Skocz do zawartości
Bastii

Regeneracja silników elektrycznych hamulca ręcznego.

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB)
    Rok prod: 2012
    Górną część która wygląda jak klapka próbowałem podważać struboktetem ale odpryskiwaly małe kawałki wiec oskubalem wokół i brzeszczotem lekko podpilowalem.

Czyli standardowo trzeba czarną obudowę połamać. Z Twoich zdjęć wynika, że szybko sobie poradziłeś z tym zadaniem. Mi pod blokiem taki numer nie wypali. Daleko mieskasz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2007

Przed domem robilem. Odkrecasz 2 torx t30 i odpinasz zlaczke i po sprawie. Zabierasz do domu i działasz sobie powoli. Ja swojego jeszcze nie złożyłem. Bo ciągle nie wiem czemu przeskakiwał. Może przez ta rdzę bo było w środku trochę rozpuszczone jak widać na foto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Przed domem robilem. Odkrecasz 2 torx t30 i odpinasz zlaczke i po sprawie. Zabierasz do domu i działasz sobie powoli. Ja swojego jeszcze nie złożyłem. Bo ciągle nie wiem czemu przeskakiwał. Może przez ta rdzę bo było w środku trochę rozpuszczone jak widać na foto.

Wiem jak się do tego zabrać bo już je zdejmowałem. Napryskałem WD 40 i na ponad rok wystarczyło. Do tego sprężone powietrze. Za jakiś czas będę musiał ponownie się tym hamulcem zająć bo coraz głośniej pracuje i trzeba będzie rozłożyć na czynniki pierwsze w celu naprawy albo pójść na łatwiznę i wysłać np. do Weso.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Noo przy odrobinie chęci warto samemu ale jak komuś się nie chce bawić to faktycznie lepiej wysłać. Drugi jak będę ściągał to od razu odetne górę. Nie będę skubal. Trzeba by znaleźć tylko coś dobrego do klejenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Trzeba by znaleźć tylko coś dobrego do klejenia.

Czytałem kiedyś na forum, że obudowę można skleić klejem do szyb.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Noo to może być dobre.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba warto też by wyczyścić tego ślimaka co jest w zacisku.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 136KM(BMA)
    Rok prod: 2006
    Czytałem kiedyś na forum, że obudowę można skleić klejem do szyb.

Ostatnio robiłem silniczek, to nic nie piłowałem, tylko udało się rozkleić obudowę. Możesz wsadzić w imadło i delikatnie go ścisnąć, żeby klej puścił i resztę podważać. Masz 2007 rok, więc mam nadzieję, że silniczek będzie taki jak na zdjęciach u Faqq. U mnie to jeszcze pierwsza konstrukcja silniczka i po rozbebeszeniu wszystkiego i złożeniu do kupy, jest taka tulejka, która blokuje zębatki na wałku. Stara była tak zerdzwiała, że nie udało się jej odzyskać, a z założeniem jakiejś dobieranej to miałem taki problem... 3 razy atakowałem tą tulejkę, i jak na razie trzyma zęby. Gdyż jak się przesunie na wałku, i zęby się od siebie odsunął, to właśnie będą przeskakiwały i będzie cały czas mielił. Obyś miał nową konstrukcję ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta moja obudowa była z takiego twardego, kruchego plastiku i przy scisnieciu imadlem raczej by pękła obudowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Ta moja obudowa była z takiego twardego, kruchego plastiku i przy scisnieciu imadlem raczej by pękła obudowa.

Do tego celu wystarczy ścisk stolarski i dobry klej np. do szyb.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat

Silniczek od a8 d3 nie różni się prawie niczym. Ma tylko dodatkowy kabel który odpowiada za czujnik;) nie wiem czemu nikt się nie chciał ich podjąć;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TFSI 200KM

U mnie w mieście są do kupienia zaciski zregenerowane za 400zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TFSI 200KM

tzn zregenerowany zacisk i silniczek elektryczny czyli komplet kosztuje 400 zl firmy TRW rok czasu gwarancji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
    Rok prod: 2008

Siemka mam taki problem ze dzis na mfa pokazał mi sie błąd parking brake Fault. See owner Manual . Po czym zapłalia sie żółta kontrolka z litera P i nacisnąłem i odcinelem ręczny , wyłączyłem silnik i po włączeniu juz wszystko było okej . Chce zaznaczyć ze nie używam prawie wgl ręcznego . Juz teraz jechałem i wszystko jest okej ... Dlaczego był taki komunikat ? Moze od tego ze nie używam a czasami trzeba użyć aby sie zaadaptowalo. Musz jechać do mechanika ? Teraz juz jest okej . To świadczy o tym ze czeka mnie awaria hamulca i to są pierwsze symtopmy ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podłącz komputer i sprawdź jaki błąd się pojawił. Na pewno oznacza to początek problemów z ręcznym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie polecam jazdy, bez silniczków, strasznie denerwujacy gong, a z kolei po wyciągnięciu bezpiecznika, cała choinka na desce, prędkościomierz nie działa. Najlepiej to podpiąć żarówki h7 pod wtyczki silniczków, nacisnąć przycisk i odpiąć żarówki, i spokój. Jeżeli oczywiście są takie możliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM(BMP)

Ja nie polecam regeneracji . U mnie podziałał silniczek dwa tygodnie i znowu się posypał. Kupiłem silniczek razem z cylinderkiem z wyższych roczników, kosztował połowę ceny mojego .Podmianka cylinderka pasuje do zacisku i mam spokój bynajmniej na razie :) już 1,5roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM(BMP)

Kolego nie robie antyreklamy poprostu się przejechałem na regeneracji. Nie robił tego nikt z naszego forum. Kiedyś nie dało się dopasować silniczka z puźniejszych modeli, na chwilę obecną taki silniczek orginalny z adapterem kosztuje ok.450zł a nie tak jak wcześniej 1400zł, więc czy jest sens regenerować ? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
    Rok prod: 2008

Powiem wam ze juz tydzień jeżdzę po tym jak pierwszy raz pokazał sie ten błąd a teraz juz jest wszystko okej . Mam nadzieje ze nie będę miał żadnych problemów . A gdzie są te obudowy zacisków ? Muszę koło ściągać żeby zobaczyć czy nie jest pęknięte ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość motocyklista

Może błąd masz spowodowany tylko uszkodzeniem włącznika hamulca postojowego

(ja to już ze trzy lata jeżdżę z pękniętymi obudowami ale coś czuję że trzeba już kupić nowe silniki...)

Edytowane przez motocyklista

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta