Skocz do zawartości
damian406

podświetlane dekory passat cc/b7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj ściągałem boczek z drzwi w moim passacie cc i zobaczyłem że pod listwą dekor (ciemne drewno) jest jakieś podświetlenie + idą 2 kable do każdej listwy. W żadnych drzwiach nie świeci to u mnie. Widział ktoś coś takiego w passacie cc ? Instalacja idzie normalnie do tej wtyczki od podświetlenia dekora. Może ktoś wie jak to włączyć ?

 

6 (Kopiowanie).jpg

 

Tak to wygląda, przy tym elemencie przeźroczystym z jednej strony jest dioda.

 

Podłączyłem każdą na krótko do akumulatora i podświetla się cały ten pasek przeźroczysty na biało.

1 (Kopiowanie).jpg

2 (Kopiowanie).jpg

3 (Kopiowanie).jpg

4 (Kopiowanie).jpg

5 (Kopiowanie).jpg

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tej stronce pokazane jest jak to świeci http://www.vwzielonagora.pl/passat-cc-fakty-design.html

 

Dokładnie.

Tzw. pakiet oświetlenia ambiente.

Nic tylko podpiąć to teraz prawidłowo do instalacji i zyskasz naprawdę fajny efekt praktycznie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy wszystkie cc tak mają :) i jak to podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpina się to pod oświetlenie przycisków do otwierania szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne :) ale chyba moj nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że to tylko z tyłu jest? czy przednie też to miały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że to tylko z tyłu jest? czy przednie też to miały?

 

Przód i tył.

 

Moj ojciec w swoim cc ma to podświetlenie i powiem, że wieczorem ekstra to wyglada zwłaszcza jak jest jasny boczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj ojciec w swoim cc ma to podświetlenie i powiem, że wieczorem ekstra to wyglada zwłaszcza jak jest jasny boczek.

 

Zostaje poszukać na olx - ciekawe ile może kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a samemu tego zrobic nie można? ciekawe zeby tandety nie zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a samemu tego zrobic nie można? ciekawe zeby tandety nie zrobic

Można, użytkownik tom-998 u siebie w temacie opisał jak można to zrobić w dekorach z b7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przód i tył.

 

Moj ojciec w swoim cc ma to podświetlenie i powiem, że wieczorem ekstra to wyglada zwłaszcza jak jest jasny boczek.

 

A to świeci w trakcie jazdy czy wyłącznie kiedy otwiera się drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to pasuje do CC B6???

 

Macie wiedzę czy instalacja jest podciągniętą i wystarczy wymienić dekory? Czy istnieje szansa ze instalacji nie ma i trzeba podciągać? I jeśli trzeba to rozumiem ze bez targania boczków się nie obędzie?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje szansa ze instalacji nie ma i trzeba podciągać?

 

W B7 jest to podłączone pod podświetlenie przycisków, w CC też tak można podłączyć choć w przypadku CC w oryginale jest to podłączone pod moduły w drzwiach z tego co kojarze tam gdzie B7 ma podświetlenie klamek bo CC takich podświetleń nie miało.

 

I jeśli trzeba to rozumiem ze bez targania boczków się nie obędzie?!?

 

Tu innego wyjścia niema, choć w CC będzie łatwiej niż w B7.

 

Tak to podłączyłem u siebie w B7 (zgodnie ze schematem tak jak jest to podłączone przez fabrykę w B7) http://forum.vw-passat.pl/threads/111797-Kaszmirowy-beesiedem-sedan-Side-Assist-zamontowane?p=1911242&viewfull=1#post1911242 .Jak pisałem wyżej w CC wymiana dekorów będzie prostsza.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, jestem tu nowy i przeglądając forum zauważyłem temat o podświetlanych listwach. Zakładałem sobie to w tamtym roku, zmieniałem diody na inny kolor bo ten biały był kiepski. Są to zwykłe diody 3 mm , użyłem ciemnej niebieskiej, przy okazji te same do podświetlenia klamek wewnętrznych bo znowu nikt nie wiedział gdzie klamka w nocy. Wszystko podłącza się do modułu w drzwiach, oświetlenie dolne drzwiowe też zakładałem i też do modułu , oświetlenie lusterek tak samo.Odpowiednie kodowania i gotowe. Wszystko wyczytałem na stronie VW golfa V i na forum Passata B6 podświetlane klamki wewnętrzne. http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2001/08/oswietlenie-przestrzeni-nog-z-przodu.html tu jest tego pełno. Oświetlenie nóg przód i tył też robiłem, wszystko się sprawdza co piszą. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładałem sobie to w tamtym roku

 

Pochwal się efektem swojej pracy jeśli możesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak? Jestem tu od kilku godzin... Po prostu porobiłem wszystko to samo co miałem w B5FL tyle że tu fabryka mi trochę pomogła. Mogę porobić fotki i wysłać na maila? A fotki czego porobić? Lampek pod siedzeniami? listwy na drzwiach? lampki pod lusterkiem? zamiast odblasków tez założyłem lampki z przodu i z tyłu, zastanawiam się nad tym led logo w lampce w drzwi. Passata mam granatowego, ala atrament. Jak stoi pod latarniami na ledach to wygląda jak ten : http://www.ozvolks.com/forums/showthread.php/477-Geneva-2009-Passat-CC-BlueTDI i w takim właśnie kolorze starałem się ledy na te listwy znaleźć. Prawie się udało. Ogólnie kupiłem kilka kolorów, i w domu wieczorem testowałem zakładając i włączając pod zasilacz 12V. W jednej listwie na końcu jest jedna dioda która świeci w to szkiełko i po całym szkiełku się to rozchodzi. Kiedyś leciała reklama w tv białego Leona i można było zmieniać kolory podświetlania listew przyciskiem lub w menu. Ciekawe jak tam jest to rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak?

 

Łukasz zrób to normalnie. Zdjęcia wrzuć do tego tematu. Najbardziej ciekawią mnie listwy na drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie oddają tego co oko widzi... ale każdy o to pyta jak wsiada wieczorem.. na wszystkich drzwiach jest to samo. 20150313_191238.jpg

DSC00275.jpg

DSC00274.jpg

Edytowane przez BociekCC
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności