Skocz do zawartości
javor1500

Automatyczne otwieranie klapy bagażnika z pilota b5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z szanownych forumowiczów bawił się w przeróbkę polegającą na otwieraniu tylnej klapy z pilota? W 3BG sprawa prosta bo wystarczy tylko wstawić mocniejsze sprężyny. W 3b trochę gorzej bo trzeba zamontować siłownik no ale właśnie-jak go wysterować?

 

Mam pilot 3 przyciskowy gdzie środkowy powoduje odblokowanie możliwość otwarcia klapy po czym auto samo się za chwle zamyka (drzwi cały czas pozostaja zamknięte).

 

Myślałem o zastosowaniu jakiegoś przekaźnika warunkowego ale może ktoś ma in pomysł?

Według schematu podłączenie zamka w bagażniku to:

Brązowy - masa

Brązowo-zielony pin 2 komfort

Brazowo-niebieski pin 1 komfort

 

Rozumiem że te dwa pozostałe kable odpowiadają za otwieranie i zamykanie zamka? Wyglada na to że moduł steruje zamkiem +12

 

Czy przytrzymanie środkowego przycisku na pilocie powoduje wydłuzenie czasu trwania sygnału czy jest to poporstu impuls prądu bez względu na to jak długo przytrzymuje się przycisk?

np "klikniecie" przyciskiem powoduje impuls komfort->zamek długości 1 sek a przytrzymanie np przez 3 sek powoduje odpowiednio dłuższy impuls komfort->zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamek klapy jest mechaniczny, to wystarczy podpiąć siłownik do cięgna zamka. Centralny z pilota masz chyba nieoryginalny (3 przyciski) dołóż siłownik a krańcówka w klapie da sygnał do modułu że klapa jest otwarta ( tak jak byś otworzył z kluczyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie ale nie jest to taka prosta sprawa. Mam 3bgdzie środkowy przycisk powoduje tylko możliwość fizycznego otwarcia klapy a reszta zamków zostaje . Pilot jest fabryczny od 3b. Nie bardzo wiem jak odseparować sygnał do silownika który miałby pociągnać za ciegło. Jak podłącze bezpośrednio pod centralny to każde otwarcie auta czyli podanie sygnału na zamek otworzy klapę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Wy pomożecie, mam następujący problem:

do niedawna działało otwieranie klapy bagażnika za pomocą pilota (pilot z trzema przyciskami - środkowy do bagażnika).

od około dwóch tygodnie nie działa już otwieranie klapy za pomocą pilota: po wciśnięciu przycisku pilota mrugają migacze i klapa nie odskakuje. wiecie co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności