Skocz do zawartości
wojas

Instalacja świateł ostrzegawczych w drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

Na pinie 18 napięcie jest cały czas bez zależności czy drzwi otwarte czy zamknięte....no ni robi się ciekawie, bo kodowanie w tym wypadku też nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Lukas29 napisał:

Kolego odołącz kable z kostki i wszystko będzie ok, miałem to samo, ale jeszcze nie dokonczylem tego tematu właśnie z tego powodu, że po podpięciu przewodów w podane piny, wszystko znikło, jak u Ciebie. 

 

To akurat działa. Pobawię się w weekwnd jak będę miał czasu, może uda mi się namierzyć gdzie jest problem. Chyba będę sprawdzał po kolei piny gdzie się pojawia i znika napięcie po zamknięciu i otwarciu drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arekr napisał:

Na pinie 18 napięcie jest cały czas bez zależności czy drzwi otwarte czy zamknięte....no ni robi się ciekawie, bo kodowanie w tym wypadku też nie ma znaczenia.

Czyli metoda prób i błędów. Trochę roboty Cię czeka ale powinieneś dojść które piny od oświetlenia ostrzegawczego. Na początek spróbuj pin 1 i 2 a potem reszta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekwi mnie czemu n 18stym było napięcie skoro jest nieużywany.  W sumie to muszę zrobić 32 podejścia do żeby sprawdzić gdzie się pojawi i gdzie zniknie sygnał. Może któreś piny trzeba będzie zmienić.  A może po zakodowaniu za lampki odpowiada 1 i 2. A cal reszty się o 2 przesuwa...Nie wiem. A może zanim znajdę rozwiązanie ktoś coś jeszcze podpowie.

 

Ostatnią rzecz  jaką mnie zastanawia.....lampki są na ledzie, z Ali. Czy przez to może nie działać ?

Edytowane przez Arekr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Arekr napisał:

 

 

Ostatnią rzecz  jaką mnie zastanawia.....lampki są na ledzie, z Ali. Czy przez to może nie działać ?

Ja kupiłem projektory też na Ali który świeci na dół a czerwony Led na bok i śmiga, jedynie po długim otwarciu drzwi projektor gaśnie  i wtedy wyświetla błąd w sterowniku ale przy ponownym otwieraniu działa za każdym razem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2019 o 18:08, Lukas29 napisał:

Sprawdź jeszcze czy pod pinem 19 przypadkiem nie ma napięcia, ktoś na forum napisał że pod 19 miał napięcie. Daj znać jak ogarniesz temat, może wtedy ja też skończę u siebie. 

 

Na tym był brak napięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można takie lampki ostrzegawcze w drzwiach zaimplementować do paska b5? Bo są bardzo fajne, użyteczne i świetnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Ja mam w swojej b5 fl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żeś to zrobił. Uchyl rąbka tajemnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem już podświetlenie. Więc jedyne co mogę podpowiedzieć: 

Ewentualnie w wolnej chwili rozebrać boczek i zerknąć jak to było zrobione.

Wg mnie najprostsza opcja jest wymiana wiązki w drzwiach na tak która ma już wyprowadzone kable i kostkę do lampki. Z tego co wiem nie trzeba chyba nawet nic kodowac.  Sterowanie jest po can. Zrobiłem u siebie również podświetlenie przestrzeni nóg, w tym wypadku wpialem się w lampkę w podsufitce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, za oświetlenie chyba odpowiada brązowy i biały przewód, ale nie pamiętam po prostu ? baaaardzo2dawno tam nie zaglądałam i nie interesowałem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem że nie pamiętam jak to było rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest w passacie B7 (2014)? Kupiłem u Chińczyków lampki i dostałem w komplecie dwa rodzaje konektorów. I teraz pytanie, czy do przednich drzwi idą  konektory (żeńskie) z pierwszego zdjęcia a do tylnych te z drugiego zdjęcia, tzw. żabki, czy do wszystkich sterowników trzeba mieć jeden rodzaj konektorków? Jeśli ktoś wie proszę o wyjaśnienie, bo zanim zacznę zdejmować tapicerkę drzwi chciałbym być odpowiednio przygotowany.

konektor żeński.jpg

konektor tzw. żabka.jpg

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, grabson7 napisał:

Panowie a jak jest w passacie B7 (2014)? Kupiłem u Chińczyków lampki i dostałem w komplecie dwa rodzaje konektorów. I teraz pytanie, czy do przednich drzwi idą  konektory (żeńskie) z pierwszego zdjęcia a do tylnych te z drugiego zdjęcia, tzw. żabki, czy do wszystkich sterowników trzeba mieć jeden rodzaj konektorków? Jeśli ktoś wie proszę o wyjaśnienie, bo zanim zacznę zdejmować tapicerkę drzwi chciałbym być odpowiednio przygotowany.

konektor żeński.jpg

konektor tzw. żabka.jpg

Te pierwsze konektorki do sterowników drzwi, drugie do wtyczek od lampek.

W pierwszym poście ładnie zobrazowane jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, let_me_b3 napisał:

Te pierwsze konektorki do sterowników drzwi, drugie do wtyczek od lampek.

W pierwszym poście ładnie zobrazowane jest

ja mam osobno wtyczki z powkładanymi do środka konektorami do lampek i na jednym ze zdjęć widać je w tle. Natomiast konektorków mam dwa rodzaje, połowa kabli (po2 szt.) jest z jednym rodzajem a druga połowa (też po 2 szt.) jest z drugim rodzajem konektorków. Rozumiem, że bezwzględnie muszę 4 szt. konektorków wymienić na te żeńskie kolego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zestaw do starszych sterowników drzwi. Musisz zastąpić konektory ze zdjęcia 2 takimi jak na 1 zdjęciu(ich numer to 000 979 009) i będzie wszystko pasować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wolfe napisał:

Jest to zestaw do starszych sterowników drzwi. Musisz zastąpić konektory ze zdjęcia 2 takimi jak na 1 zdjęciu(ich numer to 000 979 009) i będzie wszystko pasować ;)

Ok, dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś zakończyłem podłączanie. Niby wszystko działa jak należy ale na każdej lampce po jej zapaleniu pojawia się błąd elektryczny b11f501. O co mu chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karpik napisał:

Panowie, dziś zakończyłem podłączanie. Niby wszystko działa jak należy ale na każdej lampce po jej zapaleniu pojawia się błąd elektryczny b11f501. O co mu chodzi? 

A msza założone zwykle żarówki lub ledy czy projektory?? 

Mi przy projektorach przy dłuższym otwarciu drzwi tak około 2 min zaczyna migać i wtedy wyświetla się błąd ale jaki już nie pamiętam, pozatym świecą normalnie i podczas zwykłego używania wejść-wyjść z auta zero błędów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Matiz4 napisał:

A msza założone zwykle żarówki lub ledy czy projektory?? 

Mam ledy. Podmienie na zwykłe żarówki i zobaczę. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności