Jump to content
hsv

Bledy kodow!!!

Recommended Posts

Samochód: CC 1.8 TSI 160KM
    Rok prod: 2010

witam:)

Czy moze mi ktos pomoc?

Pojawily mi sie bledy:

17090 transmission Range sensor F125

01119 gear recognitionsignal 35-10 intermittent

od kilu dni zapalaja mi sie kontrolki wszystkich biegow na czerwono i samochod jest tak jakby na luzie,po zgaszeniu silnika i odpaleniu wszystko jest ok:S

prosze o pomoc ,o co chodzi? czy to przewody i sensor czy tez kom wariuje czy tez skrzynia siada...

dzieki i pozdrawiam hsv

Samochód: B7 2.0 TDI 170KM (CFGB) DSG
    Rok prod: 2010

Popraw tytuł wątku.

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2003

Witam,

Dopiszę się do tego wątku, ponieważ mam identyczne kody błędów 17090 – P0706 czujnik zakresu jazdy-F125 nieprawidłowy sygnał i 01119 – sygnał rozpoznania biegu. Na początku użytkowania pojawiały się tylko w wilgotne/deszczowe dni, albo po umyciu i zawsze (albo i tylko) jak wrzucałem R, na D było wszytko ok. Niestety z racji pogody błąd praktycznie pojawia się codziennie. Pod nogami pasażera i w jednostce mam suchutko. Przed oddaniem do warsztatu chciałem jeszcze sprawdzić połączenia wtyczek pod lewarkiem, ale nie wiem jak to rozebrać. Może ktoś pomoże? I wtyczkę od tego czujnika F125, z tego co udało mi się odnaleźć na forum jest to po lewej stronie w okolicy półosi napędowej. Ktoś może przerabiał temat błędu 17090 i mógłby finalnie podpowiedzieć co u niego pomogło? Niedługo użytkuje to auto bo raptem od miesiąca, ogólnie jak na wiek samochodu jestem bardzo zadowolony. Z tą usterką żyć się da bo ona zapala się tylko w momencie wrzucania wstecznego, ale ja nie lubię jeździć takim autem, gdzie wiem, że coś jest nie tak. Dziękuję za informacje.