Skocz do zawartości
wojas

Instalacja świateł ostrzegawczych w drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.04.2019 o 20:30, Karpik napisał:

Mam ledy. Podmienie na zwykłe żarówki i zobaczę. Dzięki 

I jak doszedłeś to tego co generowało błąd?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do posiadaczy lampek z projektorami, których pełno jest u chińczyka :D Jak wam się to sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gzres napisał:

A ja mam pytanie do posiadaczy lampek z projektorami, których pełno jest u chińczyka :D Jak wam się to sprawdza?

U mnie się sprawdzają w 99%, jak czytałeś posty wyżej to ładnie wszystko świeci ale gdy dłużej drzwi są otwarte to projektor zacznie migać i gaśnie i wtedy zapisuje się błąd w sterowniku odnośnie właśnie tego projektora, pewnie za mała rezystancja i dlatego, ale pozatym nie mam żadnych zastrzeżeń ?

Cena 2 razy niższa niż chciałbym kupić zwykle oprawki do światła ostrzegawczego dlatego kupiłem projektory wraz z kablami i kostkami montażowymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Matiz4 napisał:

U mnie się sprawdzają w 99%, jak czytałeś posty wyżej to ładnie wszystko świeci ale gdy dłużej drzwi są otwarte to projektor zacznie migać i gaśnie i wtedy zapisuje się błąd w sterowniku odnośnie właśnie tego projektora, pewnie za mała rezystancja i dlatego, ale pozatym nie mam żadnych zastrzeżeń ?

Cena 2 razy niższa niż chciałbym kupić zwykle oprawki do światła ostrzegawczego dlatego kupiłem projektory wraz z kablami i kostkami montażowymi :)

A długo już je masz? Nie wyblakło nic? Czytałem wszystkie posty stąd moje pytania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gzres napisał:

A długo już je masz? Nie wyblakło nic? Czytałem wszystkie posty stąd moje pytania :D

Nie mam ich długo bo z 4 miesiące i narazie nic się z nimi nie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzisiaj połączyłem i zakodowałem oswietlenie w drzwiach przednich. 0000181 zamieniłem na 0000064

zapytanie.PNG.60b52398dc1fb856843938fe0693b1e6.PNG

i straciłem możliwość otwierania bagażnika (informacja ze przycisk nie zainstalowany) oraz straciłem zasilanie  otwierania szyb z tyłu.

Po powrocie do 0000181, oswietlenie drzwi przestaje działac ale powraca reszta. Czy możecie mi doradzić jak rozwiązać problem?

Dodam że taka sama sytuacja występuje takze po stronie pasażera.

 

 

Edytowane przez mikromekanikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dodać do aktualnego kodowania 64, czyli 245 musisz wpisać.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2019 o 12:50, Matiz4 napisał:

I jak doszedłeś to tego co generowało błąd?? 

Sorry, że dopiero teraz ale jakoś nie było czasu żeby pogrzebać. Rzeczywiście problemem są diody. Po wsadzeniu zwykłej żarówki błąd się nie pojawia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Próbowałem dzisiaj zakodować oświetlenie u siebie. Z przodu poszło bez problemu wszystko działa, natomiast nie mogę zakodować drzwi tylnych. Po wciśnięciu "wykonaj" dostaje komunikat "Coding rejected Error 31 Request out of range". Możliwe żeby tylne moduły nie miały możliwości obsługi lampek ostrzegawczych ?Tylne moduły to: 3AA 959 703 A i 3AA 959 704 A, auto z 2013r wersja Highline

Możliwe, że wina kabla? wersja 16.8 chinczyk

Wsc, VZ importer,nr urządzenia ustawiałem, Security access próbowałem ale w podpowiedzi  kod do adaptacji

Jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2019 o 19:32, lechu_jr napisał:

Po wciśnięciu "wykonaj" dostaje komunikat "Coding rejected Error 31 Request out of range".

Jakie masz kodowanie tylnych drzwi i ile do niego dodajesz?

 

Pamiętaj, że w B7 wchodzisz w kodowanie bezpośrednio tylnych drzwi, a nie przez przednie, jak było w B6. Do swojego kodowania powinieneś dodać +64.

 

No i pytanie czy zakodowałeś tylne lampki w module komfortu? Wchodzisz w kodowanie 46 - Central Conv., i w pomocniku długiego kodowania - przedostatni bajt, zaznaczasz bit 0 "Rear door warning lights installed".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W module komfortu nie kodowałem. Próbowałem przez przednie drzwi przy pomocy pomocnika długiego kodowania. Zmyliło mnie w odczycie ze sterownika: "Slave Driver"i Subsystem, widząc to wydawało mi się  mi się że są podpięte pod przednie.  Po wciśnięciu na "Select" nie wyświetla się to osobno moduł 62 i 72 tylko w module 42 i 52 rozwijam listę .

Address 42: Door Elect, Driver (J386)       Labels: 3C0-959-70X-GEN4.clb
   Part No SW: 3AA 959 701 A    HW: 3C0 959 793 C
   Component: TUER-SG FT    002 0533  
   Revision: 12110009    Serial number: 0006651881
   Coding: 0200F7
   Shop #: WSC 00028 028 00020
   ASAM Dataset: EV_TSGFPQ35BRFVW46X A04001
   ROD: EV_TSGFPQ35BRFVW46X.rod
   VCID: 35614BB294805CEA43-8060

   Slave Driver:
   Subsystem 1 - Part No SW: 3AA 959 703 A    HW: 3AA 959 795   Labels: 1K0-959-70X-GEN4.CLB
   Component: J388__TSG-HL  004 0502
   Serial number: 00000003390690      
   Coding: 010090

W takim razie muszę poczekać na kabel i rzeczywiście  zakodować w module komfortu.

Pytanie przy okazji czy instalując  dodatkowy sterownik (w tym przypadku będzie to Easy open)  po Autoscanie sam go wykryje czy muszę wejść w gateway Instalation list i włączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czekaj.

 

W sobotę to (w końcu) zrobiłem u siebie. Passat B6 FL. Kodowanie robiłem tak: wchodziłem w każdy moduł po kolei (bezpośrednio z głównego menu VCDS) i dodawałem do kodowania +64. Lampki zaczęły świecić po restarcie stacyjki.

 

Też nie kodowałem w module komfortu ani nie wchodziłem w tylne drzwi przez przednie. Możesz potraktować mój poprzedni post jako dowcip, bo robiłem to ostatnio w Golfie i mi się popierdaczyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem. Jednak musiałem zakodować pierw w module komfortu. Później w tylne sterowniki przez przednie i ruszyło.  Co było bezpośrednią przyczyną tego komunikatu nie wiem, bo jednocześnie zmieniłem kabel na 18.9. Na poprzednim podczas uruchamiania wyświetlał mi się komunikat "Program outdated". Gdzieś w necie znalazłem info ,że wtedy funkcjonalność programu może być ograniczona, ale ile w tym prawdy to nie wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2019 o 22:49, lechu_jr napisał:

Na poprzednim podczas uruchamiania wyświetlał mi się komunikat "Program outdated"

Ja używam chinola 12.12, cały czas mi się wyświetla "new version available", ale program działa cały czas bez przerwy. Sprawdzany był z Paskiem B6 2008, B7 2012 (MY2013), Golfem VI 2011 i Octavią 2013. Czasem jednak zdarza się, że nowe kodowanie niby jest akceptowane, ale się nie zmienia - wtedy trzeba zrestartować laptopa i wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik Ja wyłączam tylko sam program i odpinam kabel z USB jak nie przyjmuje kodowania, po tym już chodzi bez restartu laptopa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Matiz4 napisał:

@Albercik Ja wyłączam tylko sam program i odpinam kabel z USB jak nie przyjmuje kodowania, po tym już chodzi bez restartu laptopa ?

U mnie zazwyczaj też tak działa, ale czasem nie chce mimo to i trzeba kompa przewalić. Najczęściej - objawia się to przy zmianie wartości liczbowej, którą potem trzeba zapisać wciskając enter. Niby przyjmuje nową wartość, kodowanie się zmienia, a finalnie - wraca stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2019 o 16:30, Arekr napisał:

Panowie, potrzebna pomoc. Auto z 2007 roku, mam dostęp przez vcds do wszystkich czterech drzwi. W drzwiach kierowcy  Po zamontowaniu na 18 i 19. Wywala błąd 012 - Electrical Fault in Circuit A.  Kodowanie odpowiednie - dodane wymagane 64. W dodatku zniknęło sterowanie szybami, otwieranie wlewu paliwa sterowanie lusterkami.  Po powrocie do poprzedniwgo kodowania, zero błędów ale sterowanie nadal nie dziala. Bezpieczniki ok. Jakieś pomysły?imageproxy.php?img=&key=4ac350283c2c00a8

20190217_154816.jpg

No więc, metodą prób i błędów udało się w końcu zakodwać sterownik....błacha sprawa. Najpierw wprowadziłem. Kodowanie, wykonałem testy, a dopiero rozebralem drzwi i założyłemlampki - efekt, wszystko działa. Do tej pory probowalwm w odwrotbej kolejność - Najpierw instalacja , później kodowania, i chyba dlatego wywalało błedy.  

Edytowane przez Arekr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przednie od kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności