Skocz do zawartości
wojas

Instalacja świateł ostrzegawczych w drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy jest ktoś z okolic Wrocławia?? Chcę tak samo zamontować lampki ostrzegawcze tylko, że przy moim szczęściu do elektryki to coś namieszam w sterownikach i zamiast poprawić wygląd auta to go zdemoluje (systemowo). Proszę o wyrozumiałość, bo nie co dzień bawię się w sterownikach i boje się coś zepsuć.

 

Blop ogarnia temat i służy pomocą!

 

Mam wolne tylko w niedzielę,pomóc i przekodować Tobie mogę - 5min po sprawie - w kabelki niestety,cały tydzień w pracy to niedziela dla rodziny. Masz 2005r. więc kable do tylnych drzwi,musisz pociągnąć od modułu komfortu (jeśli piny tam zajęte - Masz fart,są już w środkowych słupkach drzwi i tylko wiązki drzwiowe do przerobienia).

Ogólnie 2005/2006 to zabawa,mnie w Koźle zajęło to 1,5 dnia (przód to pikuś,tył to loteria) przy zdalnej pomocy Bimbasza - schematy el. swoje a..... rzeczywistość pinów/kolorów kabelków w wiązce była inna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wolne tylko w niedzielę,pomóc i przekodować Tobie mogę - 5min po sprawie - w kabelki niestety,cały tydzień w pracy to niedziela dla rodziny. Masz 2005r. więc kable do tylnych drzwi,musisz pociągnąć od modułu komfortu (jeśli piny tam zajęte - Masz fart,są już w środkowych słupkach drzwi i tylko wiązki drzwiowe do przerobienia).

Ogólnie 2005/2006 to zabawa,mnie w Koźle zajęło to 1,5 dnia (przód to pikuś,tył to loteria) przy zdalnej pomocy Bimbasza - schematy el. swoje a..... rzeczywistość pinów/kolorów kabelków w wiązce była inna :D

 

 

Temat na chwile obecną nie aktualny. Dziś w nocy odwiozłem dziecko na szpital i dopóki nie wyjdzie z niego zdrów to nic nie robię. Co do tej niedzieli to się jeszcze odezwę. Dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja zabrałem się za światełka ostrzegawcze i ze względu na rocznik mojego auta już na starcie spodziewałem się problemów z tylnymi drzwiami ale o dziwo napotkałem je już przy przednich. Podłączyłem piny zgodnie z instrukcją w miejsca 18 i 19 i nie działa. Zakodowałem VCDS-em lampki wg instrukcji z tej strony http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2001/08/oswietlenie-przestrzeni-nog-z-przodu.html. Kolega SZYLO pisał, że podłączył swoje piny w miejsca 1 i 4 ale dlatego, że nie miał 18 i 19. Ja mam więc zastosowałem się do instrukcji z tego wątku. Niestety nic nie działa i dodatkowo wywala mi błąd:

012 - Electrical Fault in Circuit

Ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podłączyć pod 1 i 4 pin ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam więc zastosowałem się do instrukcji z tego wątku. Niestety nic nie działa i dodatkowo wywala mi błąd:

012 - Electrical Fault in Circuit

Ktoś spotkał się z taką sytuacją?

 

Pisałem już raz - Masz sterowniki pierwszej generacji więc:

 

Przód:

http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=150

Das andere Kabel (1,0) kommt in den 2-pol. Stecker. Jetzt müssen nur noch die Kabelenden wie folgt verbunden werden:

TSG Pin 18 (Pin1)* >> Leuchte Pin 2

TSG Pin 19 (Pin2)* >> Leuchte Pin 1

 

*Gilt für Fahrzeuge vor MJ 07!

 

tłumacząc:

 

Drzwi przednie lewe

lampa pin 1 - wtyczka 32 PIN pod pin 2 (masa)

lampa pin 2 - wtyczka 32 PIN pod pin 1

 

Drzwi przednie prawe

lampa pin 1 - wtyczka 32 PIN pod pin 2 (masa)

lampa pin 2 - wtyczka 32 PIN pod pin 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemekkaw

Witam.

 

Czy w Passacie z 2009 roku b6 2.0 TDI-CR będzie możliwe zrobienie lampek jak w opisie?

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Pasują Lampki od B8 LED do B7 tylko czy kodowanie będzie inne ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nawet nie zdążyłem kupić , już ktoś sprzątnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak....

Witam.

 

Czy w Passacie z 2009 roku b6 2.0 TDI-CR będzie możliwe zrobienie lampek jak w opisie?

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L164 - żarówka oświetlenia ambiente w drzwiach kierowcy

 

 

Jakaś podpowiedź co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja nie mam w moim sterowniku (1K0 959 793 G) pinu 18,19 oraz 1,2 w drzwiach kierowcy (passat B6 2006, wszystkie szyby elektryczne) gdzie mam podłączyć + i - od lampki proszę o pomoc (w vcds na kanale 42 mam możliwość "+64" odblokować lampkę ostrzegawczą). Proszę o pomoc !!! :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli pin 18, 19 1, 2 we wtyczce czy piszesz że nie masz pinów wystających w module w tym gnieździe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial doczynienia z tym sklepem

Bold-sport.

Zmieniam B6 na B7 i juz zaczynam myslec co by zmodzic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. To amerykański sklep, który handluje chińszczyzną. Jak się dobrze zakręcisz to to samo kupisz na aliexpress 30% taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem. To amerykański sklep, który handluje chińszczyzną. Jak się dobrze zakręcisz to to samo kupisz na aliexpress 30% taniej

 

A jakos takich chinskich lampek mocno odbiga od OEM?. Bo tak czytam na zagranicznych forach i wiekszosc pisze, ze te z Bold-sport to OEM VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakos takich chinskich lampek mocno odbiga od OEM?. Bo tak czytam na zagranicznych forach i wiekszosc pisze, ze te z Bold-sport to OEM VW

Niby oryginalne a jakość słaba, co nie znaczy że nie świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem 2x lampki z LOGIEM VW za 35 euro, z loga zostały plamy po roku, przy montażu lampki delikatnie odstawały, także g...... totalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aliexpress to dużo rzeczy kupiłem i uwagi na jakość nie mialem. Co do lampek lub innych gadżetów do auta to akurat nie zależy mi na oryginalności ma tylko spełniać swoją funkcję. Może nie lampki w drzwi ale jakość z aliexpress zadowala i gdyby nie chińskie literki zapłacił bym pewnie 3 razy tyle.

292942c82261861739529af5d5054b6c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Przód zrobiony skorzystałem z porady Blopa :-) ale teraz robię tył i tam nie wiem w który pin mogę się wpiąć :-)

 

Pozdrawiam

 

 

 

Witam

A ja nie mam w moim sterowniku (1K0 959 793 G) pinu 18,19 oraz 1,2 w drzwiach kierowcy (passat B6 2006, wszystkie szyby elektryczne) gdzie mam podłączyć + i - od lampki proszę o pomoc (w vcds na kanale 42 mam możliwość "+64" odblokować lampkę ostrzegawczą). Proszę o pomoc !!! :-)

Pozdrawiam

 

 

Patrząc na twój rocznik to

 

 

tylne

 

Lewe W33 - musisz wpiąć się w komfort złącze T18b/5

Prawe W34 - Komfort T18b/12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności