mi przez wezyki do podcisnienia do filtra powietrza ;/ Przepialem te wezyki, ale nie wiem do czego to podlaczylem (takie "cos" miedzy filtrem powietrza a kielichem zawieszenia, z tego idzie waz do "puszki" pod filtrem powietrza). Jesli ktos wie co to to prosze o podpowiedz.

Nie wiem juz o co mu chodzi, ale moze sie zapchaly jakies weze odpowiedzialne za odprowadzenie nadmiaru paliwa do zbiornika, albo jakis zaworek...

Moze ktos mial podobny problem, prosze o wszelkie wskazowki.

z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jak Ci sikało wężami podciśnienia, to masz do wymiany regulator ciśnienia. U mnie było to samo. W wężach podciśnienia nie ma prawa znajdować się paliwo. To coś koło kielicha, to zawór odpowietrzenia baku. Nie zmieniaj podłączenia wężyków podciśnienia, bo powinny być podłączone w określony sposób i żaden inny.

Wymień regulator ciśnienia a będziesz miał spokój. Jest wciskany w listwę wtryskiwaczy, wyciągasz zawleczkę, wyciągasz regulator, wkładasz nowy i zatykasz zawleczką. Koniec. (Oczywiście jeszcze wężyk podciśnienia najpierw zdejmujesz a potem zakładasz na nowy :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

dzieki za odpowiedz, juz cos wiem :)

powiedz mi jeszcze ile to kosztuje jak pamietasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Nowy jakieś 270zł, używki chcieli po 75zł, ale czy warto wkładać używkę i liczyć się z ponownym uszkodzeniem - musisz sam zadecydować.

Żeby być na 100% pewnym zdejmij wężyk podciśnienia z regulatora ciśnienia (jest w listwie wtryskiwaczy pod przepustnicą) i go zaślep, aby nie dostawało się lewe powietrze. Załóż na końcówkę regulatora kawałek węża i sprawdź, czy zacznie z niego wypływać paliwo po uruchomieniu silnika (podłóż najlepiej pod końcówkę węża jakieś naczynko). Jeżeli tak, to na 100% regulator do wymiany.

Niech Ci nie przychodzi do głowy zatykanie króćca wychodzącego z regulatora i dalsza jazda. Wówczas w listwie wtrysków panuje niewiadome ciśnienie (takie, jakie pompa potrafi wytworzyć) i nie ma powrotu nadmiaru paliwa do zbiornika. Teraz też nie ma, ale cały nadmiar wypływa wężami podciśnienia przez co paliwo w listwie jest pod niższym ciśnieniem niż przy zatkanym wylocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

wiem ze nie wolno zaslepiac weza z paliwem (musi wrocic do baku)... gdybym tak kombinowal to zrobilbym sobie wylacznik pompy paliwa, ale wtryski musza sie chlodzic.

regulator juz kupilem, uzywany za 30 zl (jak nie bedzie dzialal to moge oddac, wiec nie ryzykuje zbytnio). Pytalem o ceny bo nowe znalazlem w intercars, ale ceny od 180 do 290 (z moim rabatem by bylo od 100 do 200). Narazie zaloze uzywany, posprawdzam, jak i ten bedzie lipny to kupie nowy.

Bede to dzis zmienial po pracy, do tego jeszcze wymienie przewody od ABS bo nie dziala. Napisze jutro czy pomoglo.

Narazie dzieki wielkie za odpowiedz, pomogles :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

uki dzieki wielkie!!

regulator zmienilem, kupilem od polo, byl troszke inny (ale tez do 3 bar), zaplacilem 30 zl i tyle mnie to wszystko kosztowalo :) wymiana tez prosta. nic juz nie cieknie, nie smierdzi paliwem. Koszt zwroci mi sie po 2 tyg (nie ucieknie paliwko). :)

naprawilem jeszcze grzanie foteli, wiec tylko jezdzic i sie cieszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności