Skocz do zawartości
Gość jaro1

koło dwumasowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam akurat temat sprzegla i 2 masu na tapecie. A wiec TAK:

PROBLEM JEST Z 130KM silnikiem...bo do niego nie ma zadnego zestawy 1 masowego.

Do silnikow 115KM, 110KM VALEO robi zestawik 1mas. Zreszta malo kto wie, ale byly cichutkie akcje servisowe szczegolnie w SKODAch wymiany 2masu na 1mas. Kolo 2masowe to inaczej mowiac tlumig drgan skretnych ktory przenosi drgania rezonansowe ponizej wolnych obrotow...chodzi tylko i wylacznie o komfort autka na wolnych obrotach. Jak samochod jedzie to i tak da sie odczuc drgania TYLKO, ze one juz nie sa do odruznmienia czy to od silnika czy od nawiarzchni. Generalnie pomysl LUK mial dobry ALE trwalosc i cena 2masa pozostawia duuuzo do zyczenia. Ja jestem na etapie kombinowania wywalenia 2masa u siebie (130KM) i wstawienia 1masa. Za dwa tygodnie bede montowal wieksza dmuchawke, wiec na bank mi juz zdechnie 2mas.

Moj 2mas ma 215tys km i zaczyna na wolnych obrotach grzechotac i czuc nadmierne drgania. Dodanie delikatnie gazu powoduje ustanie w/w drgan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz

U mnie objawy sa podobne , czyli na wolnych obrotach sa delikatne wibracje,rezonans. Patrzyłem na łacznik drgan( wyglada bardzo dobrze) Wszedłem pod samochod cały tłumik drzy! Wsiadłem do auta , kumpel złapał za ten łacznik wszystkie drania ustały !! zrobiło sie ciszej!! ale przy wysokich obrotach było bez roznicy czy ten łacznik trzymał czy nie !!! TERAZ PYTANIE .Czy padajace koło dwumasowe jest w stanie wprowadzic w wibracje cały tłumik przy dobrym łaczniku drgan i przenosic je na biegu jałowym na karoserie ,przy wyzszych obrotach około 1000 wszelki rezonans ustaje Co jest!!! łacznik drgan probowałem przekrecic,ruszyc , ani drgnął Poczekam na odpowiedzi i ruszam na warsztat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość L4ska

Kolego "zuse" czyli dobrze rozumuje ze koło 1masowe nie tłumi drgań ? Czy drgania bedą wieksze niż na 2 masie ? A jak juz te drganie mają być to na czym są większe i bardziej dokuczliwe na nowym 1 masie czy na padniętym 2 masie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie wymienilem komplet sprzeglo docisk tarcza lozysko ale nadal mam takie tykniecia na polowie sprzegla i doszlo to ze po wcisnieciu pedalu mam minimalne drgania pedalu tak samo jest przy zmianie biegow czy to moze byc kolo dwumasowe. ciagnac dobrze ciagnie.Niewiem co mam robic koszt nie jest maly czy wymieniac moze to cos innego?prosze o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drummer

Witam,jestem tu pierwszy raz i nie bardzo sie jeszcze w tym forum orientuje:)

 

Mam pytanie: jezdze 131km 2001r od pol roku. Mam dziwne objawy, przy odpaleniu na luzie po przekreceniu stacyjki obroty skaccza tak jakbym dodal gazu przy odpaleniu, Jadac na biegu np na 4 przy 80km/h po wcisnieciu sprzegla i dodaniu gazu jest normalnie, przy tej samej predkosciu dodajac gazu na luzie oboroty wskakuja do 4 tys i tak jakby sie zatrzymywaly. Dziwil mnie tez stukot wydobywajacy sie spod auta, mechanik powiedzial ze to kolo dwumasowe i powiedzial jeszcze koszt tej imprezy:( autem jeszcze nie rzuca nie ma az takich drgan, ale turkocze pod spode,m i te obroty? Nie wiem czy ma to zwiazek z kolem dwumasowym czy cos innego? Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie skad wy bierzecie te ceny tych czesci przeciez to mozna kupis połowe taniej sprzegło kompletne za około 600zł a dwumasa około 1000zł luka oryginał .No ale jak ktoś lubi wydawac pieniadze to juz jego sprawa .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo 1 masowe rozni sie od 2 masowego TYM, ze w 1 masowym tlumik drgan skretnych znajduje sie w tarczy sprzegla a w 2 masowym ten tlumik znajduje sie w dwumasowym kole zamachowym. Ceny FAKT macie kosmiczne !!!! ja za zestaw kolo 2 masowe tarcza docisk lozycko oporowe zaplacilem 1600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać trzeba celem wyjasnienia ,ze podczas zmiany dwumasy na jednomasę trzeba bedzie zmienić sprzegło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja za zestaw kolo 2 masowe tarcza docisk lozycko oporowe zaplacilem 1600zl.

 

ceny nie są kosmiczne, tylko z ASO...sam dwumas to w zależności od regionu kraju 1800-2000pln. Pytanie ile to ma jeszcze jeździć, bo jeśli tylko te 50-100 kkm i problem ma być sprzedany następnemu właścicielowi, to ja bym też nie kupował oryginału, tylko zamiennik luka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek.ale luk nie jest zamiennikiem tylko oryginałem .idzie na pierwszy montaż tylko obok luka jest jescze znaczek audi albo vw niczym sie to nie rózni. i dwumas taki kosztuje około 1000 do 1200zł a nie 2 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lusiano1
marecek.ale luk nie jest zamiennikiem tylko oryginałem .idzie na pierwszy montaż tylko obok luka jest jescze znaczek audi albo vw niczym sie to nie rózni. i dwumas taki kosztuje około 1000 do 1200zł a nie 2 tys

 

VW niestety wybrał najgorszego dostawcę, bo LUK to najwieksze badziewie jakie może być!!

To powinno być objete akcją serwisową. Niemożliwością jest, żeby takie części ulegały uszkodzeniu w 3-letnim aucie przy przebiegu 150tyś.km. Mogłem wybrać E46 w m-pakiecie 2 lata starsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW niestety wybrał najgorszego dostawcę, bo LUK to najwieksze badziewie jakie może być!!

To powinno być objete akcją serwisową. Niemożliwością jest, żeby takie części ulegały uszkodzeniu w 3-letnim aucie przy przebiegu 150tyś.km. Mogłem wybrać E46 w m-pakiecie 2 lata starsze.

 

Niewiele firm produkuje dwumasy i te części padają we wszystkich nowoczesnych dieslach... nie ma rady na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest ze dajecie za dwumasa 2100 zl? Dziwne, nawet G4 oferuje nowe ori dwumasy za 1200 zl pod warunkiem ze odda sie stare:cool:

 

Ja u siebie na biegu jalowym oprocz silnika slysze takie pukanie rytmiczne, bardzo ciche, zapewne to sie powoli konczy dwumas? Czasem jak stoje w korkach to wlasnie czuc lekkie wibracje przy ruszaniu jakbym za malo gazu dodal, czy to objaw dwumasowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lekkie szarpania kiedy jeszcze nic nie stuka.. (ja tak mam :) ) pomaga jak czasami popsika się na dwumas przez okno do ustawiania rozrządu WD40, trzeba przetoczyc troche samochod na wysokim biegu zeby doszlo we wszystkie miejsca.. Pomaga ale na krótko.. mi przestaje szarpać jak się trochę nagrzeje suilnik i skrzynia i rozszerzą sie spręzyny w dwumasie... Na wiosne wymieniam komplet razem ze sprzęgłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na lekkie szarpania kiedy jeszcze nic nie stuka.. (ja tak mam :) ) pomaga jak czasami popsika się na dwumas przez okno do ustawiania rozrządu WD40, trzeba przetoczyc troche samochod na wysokim biegu zeby doszlo we wszystkie miejsca.. Pomaga ale na krótko.. mi przestaje szarpać jak się trochę nagrzeje suilnik i skrzynia i rozszerzą sie spręzyny w dwumasie... Na wiosne wymieniam komplet razem ze sprzęgłem..

 

Znaczy mi nie szarpie autem, tylko leciutko trzesie przy ruszaniu i to bardzo rzadko przy niziutkich obrotach, moze to w sumie jeszcze nie jest objaw zuzytej dwumasowki?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może odpowiedzieć czy są jakieś różnice pomiędzy dwumasami w zależności od mocy silnika i rodzaju skrzyni 5/6 biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy mi nie szarpie autem, tylko leciutko trzesie przy ruszaniu i to bardzo rzadko przy niziutkich obrotach, moze to w sumie jeszcze nie jest objaw zuzytej dwumasowki?;)

 

Tak na prawdę żeby całkiem wykluczyć dwumas to trzeba zdjąć skrzynie i go obejrzeć.. a wtedy najlepiej mieć drugi razem ze sprzęgłem i odrazu wymienić.. A jesli to lekkie szarpanie i tylko czasami, to chyba każdy samochód może się zatrząść czasami przy ruszaniu ;)

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może odpowiedzieć czy są jakieś różnice pomiędzy dwumasami w zależności od mocy silnika i rodzaju skrzyni 5/6 biegów

 

między 5 i 6 biegową skrzynią jest zasadnicza różnica w rozmiarze sprzęgła (228 vs 240mm), więc i koło zamachowe się czymś różnić musi (podajcie numerki z etki :P)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beryss

witam posiadam passata b4 jakies 6 miesiecy wstecz wymienilem sprzegl +lapa sprzegla gdyz byla peknieta, mechanik stwierdzil ze 2 masowego kola nie trzeba wymieniac. po wymianie od samego poczatku szarpal przy ruszaniu. 2 tyg. temu odpalilem auto i uslyszalem dziwny dzwiek cos brzeczy jak wcisne sprzeglo do konca dzwiek ustaje ,lecz wyczuwam drgania lekkie,podczas jazdy rowniez czuje na pedale sprzegla drgania.bylem u 3 mechanikow, 2 z nich ma teorie ze skrzybua biegow, lub 2masowe kolo. czy ktos moze mi doradzic czy robic ta usterke?czy jest jakies niebezpieczenstwo uszkodzenia czegos wiecej wrazie gdy 2 mas sie posypie?nie wiem co myslec o tej skrzyni biegow. ja bym stawial na 2 mas ale mechanik chyba wie lepiej. jestem wsciekly bo mozna bylo to zrobic za pierwszym razem,. dzwiek dochodzacy ze skrzyni http://rapidshare.com/files/154602070/D2.rar.html kolo 2masowe juz zakupilem, dzisiaj ruszylem paskiem w miasto jak go odpalilem i w trakcie jazdy nieprzyjemny dzwiek, szarpanie itd. zatrzymalem sie po kilku kilometrach gasze go i jak juz praktycznie silnik sie zatrzymal to uslyszalem dzwiek jakby mlotkiem ktos uderzyl, az sie wystraszylem. odpalam go - a tu cicho nic nie stuka, wszystko wrocilo do normy. zapewne kolo 2masowe juz sie konczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dwumasa sie kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności