Skocz do zawartości
Passat7

B3 problem z elektryką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje rady fachowców :) stało mi się coś dziwnego ja do odpalania auta a tu kontrolki ledwo sie jarzą rozrusznik nie przekręci. Pomyślałem że to aku padł no to kolega mnie z kabli długo trzymał i nic aby kable odpielismy a kontrolki znow aby sie jarzą. Przeczyściłem klemy bezpieczniki no i problem znikł ale dzis a minął tydzien po powrocie do domu zgasiłem swiatła (silnik jeszcze pracowal) radio tez zgasło myśłe hmmm ciekawe zgasiłem auto ja do odpalania po chwili a tu znow kontrolki aby sie jarzą:mmm przekręciłem kilka razy stacyjką odczekałem chwile i wszystko gra kilka razy juz odpalalem bo jezdzilem po miescie i narazie jest ok. Ale co sie dzieje bo latam autkiem do dziewczyny ponad 100km w jedna strone lepiej zeby mi sie to nie stało gdzies na trasie.Dodam że rozrusznik cos zatrzymuje znaczy czasem kreci stop cisza i znow kreci i odpala. Znajomy mechanik stwierdzil ze rozrusznik robi zwarcie co sądzicie?? Żebym sie nie spalil wkoncu w nim :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od sprawdzenia kostki stacyjki, potem automat rozrusznika. Rozrusznik może Ci pomierzyć w zakładzie na Janowskiej. Możliwe, że automat zawiesza się i robi zwarcie. Co do kostki: mam gdzieś w aucie kostkę luzem, daj znać jakbyś potrzebował do sprawdzenia. Nie masz czasem tych dziwnych "lakierowanych" klem? One także potrafią powodować takie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj co te alternatory robia i rozruszniki tak? a zrobia to z zamontowanym rozrusznikiem? bo jak mam wyciagac to juz sam go sprawdze. Klemy mam plusowa ołowiana a minusowa blaszana i ona śniedzieje ale tak raz na miesiac czyscilem i nic sie nie działo a teraz czyszczenie nie wiem czy pomaga bo to samo przechodzi mu. Tylko z tym rozrusznikiem jest tak że jak auto gorące to czasem rzadko ale zdarza sie ze krece ruszy wałem stanie i nagle znow ruszy i odpali to chyba i tak juz sie upomina o swoje.... (Twój pasek jest taki biały z przednią atrapą taką fajną?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektromagnes lub szczotki.

Nie ma co losować tylko

wymontuj rozrusznik, zdemontuj elektromagnes i szczotkotrzymacz i "z buta" do sklepu ze starymi na wzór po nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to sie zrobi ale myślisz ze to z rozrusznika ta zwara idzie? działo by sie tak?? samochod podczas jazdy nie gasnie ani nic sie nie dzieje tylko odpalic czasem sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co piszesz to rozrusznik kończy swój żywot: Szczotki pewnie wieszają się, albo już ich tam nie ma. Wymontuj i oddaj do regeneracji, albo szukaj nowego. Nie zanoś aby na Janowską..coś o tym wiem i nie polecam! (do sprawdzenia możesz podjechać tam, ale nie naprawiaj w tym zakładzie)

 

Nie, mój passat to granatowe kombi z szerokimi listwami, dodatkowo relingi na dachu. Ten biały jest faceta z zakładu blacharskiego na Przemysłowej.

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie na janowskiej robilem kiedys alternator to po 20tys znow wyje łożysko.... ok zrobie rozrusznik jak narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem u nich rozrusznik..niby dobrze, ale jednak nie do końca jestem zadowolony. Daj znać jak już naprawisz czy diagnoza była trafna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzis zrobiłem ten rozrusznik tam na janowskiej ale dałem im siwy a oni oddali mi czarny czysciutki jak nówka dziwne troche heh kazałem im sprawdzic co jest nie tak bo ostatnio wgl nie krecił potem krecił cuda sie działy oni mówili ze wszystko z nim ok ale wymienili szczotki i tulejki 110zł skasowali ( chociaz im nie kazałem tego robic aby sprawdzic co jest nie tak i mieli dzwonic i mielismy rozmawiac co bedziemy robic:dupablada ) Jutro go założe i kazali mi sprawdzic kostke stacyjki itd... ale mam jeden problem macie jakis patent na wyjecie tej tulejki starej ze skrzyni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz gwintownik M12, wkręcasz go w starą tulejkę (dostęp bez kanału bardzo utrudniony) i wyciągasz z otworu. Można też próbować wybijakiem wbić się w tulejkę i wyciągnąć ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kit z tą tulejką jest gorszy problem złożyłem wszystko ja zapłon wszystko ok rozruch aby ruszyl rozrusznik i zgasło wszystko teraz kontrolki aby sie jarzą i nie ma nic ani swiatel nic nawet jak kleme + zakladam to nie iskrzy.... radio swiatelka w srodku nie ma nic aby kontrolka oleju sie jarzy i od gazu wygląda jakby masy nie bylo???? ale wszystko podłączone...

 

Edit: Kabel od alternatora idzie na rozrusznik a z akumulatora + idzie tez na rozrusznik i one tam sie łączą napewno tak jest ok ??

Edytowane przez Passat7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest ok ??

Tak, tylko na odpowiednią śrubę na elektromagnesie.

Akumulator ile ma voltów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aku ma 13.10v znaczy jest aby 1 na rozruszniku ta druga ma juz kabelek polaczony z obudowa znajomy mechanik stwierdzil ze cela w aku robi zwarcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina akumulatora. trzeba podłożyć drugi i sprawdzić. Odłącz jednak na początek przewody plusowe od rozrusznika (uważaj by się nie zwarły do masy) i zobacz jak się kontrolki będą zachowywać po przekręceniu kluczyka oraz czy cokolwiek (światła, radio) zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odłaczałem i nic i alternator też coś jest nie tak dziś przyjedzie elektryk wieczorem i zobaczymy dam znać kable są wszystkie w osłonach i nie chce ich psuć raczej same z siebie by nie urwały sie chyba zobaczymy jakie napięcie do skrzynki dochodzi tam też mam bałagan bo iskrzyło kiedys jak nią ruszyłem ale bardzo dawno temu

 

Edit: Po wymianie Aku problem zniknął któraś cela robiła zwarcie

Edytowane przez Passat7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam się pod temat ponieważ ja nie mogę założyć. Mam problem z Passatem B4 1996r wymieniałem nagrzewnice co okazało się nie takie proste na szczęście skończyłem ale mam problem z elektryką nie załącza się nadmuch i zostały mi luźne kable koło pokręteł od nadmuchu jeden z czerwoną wtyczkom 1 ponową i 2 w jednej wiązce idą razem z zasilaniem do zapalniczki nwm gdzie mam je podpiąć prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w dobrej rozdzielczości wrzucone na jakiś serwer plus kolory przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i62.tinypic.com/35jjml0.jpg

http://i59.tinypic.com/10yicux.jpg czarny gruby kabel

http://i57.tinypic.com/2yyz0h5.jpg To te dwa kable biało-niebieski i brązowy, czerwony i czarny jest jeszcze jeden taki sam jak ten biało-niebieski i brązowy

 

http://i61.tinypic.com/2dccua1.jpg Zaznaczone elementy na czerwono i żółto się nie świecą wszystkie inne tak czy licznik, podgrzewanie szyb

A zaznaczony na niebiesko element też się nie świeci nie mam pojęcia co jest nie tak. a i jest do niego podpięty ten drugi biało niebieski i brązowy kabel

 

 

Jedna wtyczka biała grupa podpięta jest do pokręteł a druga czarna do przycisków klimy kable idą do białej wtyczki na obudowie wirnika nadmuchu i kilka kabli Idze gdzieś w stronę z skrzynki z bezpiecznikami jeden kabel jest niebieski drugj zółty .

Edytowane przez przemek5932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://i57.tinypic.com/2yyz0h5.jpg To te dwa kable biało-niebieski i brązowy,

To jest wtyczka od oświetlenia nawiewu.. Z tyłu pokręteł się ją wpina.

 

A zaznaczony na niebiesko element też się nie świeci nie mam pojęcia co jest nie tak.

Jeżeli na brązowy przewód dochodzi masa a na biało niebieski plus to spaliła się żaróweczka.

 

 

czerwony i czarny jest jeszcze jeden taki sam jak ten

a nawiewy Ci działają? Te przewody wg schematu występują na linii pokrętła nawiewów - dmuchawa.

Jedna wtyczka biała grupa podpięta jest do pokręteł a druga czarna do przycisków klimy kable idą do białej wtyczki na obudowie wirnika nadmuchu i kilka kabli Idze gdzieś w stronę z skrzynki z bezpiecznikami jeden kabel jest niebieski drugj zółty .

Tego zdania nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nawiew nie działa w ogóle się nie załącza

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To te wtyczki co nie zrozumiałeś o co mi chodzi

http://i59.tinypic.com/2el5apz.jpg wtyczka do pokręteł

 

 

http://i62.tinypic.com/126642e.jpg wtyczka do przycisków klimatyzacji

 

 

 

http://i58.tinypic.com/4ncef.jpg Na zdjęciu na czerwono zaznaczyłem że wpiąłem zasilanie oświetlenia ale i tak nie działa. I gdzie wpiąć tą czerwoną wtyczkę ? Ma ona aby jeden pin i wychodzi z niej gruby czarny kabel czy to masa ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

tu znalazłem dwa zdjęcia na tym kable wychodzą z paneli sterowania

http://phmotopunkt.home.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_b79bb443af8d3408aad89fba8e964596.jpg

 

 

A tu nie

http://www.xedos.com.pl/allegro/kamila/2014/07/07-16/2014-07-16-b-037.jpg

Edytowane przez przemek5932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności