Skocz do zawartości
zaku75

GMS ADAYO CE4KC8 VOLKSWAGEN, SKODA, SEAT moja pinia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po krótkim teście radia (made in chaina) Adayo przedstawie moje plusy i minusy tego radia

wymiana z podstawowego

stare.jpg

na adayo

adyo.jpg

Na 100% radio nie jest detykowne do passata brak połączenia "Audio" na fisie, co do sterowania z kierownicy nie wypowiem się bo nie posiadam

RADIO:

Polska RMF FM, ZET, ESKA zanikają fale

Czechy radio IMPULS (coś jak u nas RMF FM) zanikają fale

Niemcy SWR BAYERN radia regionalne w miarę dobrze ale na starym radiu dużo lepiej

Pomierzyłem wyjście Voltarz z wyjścia antenowego na wzmacniacz poprzednie radio typowo do VW 11,98V z Adayo 8,49 V podejrzewam że tu jest niedopracowanie

CD,DVD,ITP:

dwa filmy sprawdzone (pirackie)+ teledyski itp działa bez żadnych przeszkód OK

SD,AUX IN wszystko OK

BT:

Tel samsung galaxy łączy się bez problemu odtwarza MP3 rozmowy poprzez wbudowany mic w radiu bez zastrzeżeń

Tel Nokia E71 nie łączy się

NAVI

Auto Mapa EU 6.16 działa super przejechałem 1060 km i sie nie zawiesiła nie przerywa np muzyki z CD tylko ścisza

Zegar w radiu sam sobie zmienia ustawienia tzn minuty oki ale godziny nie mam pojęcia z kąd pobiera raz jest ok raz o parę godzin przestawiony

Nie jestem audiofilem, nie słucham głośno muzyki w aucie ale według mnie chinol lepiej gra od podstawowego radia VW (przód głosniki fabryczne tył dokładane HERTZ)

Gdyby nie to zanikanie fal radiowych to byłbym zadowolony

Za niedługo bedę montował kamerę cofania, opiszę czy jest to coś wartę

Pozdrawiam:vw:

Zapomnialem dopisać jak by ktoś podłączał radio nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka lecz po otwarciu drzwi kierowcy

Edytowane przez zaku75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne porownanie rowniez posiadam to radio i dorzuce pare wlasnych spostrzezen:

obsluga multi dziala tylko od 2009 roku, moj passat jest z 2006 roku i dziala tylko sterowanie glosnoscia - kombinowalem z wymiana gateway na nowszy lecz bez rezultatu (wymiana nic nie dala probowalem z gateway z literka Q i L

wspolpraca z kamerka bardzo fajna potrafi wyswietlic zarowno obraz z kamerki jak i w miniaturze obraz z czujnikow cofania

rowniez dostrzeglem problemy z przestawianiem sie zegara - nie wiem czemu ale moim zdaniem ma na to wplyw nawigacja jak nie odpalisz automapy lub wyjmiesz karte sd to wszystko jest ok

radio gra lepiej niz RNS i RCD gra również lepiej od kenwooda dnx520vbt - tyle ze w kenwoodzie po zastosowaniu adaptera kierownicy connect 2 kierownica multi byla w pelni funkcjonalna.

Również mam zanikanie fal radiowych ale to nie wina radia widze ze rowniez masz z 2006 roku pojazd prawdopodobnie uszkodzona jest antena lub wzmacniacz antenowy - myslalem ze to wina radia ale jednak to nie wina radia:) jakos niedlugo bede ogarnial temat zeby to naprawic. Ogolnie radio jak najbardziej na plus od 2009 roku pokazuje rowniez na Fisie niektore informacje neistety nie wiem jak przeskoczyc ten temat co wymienic zeby wyswietlalo rowniez u mnie na fis i zeby w pelni dzialala kierownica . jesli ktos ma jakies pomysly lub uporal sie z w/w problemami to prosze o kontakt:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a ciekawi mnie takie cos na stronie gms mozna kupic

NTRFEJS REZYSTANCYJNY zmieniający niskie

rezystancje sterowania z kierownicy na większe

akceptowane przez interfejs SWC w stacjach

multimedialnych.

ciekawe czy to rozwiazaloby problem ze sterowaniem multi jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również mam zanikanie fal radiowych ale to nie wina radia

Praktycznie i teoretycznie jestem pewny że to wina tego radia miałem standardowe radio bez MP3 zwykłe jak na zdjeciu i chodziło idealnie zero zanikań, przerw,płynnie dla mnie perfekt co do adayo dałbym na 100% max 70% co do wzmacniacza antenowego jestem pewny że mam sprawny, ogólnie nie jest źle ale.......to radio!!! jestem na to uczulony 1800zł i ku........a nie chodzi zwykłe radio ?!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy poprzednim radiu rowniez byly te zanikania fal i problem raczej tkwi w antenie. Moze zareklamuj swoje radio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak ktoś ma jakieś inne zamienniki fabrycznego radia niech też takie testy tu napisze. ja sam szukam zamiennika ale nie chce w ciemno brać bo nei wiem czy bedzie kiera działała poprawnie czy gra ładnie i czy pokazuje czujniki parkowania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jak ktoś ma jakieś inne zamienniki fabrycznego radia niech też takie testy tu napisze. ja sam szukam zamiennika ale nie chce w ciemno brać bo nei wiem czy bedzie kiera działała poprawnie czy gra ładnie i czy pokazuje czujniki parkowania itp.

 

dokladnie poswiecmy ten dzial takim testom oraz wlasnym spostrzezeniom:) w przypadku ce4kc8 juz wiadomo ze od 2009 roku multi dziala bez problemu natomiast w nizszych rocznikachn ie dziala i nie pomoze wymiana gatewaya

widzialem takze zamienniki takie jak V&S Erisin i paru innych prosze o opinie osob ktore posiadaja takie radia. Mialem tez przyjemnosc uzywac kenwood dnx520vbt i powiem ze adayo ce4kc8 jest od niego lepsze pod wzgledem jakosciowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego zaku75 czy coś wyczarowałeś z tymi uciekającymi stacjami? Praktycznie już kupowałem radio ale wpadłem na to forum i widzę że jest problem z podstawową funkcja czyli odbiorem stacji radiowych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Kolego zaku75 czy coś wyczarowałeś z tymi uciekającymi stacjami? Praktycznie już kupowałem radio ale wpadłem na to forum i widzę że jest problem z podstawową funkcja czyli odbiorem stacji radiowych.

Pozdrawiam.

 

Tak.Radio ma wyjście antenowe Fakra więc kupiłem przejściówkę Fakra -din następnie seperator din - 2x fakra i jest dużo lepiej. w garażu

odbierało radio tylko rmf teraz nawet jakieś radio Bielsko,Zabrze odbiera. Montowałem wczoraj tak że nie napisze jeszcze czy jest tak jak w orginalnym radiu w niedziele będę jechał w dłuższą podróż to opisze dokładniej, jak na razie jest w porządku

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej czy mozesz dac namiary na te przejsciowki ktore zakupiles w celu poprawy odbioru?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/adapter-antenowy-fakra-din-vw-seat-skoda-aa008-i4872086791.html

http://allegro.pl/separator-antenowy-vw-seat-skoda-2-x-fakra-din-p-i4800588251.html

Przykłady to są

identyczne montował mi gość tam gdzie radio kupowałem powiedział mi ze w kombi są dwie wtyczki a w sedanie jedna i tu mała podpowiedź podłącz jeżeli masz dwie wtyczki tą białą nie kremową na początku i sprawdź zanim kupisz te przejściówki radio powinno zmieniać fale nie wiem jak to napisać w tle nie powinno być przerwy tak jak ja miałem podłaczoną na poczatku kremową że jadąc zanikała fala, następowała cisza w radiu i sobie szukał nastepnej fali przy białej wtyczce zaczynają się zakłócenie radio skanuje (szuka mocniejszej fali) ale nie zanika

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje opinii na temat tego radia http://allegro.pl/nvox-stacja-dedykowana-vw-golf-5-6-passat-tiguan-i4878408948.html czy ktoś może używał i podzieliłby się spostrzeżeniami na jego temat. Chciałbym go wymienić za RNS 510 które miałem zamontowane. Z RNS-a byłem zadowolony nawigacja działała na 4+muzyka itp raczej też bez zastrzeżeń tylko z dnia na dzień poszła płyta główna i próba jej naprawy nie przyniosła rezultatów. Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Niedawno montowaliśmy u kolegi w Seacie Leonie radio: ADAYO CE4KC8 i też były problemy z falami FM.

Wystarczyło dołożyć wspomniany wyżej separator i problem ustąpił :)

 

Zestaw wygląda tak:

3042870900_1418760495_thumb.jpg 7178126400_1418760495_thumb.jpg

 

 

 

Oczywiście musieliśmy dokupić ramkę:

7081860100_1418760496_thumb.jpg

 

 

 

Jakby ktoś miał pytanie co do tego modelu to proszę pytać :)

U siebie w Busie posiadam model uniwersalnej stacjil:

GMS 6401

http://gms.pl/pl/_sp/115/

 

 

 

 

Niebawem montujemy kamerę cofania - zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku listopada kupiłem to radio więc teraz mogę coś na ten temat napisać. Stacje radiowe faktycznie odbiera kiepsko, obraz z kamery cofania jest ok, telefon łączy się ok, rozmowy również są ok, muzyka z usb działa bez problemu niestety z video jest już gorzej jedne filmy w avi działają inne nie. Sprzęt od początku lubił się zawieszać np. kiedy włączyłem samochód z głośników wydobywał sie tylko szum a po kilku sekundach radio się restartowało i wracało do normalnej pracy, to samo kiedy po właczeniu samochodu od razu wrzucałem wsteczny i czekałem na obraz z kamery (niestety bez skutku). Często kiedy ktoś dzwonił i chciałem odebrać to radio się zawieszało. Kiedy używałem nawigacji i ktoś zadzwonił radio każdorazowo sie zawieszało. Od tygodnia po włączeniu radia resetowała się godzina i data, wszystkie funkcje w radiu zaczęły "mulić" włączenie nawigacji trwało ok 2 min wyłączenie jeszcze dłużej, dlatego sprzęt odesłałem do reklamacji i czekam na informacje. Dlatego mam też pytanie dla kolegów którzy mają to radio, czy u Was też są problemy z zawieszaniem sie radia? być może mój sprzęt był wadliwy od początku. Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam Damian

Edytowane przez Damsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup radia bo obecnie mam takie samo jak kolega zaku75 z tym, że ja mam ochotę zamówić bezpośrednio od producenta jakiś model erisin bo wychodzi dużo taniej niż kupować u nas. Naczytałem się na forum o problemach z rozładowywaniem akumulatora czy wy mieliście takie problemy i trzeba było coś przerabiać. Nie mam kierownicy multi ani też komputera pokładowego więc problemy z tym odpadają, jedynie ten akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuje zakup radia bo obecnie mam takie samo jak kolega zaku75 z tym, że ja mam ochotę zamówić bezpośrednio od producenta jakiś model erisin bo wychodzi dużo taniej niż kupować u nas. Naczytałem się na forum o problemach z rozładowywaniem akumulatora czy wy mieliście takie problemy i trzeba było coś przerabiać. Nie mam kierownicy multi ani też komputera pokładowego więc problemy z tym odpadają, jedynie ten akumulator.

 

Problem rozładowanego aku dotyczy RNS 510 i za słabego gateway'a w tych Chińskich "kombajnach " nie ma z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, jak ogarnę montaż CB to się zabiorę za wymianę radia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamontowałem dziś w serwisie przedmiotową nawigację ADAYO CE4KC8 (w samochodzie Passat B6)

Mam kilka pytań, może ktoś będzie mi w stanie pomóc:

1. Nie mogę nigdzie znaleźć w menu opcji aktywacji połączenia aux-in, po podłączeniu telefonu poprzez kabel do gniazda aux-in nic się nie dzieje. Czy coś powinienem włączyć? jeśli tak to gdzie?

2. Podczas korzystania z nawigacji przy jednoczesnym słuchaniu radia, w trakcie komunikatów z nawigacji (AutoMapa) ściszane jest automatycznie radio, czy można to tak ustawić aby poziom głośności radia był niezmienny przez cały czas?

3. Podczas przeglądania zdjęć (z karty sd lub poprzez usb z pen drive) obraz jest lekko spłaszczony, również podczas oglądania filmów z dvd obraz jest lekko spłaszczony - bez względu na wybór opcji obrazu tzn 16:9, czy 4:3. Czy można to poprawić?

4. W ustawieniach głośności źródeł dźwięku ustawiam bluetooth np. na 10 a pozostałe źródła np. radio na 3, jednak przy odbieraniu połączenia telefonicznego przez bluetooth poziom głośności nie zwiększa się tylko pozostaje na poziomie radia, po zakończeniu połączenia również pozostaje bez zmian, nie przycisza się. Czy można to zmienić? zależy mi na tym aby rozmowy były głośniejsze niż radio.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, pomimo braku pewnych funkcji, które były dostępne do tej pory.

np.

- brak jest wizualizacji czujników parkowania przy jeździe do przodu

(działają tylko przy włączonym wstecznym, czujniki przód i tył)

- na wyświetlaczu przy zegarach brak jest pełnych danych z rds podczas słuchania radia

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, pomimo braku pewnych funkcji, które były dostępne do tej pory.

np.

- brak jest wizualizacji czujników parkowania przy jeździe do przodu

(działają tylko przy włączonym wstecznym, czujniki przód i tył)

- na wyświetlaczu przy zegarach brak jest pełnych danych z rds podczas słuchania radia

 

pozdrawiam

 

Nie masz tej funkcji bo te radio nie ma CANA dlatego .. trzeba szukać CHIŃSKICH KOMBAJNÓW z canem takie bez to badziew na moje

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamontowałem radio Blaupunkt Philadelphia 835 (niby bliźniaczy model ADAYO). Podłączyłem p&p działa multifunkcja i wyświetla wszystko na fisie, dodam ze mój passat jest zn 2007 roku.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności