Skocz do zawartości
Gość jaro1

koło dwumasowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michalsc

Witam, od 1,5 tygodnia mam Passata z 2003 roku 1.9 TDI 130 konnego, ma przebieg 83000 potwierdzony w serwisie, a użytkowany był w Belgii i sądząc po przebiegu i stanie wizualnym chyba przez jakiegoś dziadka :) Ale mimo takiego przebiegu itd zauważyłem coś chyba niepokojącego, objawów szarpania nie mam, jedyna rzecz, która mnie zastanawia, to przy przyspieszaniu na każdym biegu w okolicach 2000 obrotów silnik jakoś zmienia barwę dźwięku, pojawia się takie lekkie szumienie, bardziej słyszalne, jak się siedzi na tylnej kanapie, tak koło 1900 i ustaje po 2100- 2200, ani wcześniej, ani później go nie ma, tylko w okolicach 2000 i zastanawiam się co to może być, a z 1.9 TDI do czynienia wcześniej nie miałem, więc jeszcze za bardzo nie oswoiłem się z dźwiękami z tego silnika, ale ten jest dla mnie dziwny. Może i to nie jest koło, ale wolę podpiąć się do tego tematu, żeby nie zaczynać nowego :) Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to pojawia się przy przyspieszaniu to sprawdź łączniki gumowe dolotu między turbiną-->IC--> a kolektorem ssącym. U mnie było tak samo, zależnie od obciążenia turbiny dźwięk się nasila. Jak masz pękniętą gumę to będzie delikatnie brudno od oleju w tym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalsc

Ten dźwięk pojawia się przy przyspieszaniu, owszem, ale przy równomiernej jeździe w tym zakresie obrotów ten dźwięk jest cały czas, albo jak gaz puszcze, to jak obroty zejdą poniżej granicy tego odgłosu, to wtedy jest spokój, ale staram się unikać jazdy na tych obrotach, tzn albo szybko przez nie przechodzić albo jeździć niżej, jak np w mieście, bo nienawidzę dziwnych dźwięków z pod maski, dostaje wręcz szału, ale na szczęście samochód w środę idzie do mechanika na rozrządy i inne głupoty, to przynajmniej dźwięk zostanie zbadany przez fachowca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas nieszczelnosc raczej,a nie kopci mocno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny24

Czesc. Jesli bys mogl napisac mi jakie były objawy padania dwumasy to bym był Ci bardzo wdzieczy. Bo ja sadze ze i moja sie konczy bo mam dziwne drgania na postoju jak i jezdzie a najbarzdziej sa odczuwalne jak samochod jest zimny.

 

Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalsc
jakas nieszczelnosc raczej,a nie kopci mocno?

 

No właśnie, że nie zauważyłem chmury dymu, może i nieszczelność, już się po prostu nie mogę doczekać wizyty u mechanika, bo ciekawi mnie co to może być, jak silnik pracuje okej i jak na moje oko dźwięk jest w porządku oprócz okolicy 2000, dziwne, ale trzeba posprawdzać, bo jeszcze parę dni i dostane szału, ale dziwne jest też to ,że dużo lepiej słychać to na tylnej kanapie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że dużo lepiej słychać to na tylnej kanapie

 

A moze to nieszczelnosc wydechu skoro slychac z tylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CORAZ WIĘKSZY :offtopic:SIĘ ROBI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

A u mnie dziś się coś spierniczyło, zaczęło rzucać silnikiem dość mocno i siedząc na fotelu jest to odczuwalne znacznie, są to uderzenia w jednakowych odstępach czasu, podrywa do góry. Później jak wystygł silnik przejechałem się i dodatkowo zaczął się dławić, powyżej 2000 obrotów było w miare OK. Koło dwumasowe??:( A może jeden z cylindrów nie pali i takie daje objawy?? Co sądzicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Otzi

Wynikiem padniętej dwumasy są drgania silnika na biegu jałowym oraz szarpanie przy ruszaniu. Zakres temperatur drgań i szarpań tak naprawdę nie ma znaczenia. U mnie pojawiało się to zależnie od widzimisia usterki. Telepał się tak samo na zimnym jak i na ciepłym, żeby następnego dnia nie trząść się wcale. Parę miesięcy borykałem się z właściwym zdiagnozowaniem mojego problemu aż w końcu wymieniłem prawie w ciemno dwumasę i niepokojące objawy ustąpiły. Dodam, że prawie jednocześnie pękł docisk sprzęgła i przy wciskaniu skrzypiało jak furmanka na polnej drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a co myslicie o sztywnym kole zamachowym? zestawy VALEO kompletnego sprzegla + kola zamachowego kosztuja w granicach 1300zl. Drgania skretne natomiast w takich kompletach 4-elementowych niwelowane sa podobno przez elastyczna tarcze sprzeglowa. Taki zestaw na pewno jest bardziej trwaly niz z kolem dwumasowym tylko co z drganiami?

Teraz mam walnieta dwumasowke i jest koszmar z wibracjami i z szarpaniem przy ruszaniu.

Czy ktos z forumowiczow jezdzi na takim zestawie w AVF-ie?

 

Pozdrawiam!

 

 

wojtusp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wojtusp nie odrobił lekcji i nie poczytał całego tematu od 1 str. do 8. Jest tu dość sporo na ten temat co pytasz, a ponadto ja kilka razy się rozpisywałem na ten temat. Podobno do Twojego silnika nie ma zamienników JM, ale musisz popytać tu i tam. Jeżeli chodzi o drgania to wyczuwalne są na wolnych obrotach, natomiast na wyższych dynamicznie słabną. Tak przynajmniej zachowuje sie mój silnik po zastosowaniu JM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
koledzy a co myslicie o sztywnym kole zamachowym? zestawy VALEO kompletnego sprzegla + kola zamachowego kosztuja w granicach 1300zl. Drgania skretne natomiast w takich kompletach 4-elementowych niwelowane sa podobno przez elastyczna tarcze sprzeglowa. Taki zestaw na pewno jest bardziej trwaly niz z kolem dwumasowym tylko co z drganiami?

Teraz mam walnieta dwumasowke i jest koszmar z wibracjami i z szarpaniem przy ruszaniu.

Czy ktos z forumowiczow jezdzi na takim zestawie w AVF-ie?

 

Pozdrawiam!

 

 

wojtusp

 

Z tego co wiem to do naszych modeli jeszcze takich zestawów nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to do naszych modeli jeszcze takich zestawów nie ma

 

no wlasnie sie zastanawiam czy z tej aukcji http://www.allegro.pl/item473727892_sprzeglo_kolo_zamachowe_a4_a6_passat_1_9tdi.html

nie bedzie sprzeglo pasowac, poki co nie ma kontaktu ze sprzedajacym bo jest na urlopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie sie zastanawiam czy z tej aukcji http://www.allegro.pl/item473727892_sprzeglo_kolo_zamachowe_a4_a6_passat_1_9tdi.html

nie bedzie sprzeglo pasowac, poki co nie ma kontaktu ze sprzedajacym bo jest na urlopie.

Tutaj masz z kołem DWUMASOWYM

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=483416672

Więc chyba warto za tą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Któryś z chłopaków testował taki zestaw na forum. Po miesiącu posypała mu się skrzynia. Zobaczcie sobie ten temat:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=11000&highlight=jednomas&page=2

 

Ja już śmigam 11 miechów na kole JM i działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie od czapy do osób, które wymieniały koło dwumasowe - czy jednym z pierwszych objawów zmęczenia materiału nie było drżenie pedału sprzęgła w trakcie naciskania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drżący pedał to może być równie dobrze kończące się łożysko oporowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drżący pedał to może być równie dobrze kończące się łożysko oporowe...

 

ja za 2 tygodnie wymieniam komplet sprzegla i kolo dwumasowe i mam pytanko o to lozysko oporowe, czy to to samo lozysko ktore znajduje sie w komplecie wraz ze sprzeglem?

 

bo slyszalem jeszcze o okresleniu lozysko igielkowe czy to okreslenie tyczy sie tego samego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności