Skocz do zawartości
Leeo

Mirrorlink do RNS510 - ktokolwiek widział?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję miejsca, gdzie można zakupić mirrorlink do RNS510. Niesamowita sprawa, janosik na ekranie i heja z nawigacją ;) Jeżeli ktoś nie widział jak to działa, to tak to mniej więcej wygląda:

Tylko w pełnej opcji to z ekranu RNS można sterować smartphonem, a nie tylko z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo i to można odpalić na nawigacji dedykowanej robionej na wzór rns 510 z systemem operacyjnym android. FaziTrade FT04A i FT05A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jak znaleźć coś takiego jak to się nie nazywa mirrorlink w wyszukiwarce? Poza tym, to nie jest o co mi chodziło.. Mirror link to sterowanie z poziomu ekranu radia telefonem i jego funkcjami.

Coś takiego jak tu w lexie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mirrorlink tylko mirroring. To jest funkcja w telefonie np galaxy S3 jak w filmiku. Musisz dokupić dongle wifi inaczej adapter wifi i wtedy poprzez wifi możesz udostępniać onraz na inne urzadzenia. Masz w skrócie napisane w opisie filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ciekawe, czy ktos juz to widzialw akcji w Polsce na RNS510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz dokupić dongle wifi inaczej adapter wifi i wtedy poprzez wifi możesz udostępniać onraz na inne urzadzenia.

 

I wpiąć to dongle gdzie.

Też mnie ciekawi ten temat.

 

Z tego co poczytałem, musi być jakiś box spięty z RNS510 który obsługuje Miracast. Szukam info ale wszystko dość chińsko brzmi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną społeczność Paskową :) Mam na imię Michał i jeżdżę Octavią 2. Niestety nie wiedziałem jak wpisać markę i model podczas rejestracji na forum, więc wybrałem tylko "nie passat".

Chciałem zaprosić wszystkich zainteresowanych do rozwijania projektu, który zapoczątkowałem. Proszę tylko o poważne oferty.

Ale o co chodzi? :) Chodzi o urządzenie oparte na mikrokomputerze Raspberry Pi, podłączone do naszych RNS'ów. Widać je jako tuner telewizyjny. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności rozpruwania RNSa i wkładania do środka dodatkowych bebechów jak to ma miejsce w dostępnych dzisiaj rozwiązaniach mirrorowania. Wadą - brak obsługi ekranu dotykowego i nieco gorsza jakość obrazu. Możliwości takiego zestawu są niemal nieograniczone, bo przecież Raspberry Pi to komputer. Na filmiku, który nagrałem pokazuję mirror link z mojego Galaxy s4 do RNSa:

 

Projekt jest OpenSource'owy na zasadach GPL2. Nie liczcie również, że będę to sprzedawał albo składał. Po prostu takie mam hobby i chciałbym Was nim zarazić! :)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy moglbys po krotce opisac na jakiej zasadzie to dziala? Skad idzie sygnal,jakie mozliwosci przesylu sa dostepne, jakie czesci i kable potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to jest tak. Źródłem sygnału video jest Raspberry Pi. Ma on wyjście HDMI do którego podłączyłem przejściówkę z HDMI na VGA. Później sygnał wideo przechodzi jeszcze przez przejście z VGA na RGBS (standard obsługiwany przez RNSa): http://www.epanorama.net/circuits/vga2rgbs.gif

Tutaj jest trochę opisane po angielsku: http://rpi-and-rns.blogspot.com/

Dodatkowo urządzenie musi być jeszcze podłączone co CANu, aby móc aktywować wejście video itp...

Na Raspberry Pi zainstalowany jest system operacyjny Raspbian oraz aplikacja Piracast, która jest odpowiedzialna za łącze Miracast (Mirror Link, All Share.....). RPi jest wyposażony w adapter CAN BUS, np. PiCAN albo podobny, zbudowany na układzie MCP2515.

RNS akceptuje sygnał w formacie 720x576 pixeli. Na RPi działa też aplikacja, która udaje tuner TV poprzez CAN BUS. Link do źródła tej aplikacji jest w linku na blogu.

Co do wykazu części i kabli, no to nigdy dokładnego spisu nie robiłem, ale na pewno są potrzebne:

-Raspberry Pi

-Przejściówka HDMI na VGA

-Przejściówka VGA na CVBS (prosta do zlutowania)

-Kabel sygnałowy VGA do RNS'a i wtyczka 7L6972726 z pinami

-Karta WiFi na USB do RPi, więcej info na stronie projektu Piracast https://github.com/codemonkeyricky/piracast

-Przetwornica 12V/5V 3A (najlepiej jakiś moduł w postaci płytki) np: http://www.gotronik.pl/mini-zasilacz-przetwornica-dc-dc-lm2596s-lc-technology-p-2315.html

-Przewód CAN BUS do połączenia RPi do magistrali Infotainment (może być wypruta jedna para ze skrętki CAT5)

-Trochę wolnego czasu i dużo samozaparcia :)

 

 

P.S. RPi = Raspberry Pi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

 

Zastanawiam sie czy takie urzadzonko nie bylo by tansze i lepsze do Twoich zastosowan?

 

http://www.futeko.com/products/AC080.php - pelne WIFI, obsluguje AIRplay, EZcast i Miracast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest fajne urządzonko, ale jest kilka "ale":

-nie wiem jak to się zachowa z przejściówką HDMI na VGA

-nie wiem, czy da się wymusić konkretną rozdzielczość

-wybierając RPi kierowałem się też uniwersalnością. Dlatego w przyszłości będzie można do tego mojego dodać np. tuner DVB-T, itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę jeden problem. Żeby to działało telefon powinien mieć cały czas włączony ekran. Jak go zablokujemy albo się przygasi to zabawa się kończy. Chyba że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie mój RNS 510 przykleił się komuś do łapy i zastanawiam się nad kolejnym ale do tego jakiś moduł z mirrorlinkiem chyba że macie lepszy pomysł na wykorzystaniem zastawu głośnomówiącego i kamery która jest w aucie .

Wszelkie pomysły mile widziane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać Bluetooth. Założyć Discover Media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej powiedzieć jak zaadaptować to do B7 i jakie kupić ,

Znalazłem 5L0 035 200 wiem że są Discovery media i Discovery media pro po czy to poznać znalazłem jeszcze 5C0035684 i czym one się różnią.

Edytowane przez robert.gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z nawigacja to szukaj 5C0035680x jak bez to 5K7035200x. x to litera, im wyższa to nowsze radio. A C E mają DAB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, po długoletniej przygodzie z grupą VAG historii z B5 w polu widzenia pojawia się CC - 2010 r. - niestety jednak przyzwyczajenia pozostają, z dotychczasowych pojazdów stąd laickie pytanie - bo jeszcze się w temat nie wczytałem :

 

- dołozenie radia z MirrorLinkiem w miejssce fabrycznego (trudnośc modyfikacji / koszt +/-)

 

- nie wykluczam odbiornika PRC

 

Dziękuję nawet na za ukeirunkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności