Skocz do zawartości
Bastii

Regeneracja silników elektrycznych hamulca ręcznego.

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 1.9 TDI-PD 105KM(BLS)
    Rok prod: 2008

W weekend zrobię zdjęcia. Ogólnie to kupiłem jeden silniczek, ale chciałbym tego zregenerować także, żeby był w razie W... Oczywiście w weekend drugi też sprawdzę przy okazji.

No i po zabiegu. Silniczek wymieniony. Jeśli chodzi o śrubę - próbowałem wykrętakiem, była tak zapieczona, że złamałem wykrętak. Na szczęście, śruba która się urwała, była śrubą tą, co jest na wylot dziura - wybiłem ją "na siłę", gdyż tylko kawałek gwintu trzymała, po czym nagwintowałem pozostałą część i dałem dłuższą śrubę imbusową - jest to zwykła śruba 6, a więc nie jakieś wymysły inżynierów. Przy okazji rozebrałem silniczek - sama elektronika w stanie idealnym, koła zębate po czyszczeniu też idealne. Nie miałem pod ręką kleju więc na razie nie sklejałem go, ale zregenerowany będzie. Obudowa była pęknięta do połowy w miejscu, gdzie silniczek nachodzi na oring przy zacisku - utlenione aluminium zaczęło rozpychać silniczek i dlatego pękł. Po czyszczeniu i wymianie oringu założyłem nowy silniczek. Stary silniczek musiał jednak niedawno, bo jak mówiłem, wewnątrz, oprócz części z kołami zębatymi, reszta w stanie idealnym.

Edytowane przez Miły

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 1.4 TSI 122KM
    Rok prod: 2009
    Dnia 22.01.2019 o 19:02, konrad.p napisał:

Dodam trzy grosze ;)

WD 40 jak najbardziej nadaje się do "rozruchu", natomiast jak już wszystko rozruszasz, oczyścisz z rdzy i wżerów to przy składaniu użyj czegoś specjalistycznego lub Smar Biały może miedziany. Sprawa niby oczywista, a często zapominamy o podstawach ;)

Tylko nie miedzianym.... To nie jest smar do tego typu miejsc. Ale z WD40 uwaga słuszna - po odparowaniu substancji lotnych powoduje on więcej korozji niż byłoby by bez jego użycia ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B4 2.8 VR6 174KM (AAA)
    Rok prod: 1994

Mój silniczek po rozebraniu wyglądał tak :D

image.php?di=J2BO

Cały w rdzawej mazi. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu zwykłym ŁT43 działa idealnie. Obudowę kleiłem na pastę Reinzosil do misek olejowych. Z racji napędu 4x4 wyjąłem cały zacisk by dopiero później odkręcić silniczek. Dość łatwo można obrobić śruby które go trzymają...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
    Rok prod: 2008

Zlokalizowałeś miejsce przedostawania się wody do środka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 1.4 TSI 122KM
    Rok prod: 2009

W ogóle są jakieś markowe zestawy naprawcze czy tylko AliEx sprzedawane na OLX i Alledrogo?

Z OE z tego co pamiętam był tylko o-ring.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B4 2.8 VR6 174KM (AAA)
    Rok prod: 1994
    9 godzin temu, wektor napisał:

Zlokalizowałeś miejsce przedostawania się wody do środka?

tak, miałem małe pęknięcie przy jednej ze śrub mocujących silniczek do zacisku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta