Jump to content
Bastii

Regeneracja silników elektrycznych hamulca ręcznego.

Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie możecie polecić kogoś z forum co zajmuje się regeneracją owych silniczków i jakie to są koszty?

Pozdrawiam

Witam

Tak jak w temacie możecie polecić kogoś z forum co zajmuje się regeneracją owych silniczków i jakie to są koszty?

Pozdrawiam

regeneracja jest banalnie prosta 0 pojecia o mechanice mam mechanik znajomy mi wykrecil plastikowa obudowe trzeba rozebrac zeby dobrac sie do srodka srubokret mlotek i ogień schodzi pokrywa., ten silniczek ze srodka w nafcie zostaw na noc bo on sie zacina rano przesmaruj wd 40 podepnij bieguny pod 12v zobaczysz jak smiga poskladaj do kupy obudowe sklej poxipol nastawy same sie zrobią wlaczyc wylaczyc kilka razy i smiga u mnie juz prawie rok czasu.

regeneracja jest banalnie prosta 0 pojecia o mechanice mam mechanik znajomy mi wykrecil plastikowa obudowe trzeba rozebrac zeby dobrac sie do srodka srubokret mlotek i ogień schodzi pokrywa., ten silniczek ze srodka w nafcie zostaw na noc bo on sie zacina rano przesmaruj wd 40 podepnij bieguny pod 12v zobaczysz jak smiga poskladaj do kupy obudowe sklej poxipol nastawy same sie zrobią wlaczyc wylaczyc kilka razy i smiga u mnie juz prawie rok czasu

mozna tak, ja jednak przejechalem sie na takiej i wymieniam lozyska:)

a powiedzcie mi jak wypniecie taki silniczek sa tam chyba dwie sruby nie wywali potem błędu na desce czy moze lepiej prze demontażem wypiąć akumulator?

Ale przecież po to się wypina żeby ten błąd, który już wywaliło dało się skasować. No chyba, że chcesz sobie naprawić, bo widzisz, że pęka obudowa, a błędu jeszcze nie ma. A błąd wywali i jeszcze będzie „gongowa muzyka” podczas jazdy jak spróbujesz przejechać się bez silniczka.

wiem wiem..ale tu kiedys był juz poruszany ten watke i goscie pisal ze po po ponownym zamontowaniu silniczka wywalało bład i swieciła kontrolka!! u mnie nie wywala bo go nie załączam juz pare razy mi go chwyciło i konczyło sie na wypinaniu akumulatora dopiero puszczał:) wiec puki co go nieuzywam!!!

Nawet jak go nie używasz, to raz na 1000 km sam się zamknie, aby skalibrować grubość okładzin i kiedyś może już się nie otworzyć, więc lepiej naprawić. Bo może się to przydarzyć na jakimś przypadkowym postoju, a idzie zima.

Oczywiście po zamontowywaniu naprawionego trzeba przeprowadzić adaptację w VCDS i błędu nie będzie.

Ale problem tkwi w tej przekładni z kołem zataczającym bo przepuszcza i wywala błąd. Da się to jakoś naprawić?

Mam wyciek z peknietej obudowy silniczka zacisku tylniego. Regeneracja czy kupno nowego (innego) wchodzi w grę?

20150701_143542.jpg

znalazłem taki przekrój, czy to że w silniczku znalazł się płyn hamulcowy świadczy o uszkodzeniu uszczelnienia?Passat b6 electric handbrake-13.jpg

20150701_143542.jpg

Edited by DarekTDI

Mam wyciek z peknietej obudowy silniczka zacisku tylniego. Regeneracja czy kupno nowego (innego) wchodzi w grę?

[ATTACH=CONFIG]133826[/ATTACH]

znalazłem taki przekrój, czy to że w silniczku znalazł się płyn hamulcowy świadczy o uszkodzeniu uszczelnienia?[ATTACH=CONFIG]133827[/ATTACH]

Masz wyciek bo wytarty jest mały oring wewnątrz zacisku. Naprawa jest generalnie prosta i do zrobieni w przydomowym warsztacie. Jak coś to pomogę.

Ktoś wie może gdzie można kupić np pasek zębaty do takiego silniczka? Mój daje taki dźwięk jakby nie się właśnie ten pasek zerwał, ale jest cały (może wytarte zęby lekko) i wydaje mi się, że to jego wina.

pewnie strzela? pewnie koła zębate przeskakują przez korozje:), nie spotakłęm się jeszcze z pękniętym paskiem, jedynie kilka razy widziałem "spuchnięty" ale to raczej przez płyn hamulcowy, który się dostał do środka

Witam w lipcu robiłem regenerację (warsztat gdzieś pod Wawą) jednej sztuki - koszt 235zł, gwarancji udzielili, póki co śmiga bez problemów.

pewnie strzela? pewnie koła zębate przeskakują przez korozje:), nie spotakłęm się jeszcze z pękniętym paskiem, jedynie kilka razy widziałem "spuchnięty" ale to raczej przez płyn hamulcowy, który się dostał do środka

Rozebrałem dziada ..... :) i w środku wygląda ok, silniczek chodzi lekko przekładnia też ... zęby całe ....

2015-08-31 22.04.52.jpg

Aczkolwiek trochę rozpuszczonej rdzy było .... wcześniej dostał WD40. .....

2015-08-31 21.50.43.jpg

Zastanawiam się czy na tym nie przeskakuje ....

2015-08-31 21.57.45.jpg

Ktoś ma jakieś sugestie ?

Edited by faqq

A może wymyślić jakieś przeglądy profilaktyczne?Np. co 100tys km rozebrać, wyczyścić i przesmarować?

Rozebrałem dziada ..... :) i w środku wygląda ok, silniczek chodzi lekko przekładnia też ... zęby całe ....

[ATTACH=CONFIG]135817[/ATTACH]

Aczkolwiek trochę rozpuszczonej rdzy było .... wcześniej dostał WD40. .....

[ATTACH=CONFIG]135818[/ATTACH]

Zastanawiam się czy na tym nie przeskakuje ....

[ATTACH=CONFIG]135819[/ATTACH]

Ktoś ma jakieś sugestie ?

Tomaszu napisałeś, że rozebrałeś silniczek. Pytanie moje w jaki sposób dostałeś się do tego nieszczęsnego mechanizmu? Połamałeś obudowę?

Górną część która wygląda jak klapka próbowałem podważać struboktetem ale odpryskiwaly małe kawałki wiec oskubalem wokół i brzeszczotem lekko podpilowalem.