Skocz do zawartości
DeepHeet

Mocne ściąganie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dość mocnym ściąganiem samochodu w lewo i szukam pomysłu co to może być? Jakieś 2 miesiące temu zmieniłem opony i było git malina, na starych miałem telepanie na kierownicy i tak jeździłem zadowolony ale ostatnio zwróciłem uwagę że strasznie samochód ściąga, chciałem ustawić zbieżność to okazało się że mam wylany amor z przodu i nie było sensu. Teraz jestem po wymianie amorów (gwint na serię) podjechałem ustawić zbieżność i kąty i jest kupa.

Wszystko ustawione na 0 i samochód dalej ściąga i to mocno trzeba cały czas trzymać kierownice lekko skręconą w prawo wtedy jedzie się prosto jednak jak się ją puści to wraca natychmiast do położenia "normalnego" a samochód jedzie w lewo. 4 razy mi ustawiali i 4 razy to samo zero jakiejkolwiek zmiany czy coś, auto sprawdzone przy okazji na ścieżce i w zawieszeniu wszystko tip top zero luzów czy coś. Goście już sami nie wiedzieli czego się tak dzieje i ja też.

 

Na ścieżce wychodziło że prawe przednie koło ma delikatnie większy opór toczenia (prawe ok 0.14 lewe ok 0.18) ale to chyba za mało żeby tak gwałtownie auto jechało w lewo bo można zmieniać pas czy jechać po ostrzejszym łuku bez trzymania kierownicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koła zamieniałeś miejscami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie próbowałem ale sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wulkanizacji okazało się że mam jedna oponę wybuloną na całym obwodzie, zamieniłem tył z przodem i jest dużo lepiej ale trzeba znów ustawić geometrie żeby było już oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności