Skocz do zawartości
wojas

Instalacja świateł ostrzegawczych w drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu dzisiaj i ja znalazłem trochę czasu i zrobiłem te oświetlenie w swoim CC. Póki co w 3-ech drzwiach, bo na ostatnie tylne pasażera zabrakło po prostu pogody (rozpadało się, a że nie mam garażu, to musiałem spasować).

Muszę przyznać, że instrukcja Wojtka z pierwszego postu jest R E W E L A C Y J N A !

Przy jej użyciu poszło jak po sznurku.

Jedyne różnice w CC są w demontażu tapicerki.

I tak, w drzwiach przednich przy lusterkach są wciskane jeszcze małe plastikowe trzpienie, które cholernie ciężko wychodzą oraz są 2 torxy T30 (jeden w rączce drzwi, a drugi pod panelem elektrycznego sterowania szybami).

Reszta jest identyczna.

 

A lampki (zestaw z przewodami i żarówkami) były kupione od Chińczyka na ebay'u , gdzie po przeliczeniu z $$$ na PLN wyniosły mnie 93 złote z przesyłką. Do tego doszły piny po kilkadziesiąt groszy i kilkanaście klipów za ok. 30 PLN.

I tych ostatnich faktycznie warto mieć więcej niż kilka, bo trzaskają przy demontażu boczków praktycznie masowo...(poza tym znajomy mechanik mówił, że lepiej wymienić wszystkie jak się ściąga tapicerkę , bo używane już tak dobrze nie trzymają i lubią się luzować co objawia się nielubianych przez nas skrzypieniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10806905_799511373423327_153130322_n.jpg

 

A ja trochę zaszalałem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tylnych drzwiach podłączenie pin 4 (-) i pin 14 (+) nie działa. W pin 14 man biało-niebieski przewód idący do wlacznika tylnych szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w tylnych drzwiach podłączenie pin 4 (-) i pin 14 (+) nie działa. W pin 14 man biało-niebieski przewód idący do wlacznika tylnych szyb

 

Bo masz 2gen sterowniki, możesz sprawdzić przewody w słupku drzwi, ktoś pisał że tam się kończą jak nie ma to ciągnąć przewody do komforta.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej instrukcji się wzorowałem http://modyfikacje-vw.blogspot.de/2011/10/swiata-ostrzegawcze-drzwi-ty.html, Kolega SZYLO ma z 2005 roku więc też pewnie II generacja i założył na tył. Ażebym wiedział jakich przewodów szukać w słupku to pokusiłbym się bo też lampki oświetlenia nóg zakładam to plastiki progów muszę zwalać to jen przy drugim by się zrobiłi i nawet z komfortu mogę ciągnąć tylko żeby mi ktoś powiedział które piny w komforcie są za to odpowiedzialne

 

20150225_151437.jpg

20150225_151902.jpg

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu złącze 18-stykowe pin 5 strona lewa, pin 12 strona prawa

Słupek w drzwiach strona prawa pin 10* albo 9**

Słupek w drzwiach strona lewa pin 10* albo 9**

 

* - do maja 2005

** - od maja 2005

Według instrukcji światła są podłączone bezpośrednio do modułu komfortu, bez sterownika drzwi

 

Minus to już obojętnie gdzie podepniesz według instrukcji jest to

28* albo 21** pin w słupku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduł komfortu złącze 18-stykowe pin 5 strona lewa, pin 12 strona prawa

Słupek w drzwiach strona prawa pin 10* albo 9**

Słupek w drzwiach strona lewa pin 10* albo 9**

 

* - do maja 2005

** - od maja 2005

Według instrukcji światła są podłączone bezpośrednio do modułu komfortu, bez sterownika drzwi

 

Minus to już obojętnie gdzie podepniesz według instrukcji jest to

28* albo 21** pin w słupku

 

 

Podziękować Damianie, a pamiętasz jakie tam piny trzeba zakupić w słupek a jesli będę musiał z komfortu ciągnąć to do komfortu jakie piny należy nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słupek szukaj na allegro pinów

KONEKTOR PIN ZENSKI MCP280 1,5-2,5 MM2 VW

KONEKTOR PIN MESKI F280 2,8 0,5-1,5mm2 VW

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pociągnięte przewody do słupków. Jutro zabawa w rozbieranie drzwi...

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie o tym, aby nie pomylić (+) z (-). Nie będą działać wtedy lampki i błąd w sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamietajcie o tym, aby nie pomylić (+) z (-). Nie będą działać wtedy lampki i błąd w sterowniku.

Wystarczy przełożyć diodę odwrotnie i wszystko będzie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbieralem tej lampki na czesci pierwsze. Nie wiem czy obejdzie sie bez lutowania tej diody. Latwiej przelozyc piny we wtyczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozbieralem tej lampki na czesci pierwsze. Nie wiem czy obejdzie sie bez lutowania tej diody. Latwiej przelozyc piny we wtyczce.

Ta dioda znajduje się obok żarówki , nie jest lutowana ;) , drugim rozwiązaniem jest :

przelozyc piny we wtyczce.

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was wie jak rozłączyć tą kostkę żeby dołożyć instalację podświetlenia bo od góry nie wchodzi?

Lampki zakodowane ale po zdjęciu tapicerki drzwi okazało się, że mam starszy sterownik. Teraz nie wiem jak się za to zabrać?

 

[ATTACH=CONFIG]133915[/ATTACH]

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja pierwsza klasa. Miałem trochę problemów z kodowaniem (ale to raczej wina kabla). Wyszło tak:

DSC_3463.jpg

Mam jeszcze zestaw na tył, ale muszę znaleźć czas. Zestaw zakupiony na Aliexpress: wszystko pasowało i montaż poszedł jak po maśle. Jak dla mnie to mod ma wysoką pozycję jeśli chodzi o efekt 'wow'.

Edytowane przez adamb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja pierwsza klasa. Miałem trochę problemów z kodowaniem (ale to raczej wina kabla). Wyszło tak:

[ATTACH=CONFIG]135893[/ATTACH]

Mam jeszcze zestaw na tył, ale muszę znaleźć czas. Zestaw zakupiony na Aliexpress: wszystko pasowało i montaż poszedł jak po maśle. Jak dla mnie to mod ma wysoką pozycję jeśli chodzi o efekt 'wow'.

 

Wysoka klasa ale na pół roku, lampki palą ale z niebieskiego loga został tylko marny wyblakły fioletowy kolor, ale raz na parę miesięcy można wydać parę złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Nie kupowałem najtańszych, więc może nie będzie tak źle. Jeżeli padną, to nie omieszkam o tym napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj montowałem u siebie i powiem Wam że dzięki tej instrukcji zajęło mi to mniej niż godzinę łącznie z kodowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jest ktoś z okolic Wrocławia?? Chcę tak samo zamontować lampki ostrzegawcze tylko, że przy moim szczęściu do elektryki to coś namieszam w sterownikach i zamiast poprawić wygląd auta to go zdemoluje (systemowo). Proszę o wyrozumiałość, bo nie co dzień bawię się w sterownikach i boje się coś zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności