Skocz do zawartości
Gość jaro1

koło dwumasowe

Rekomendowane odpowiedzi

U a nie łożysko oporowe ;] ? Miałem tak w b4 co prawda w 1Z a Ty masz AFN'a ? Nie masz w profilu ... ciężko coś napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to czesta awaria, to przez katowanie tak sie dzieje tez wymienialem kolo w golfie (axr), odradzali regeneracje to kupilem uzywke od passata razem z calym sprzeglem (750zl) i dziala do dzis podobno (juz go nie mam), kolega w polo tez tego doswiadczyl - tez katowal. Teraz mam automat to mi nie grozi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beryss

tak mam AFN'a lozysko -chyba nie, dzwiek ustepowal jak wcisnalem pedal sprzegla doslownie do konca az w podloge, pozatym kilka tysiecy km wstecz wymieniane bylo sprzeglo z lozyskiem firmy LUK, chyba ze to jakis szajs i sie posypalo. mechanik mnie zalamal bo poskrecal wszystko stwierdzil ze kolo 2 masowe drogi interes, ateraz raz jeszcze trzeba robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beryss

Bardzo wazne pytanie: sprzeglo jest firmy LUK, kolo 2masowe SACHS,czy jest mozliwe ze nie beda pasowac? sprzedawca w sklepie twierdzi ze z kolem sachs tylko sprzeglo sachs z innym nie podejdzie. mam nadzieje ze go ponioslo. moim zdaniem czesci maja normy i sa identyczne . prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam podobny problem szarpie przy ruszaniu jak jest zimny po nagrzaniu ok.Nie slyszę żadnych dziwnych odgłosów ale gała zmiany biegów czasem stawia opór i chaczy dwójka.jakieś 8 miesięcy temu wymieniłem sprzęgło kompletne sachs 149000 teraz jest 163000.Mechanik straszy mnie skrzynią a nie dwumasą nie wiem co myśleć.Mam dwumasę z anglika z przebiegiem 48000,zakładać ją czy nówkę.Aha czy zakładać nowe sprzęgło.Proszę o jakąś podpowiedz.Passat b5 1,8 20v 99rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam podobny problem szarpie przy ruszaniu jak jest zimny po nagrzaniu ok.Nie slyszę żadnych dziwnych odgłosów ale gała zmiany biegów czasem stawia opór i chaczy dwójka.jakieś 8 miesięcy temu wymieniłem sprzęgło kompletne sachs 149000 teraz jest 163000.Mechanik straszy mnie skrzynią a nie dwumasą nie wiem co myśleć.Mam dwumasę z anglika z przebiegiem 48000,zakładać ją czy nówkę.Aha czy zakładać nowe sprzęgło.Proszę o jakąś podpowiedz.Passat b5 1,8 20v 99rok

 

Mam tak samo.. szarpie mi na zimnym a później jest ok. To dlatego ze sprężyny w dwumasie się trochę rozszerzają na ciepłym.. Obejrzyj jeszcze poduszki skrzyni i silnika. Nie musisz zakładać nowego sprzęgła. Nigdy nie byłem pewien czy w 1.8 benzynach były dwumasy.. ale skoro piszesz ze masz to pewnie tak jest ;)

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: co przyczynia się do padnięcia dwumasy prócz jak wyżej napisane -gwałtowne ruszanie.Padło jeszcze słowo katowanie co przez to rozumiecie? a czy takze dwumas dostaje po tyłku jadąc na dość niskich obrotach na danym biegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko: co przyczynia się do padnięcia dwumasy prócz jak wyżej napisane -gwałtowne ruszanie.Padło jeszcze słowo katowanie co przez to rozumiecie? a czy takze dwumas dostaje po tyłku jadąc na dość niskich obrotach na danym biegu?

 

Logicznie rzecz biorąc tez.. dwumas tez jest przeciążany jeśli wrzucisz za wysoki bieg..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tak samo.. szarpie mi na zimnym a później jest ok. To dlatego ze sprężyny w dwumasie się trochę rozszerzają na ciepłym.. Obejrzyj jeszcze poduszki skrzyni i silnika. Nie musisz zakładać nowego sprzęgła. Nigdy nie byłem pewien czy w 1.8 benzynach były dwumasy.. ale skoro piszesz ze masz to pewnie tak jest ;)

Jest dwumasa jak wymieniałem sprzęgło tarcza nie maiła tłumików drgań.Poduszki są w porządku.A co sadzisz o tej używce?Ceny dwumas do benzyny są wyższe niż do tdi(.800-900 tdi)1100-1200 benzyniak wszystko luk lub sachs.Powariowali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest dwumasa jak wymieniałem sprzęgło tarcza nie maiła tłumików drgań.Poduszki są w porządku.A co sadzisz o tej używce?Ceny dwumas do benzyny są wyższe niż do tdi(.800-900 tdi)1100-1200 benzyniak wszystko luk lub sachs.Powariowali....

 

Używana nie daje żadne pewności.. Nawet jak nie miała luzów to możne miała inne wady, nikt nie da Ci gwarancji. Sam się interesowałem w cenach i chciałem kupić regenerowana. Ale dowiedziałem się ze ci co regenerują tez nie dają żadnej gwarancji ile pochodzi, ale z góry mówią że na pewno nie tyle co nowe.. możne pochodzić 10000 a możne 50000.. Trzeba brać nowa. Poszukaj na allegro.. Sachs będzie trochę taniej, a to to samo co LUK. No a tak w ogóle to pewność czy to dwumas powoduje szarpania u Ciebie to będziesz miał dopiero jak zdejmiesz skrzynie, bo trudno tak coś wywróżyć jak go nie widać.. Ja swój będę wymieniał na wiosnę.. rezem ze sprzęgłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skowi17

Witam,wymieniłem koło dwumasowe w którym zerwało nity i koło sie rozleciało.Dodam,że to się stało przy uruchomieniu silnika.Coś zazgrzytało i po temacie.Po wymianie zrobiłem jakies 200 km i znowu rozwaliło koło.Co jast grane?.Czy coś blokuje silnik podczas uruchamiania.Może skrzynia albo inny stwór.Czy ktoś ma jakiś pomysł ,co to może być??Dodam ze mam Paska 1.9 TDI 90 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beryss

po demontazu okazuje sie ze kolo ktore zakupilem firmy sachs nie pasuje a dobierali wedlug numerow. docisk u mnie dokrecony jest 12 srubami a sachs ma tylko 6 otworow. wydaje sie ze trzeba szukac kola od luka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tak samo.. szarpie mi na zimnym a później jest ok. To dlatego ze sprężyny w dwumasie się trochę rozszerzają na ciepłym.. Obejrzyj jeszcze poduszki skrzyni i silnika. Nie musisz zakładać nowego sprzęgła. Nigdy nie byłem pewien czy w 1.8 benzynach były dwumasy.. ale skoro piszesz ze masz to pewnie tak jest ;)

Witam. Też mam dziwne szarpanie przy zimnym silniku ale tylko przy tem zewnętrznej od 5 C i poniżej. dziwne jest to że szarpie jedynie przy ruszaniu i na skręconych kołach w prawo !!!! sam już nie wiem o co biega????? jak jest rozgrzany silnik jest wszystko ok !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mechanik wymienia mi sprzęgło przy okazji określił stan koła dwu-masowego na "jeszcze całe" i teraz pojawia się kwestia czy go wymieniać czy nie. On nie jest pewien a ja się na tym znam jak zając na spawaniu.

Pytanie. Co się stanie jak to koło padnie, auto przestanie jeździć czy "tylko" objawiać się to będzie zwiększonymi drganiami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

Mechanik wymienia mi sprzęgło przy okazji określił stan koła dwu-masowego na "jeszcze całe" i teraz pojawia się kwestia czy go wymieniać czy nie. On nie jest pewien a ja się na tym znam jak zając na spawaniu.

Pytanie. Co się stanie jak to koło padnie, auto przestanie jeździć czy "tylko" objawiać się to będzie zwiększonymi drganiami ?

 

Różnie z tym bywa.. czasami puszczają nity i koło się rozpada, ale rzadko, zanim miało by się rozlecieć to będzie już tak walić ze napewno będziesz słyszał. Ile wytrzyma jeszcze to można by gdybać gdybyś znał dokładnie przebieg koła.. Najgorsze tylko ze w razie co robocizna będzie x2, a przy tej wymianie jest dość droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtuss

objawem zużycia dwumasa moze byc także szarpanie przy ruszaniu i przy redukcji z 1 biegu na 2 bez względu na to, czy silnik jest ciepły czy zimny? Szarpie mi tak od ok 2 lat bez przerwy, nawet wpadłem w nawyk i przedłużam jazdę na sprzęgle. A przy odpalaniu jest taki dźwięk, jakby coś się miało zaraz rozpaść w silniku. czy to moze byc to koło dwumasowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..tak to mogą być objawy zużycia koła dwumasowego,Jestem właśnie świeżo po wymianie koła i sprzęgła (ponoć jest taka zasada,że jak sie wymienia dwumasę to i sprzęgło-odwrotnie niekoniecznie).Koszt w moim aucie nie był mały:koło (Sachs)-890PLN,sprzęgło (Sachs)-670PLN,łożysko wałka 6PLN i robocizna 400PLN..ale teraz autko "chodzi" jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie szybkie pytanko !!

Poniewarz nigdzie na ten temat nikt nic nie poruszyl. Wiec pytam :-)

Czy sprzeglo powinno byc zamontowane w kierunku kola dwumasowego (patrzac na kolo) powinno byc wypukle czy wklesle ?? Tzn. bo sprzeglo zalezy jak sie polozy to ma wypuklosc lub wklesle. i z tad moje pytanie.

Prosze o szybko odp. bo bede ruszal zaraz zlozyc do konca skrzynie a nie pamietam jak wyjalem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudek

 

Położenie tarczy sprzęgła gdy jest zastosowane koło dwumasowe - okładziny tarczy sprzęgła przylegają do koła zamachowego; w przypadku bez dwumasy - sprężyny tłumiące są skierowane do zespołu dociskowego.Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy slizganiu sie sprzegla po wymianie na nowe ale nie wymianie kola dwumasowego moze byc takie cos : Jak jade np. na 4 i dam ostro w gaz i trzymam gleboko ale rowno pedal gazu to ladnie przyspiesza ale nagle jedzie tak jak przyspieszyl i znowu przyspiesza i znowu jedzie jak przyspieszyl, Tak jak by przyspieszal stopniowo do danego wcisniecia gazu. A i slychac jak sie laduje turbo i tak jakby cos jeszcze szmeralo takie szzzzyyy szzzzyyy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności