Jump to content
Sign in to follow this  
Pyotrazz

Błędy czujnika wałka rozrządu P0340 i P0345

Recommended Posts

Samochód: B5(3BG) 2.3 V5 170KM (AZX)
    Rok prod: 2002

Witam.

W tamtym roku sprowadziłem sobie Passata 2.3 v5 170 koni. Parę miesięcy temu zaczęło mi brakować w nim mocy i słychać było już łańcuch. Pojawiał mi się też błąd sporadyczny czujnika wałka rozrządu. Wymieniłem rozrząd który jak się okazało był już w naprawdę opłakanym stanie... ale niestety błędy pozostały i dalej mi wyrzuca checka.

Dziś po raz kolejny skasowałem błędy i je spisałem. Są to:

P0340 obwód czujnika wałka rozrządu i P0345 z wolnego tłumaczenia "pozycja czujnika położenia wałka BANK 2"

Ten drugi podobno informuje który czujnik jest ewentualnie uszkodzony. Jak to jest? Spotkał się już ktoś z czymś takim?

A i zapomniałem dodać że jakieś 3 miesiące temu jeden mechanik mi sprawdzał czujnik położenia wałka podobno i niby był dobry :) kazał zmienić rozrząd i miało być już ok...

Edited by Pyotrazz

Samochód: B5(3BG) 2.3 V5 170KM (AZX)
    Rok prod: 2001

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu a spotkał mnie taki sam problem jak kolege powyżej. Passat 2001r 2.3 V5 170 km.

Kod błędu P0345 Czujnik nr 2 pozycji wału rozrządu/czujnik prędkości obrotowej silnika/niewłaściwa korelacja.

Błąd był, niby rozrząd do wymiany, rozrząd wymieniony i dobrze bo jeden ząb był naderwany, napinacz, łańcuchy, ślizgi - wymieniony cały komplet.

Czujniki położenia wałku rozrządu są dwa a więc mechanik zamieniał je miejscami i dalej wyskakiwał błąd numeru 2 - dobra forma sprawdzania czy nie ?

Czujnik prędkości obrotowej dzisiaj wymieniłem, boscha założony - dalej to samo.

Autko chodzi normalnie, nic się nie dzieje. Pali na dotyk czy zimy czy ciepły. Tylko ciągle ten błąd ... gdzie dalej szukać przyczyny ??

Dla świętego spokoju zamówiłem czujnik położenia wałka rozrządu boscha również. Tylko pytanie, mam nadzieje ze ktoś mi pomoże chociaż w tym. Stojąc przed maską samochodu czujnik numer 2 to ten z lewej czy prawej ?

Z góry dziękuje pozdrawiam !!