Skocz do zawartości
Bastii

Regeneracja silników elektrycznych hamulca ręcznego.

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 136KM(BMA)
    Rok prod: 2006

Silniczek luzuje trzpień, a tloczek wciskasz standardowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2017
    Tylko czy jesteś pewny 100% czy te frezy są originalne z porządnego materiału wyprodukowane przez TRW ?

w necie nawet już silniczki chińskie sprzedają po zaniżonych cenach :)

I nawet działają te Chińskie ;), ale zawsze możesz kupić po cenie zawyżonej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zobaczymy, pożyjemy, wygląda jak oryginał trw. A myślisz że jak robią regeneracje to wkładają bebechy trw, nie sadzę.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Chińskie tylko wyglądają podobnie i nic poza tym, :)

myślę i nawet wiem że jest jedna firma która regeneruje i tylko na oryginalnych bebechach montuje .

Też padły u mnie zaciski .

Patrząc na twoje posty to jakoś mi się wydaje że polecasz siebie ?.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2007

Ja poskladałem wszystko ładnie. I dziala elegancko. Filozofii wielkiej nie ma... cała operacja 40 min łączne (czyszczeniem, wymianą czpienia, montaż i demontaż zacisku, odpowietrzenie, i wymiana uszczelek i osłony prxeciwpylowej na tłoczku)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR)

Zauważyłem właśnie wyciek płynu hamulcowego z jednego z silniczków, z tego co widać to już ktoś tam był i jest obudowa poklejona. W którymś poście ktoś pisał że jest tam uszczelnienie. Aby je wymienić trzeba rozbierać ponownie obudowę silniczka ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z silniczka to raczej nie wycieka :-) tam nie ma płynu. Jeśli cieknie to zapewne z samego zacisku a konkretnie z tłoczka. Trzeba rozebrać i zobaczyć jak wygląda tloczek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP)
    Rok prod: 2005

Witam rozbierał moze ktos ten zacisk wyciagał cilendrek i zmieniał ten mały oring w nim ? mi to wypadło i niegdzie nie moge znalesc schematu zebu znalesc jak to złozyc chodzi mi o ten popychacz cylinderka w którym miejscu znajduje sie ten mały oring i jak nalezy ułozyc te blaszki poniizej zdjecieadapter-trw-zacisku-hamulca-6-12-frezow-vw-zdunska-wola-380539462.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O który dokładnie Ci chodzi ?

Edytowane przez faqq

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no o ten mały oring który uszczelnia komore cylinderka z komora silniczka elektrycznego. chodzi mi o to czy zakłada sie go gdzies miedzy te podkładki tego tak zwanego popychacza którego zdjecie wrzuciłem we wczesniejszej woadomosci czy wkłada sie go w otwor w komorze cylinderka. dokładnie chodzi mi o ten oring jak na zdjeciu

b243d142437ebb7093cc410af3d5.jpeg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP) DSG
    no o ten mały oring który uszczelnia komore cylinderka z komora silniczka elektrycznego. chodzi mi o to czy zakłada sie go gdzies miedzy te podkładki tego tak zwanego popychacza którego zdjecie wrzuciłem we wczesniejszej woadomosci czy wkłada sie go w otwor w komorze cylinderka. dokładnie chodzi mi o ten oring jak na zdjeciu

[ATTACH=CONFIG]152425[/ATTACH]

http://motofocus.pl/technika/10547/volkswagen-passat-b6-tylne-hamulce-poradnik-montazowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

widziałem lecz tu nie ma nic gdzie ten mały oring sie znajdujeto raczej do samej wymiany klocków cos dla kogos kto wymieniał ten oring bo np miał zawalone tam płyunem hamulcowym badz jesli ktos posiada dokładny schemat zacisku tylnego łacznie ze wszystkimi oringami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

panowie chodzi mi dokładnie o to co na zdjeciu mamy całkowicie rozebrany zacisk jak na zdjeciu gdzie idzie ten mały oring gdzies miedzy te podkładki widoczne na zdjeciu?

IMG_20170404_164953[1].jpg

czy w ten otworek na dole zacisku jak na zdjeciu ponizej?

IMG_20170404_165007[1].jpg

napewno ktos to rozbierał i wie dokładnie jak to było

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja niestety robiłem to rok temu więc dokładnie nie pamiętam. Zawsze możesz rozebrać drugi ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 1.9 TDI-PD 105KM(BKC)

logyz zobacz to

adapter b6.JPG

Ja mam zamiar się dobrać do zacisku i go sprawdzić. w Awarii ręcznego opisałem mój problem.

Powiedz mi, dałeś radę?

Myśląc o zajrzeniu do zacisku nie pomyślałem o płynie hamulcowym. Chciałem wyjąć adapter i go obejrzeć, ale widzę że to bardziej skomplikowana operacja niż mi się wydawało.

Proszę opiszcie jak wyjąć adapter z zacisku.

Dzięki

panowie chodzi mi dokładnie o to co na zdjeciu mamy całkowicie rozebrany zacisk jak na zdjeciu gdzie idzie ten mały oring gdzies miedzy te podkładki widoczne na zdjeciu?

[ATTACH=CONFIG]152428[/ATTACH]

czy w ten otworek na dole zacisku jak na zdjeciu ponizej?

[ATTACH=CONFIG]152429[/ATTACH]

napewno ktos to rozbierał i wie dokładnie jak to było

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR)

Dzisiaj właśnie robiłem prawy zacisk i prawy silniczek. Okazało się że ktoś już wcześniej naprawiał prawy silniczek i puścił właśnie ten mały oring. Płyn dostał się do silniczka ale na szczęście nie spalił się.

Logyz ja właśnie tę reperaturkę kupiłem. Od góry gdzie masz miejsce na zabezpieczenie idzie blaszka łożysko i dalej blaszka a na samą górę nad blaszki idzie ten mały oring. Ewentualnie jak masz na drugim zdjęciu osadź go w tym rowku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 1.9 TDI-PD 105KM(BLS)

Witam,

Panowie wie ktoś może jak wymienić łożysko na tym mechanizmie.

- - - - - aktualizacja - - - - -

to dziwne bo dzisiaj tam dzwoniłem i powiedział mi 350 netto czyli 430 brutto za regeneracje a jest taki miły ,że tak mnie zjeżył ,że sam się wziołem za regeneracje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 136KM (BMA) DSG

Witam, w tych silniczkach są dwa typy frezu 6 i 12. Jak sprawdzić bez odkręcania silniczka jaki jest zamontowany u mnie? To może są jakieś typy zacisku hamulcowego i to z tym jest powiązane? Pytam, bo na razie elektryczny ręczny działa poprawnie ale autko ma już te 10 lat a skoro to taka popularna usterka warto się tym odpowiednio wcześniej zainteresować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B7 1.8 TSI 160KM (CDAA) DSG
    Rok prod: 2011

Kolego nie czepiaj się szczegółów i nie zgrywaj mędrca. Uczepiłeś się tych hamulców jakby to było nie wiadomo co. Promujesz tu jakąś firmę i obrażasz. Oryginalne podzespoły....  Kończę ten temat i pozdrawiam Cię serdecznie

By jedrus,

Proszę o zakończenie tych wywodów i osobistych wycieczek. W razie potrzeby proszę o założenie odpowiednich tematów w dziale "polecam / odradzam" i podparcie ich rzetelną recencją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
    Rok prod: 2008

Wracając na właściwe tory dyskusji..:-)

Nie mogę odkręcić  jednej śruby od silniczka. Poszedł WD40 na noc, i dalej nic. Boję się urwać jej łeb. Dodatkowo obudowa silniczka z przekładnią niezbyt pozwala na idealnie prostopadłe ustawienie bita.

Macie na to jakiś sposób??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta