Skocz do zawartości
wojas

Instalacja świateł ostrzegawczych w drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

zabrałem się za wymianę i..... passat z maja 2007. Musiałem skorzystać z instrukcji z tej strony http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2011/10/swiata-ostrzegawcze-drzwi-ty.html?m=1. Założyłem z tyłu, zakodowałem vcds'em i działa :) jutro robie przód, ale nie mogę znaleźć w jakie piny mam się wpiąć z orzodu w tej sytuacji :?: tak samo jak z tyłu: +14 i -4 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabrałem się za wymianę i..... passat z maja 2007. Musiałem skorzystać z instrukcji z tej strony http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2011/10/swiata-ostrzegawcze-drzwi-ty.html?m=1. Założyłem z tyłu, zakodowałem vcds'em i działa :) jutro robie przód, ale nie mogę znaleźć w jakie piny mam się wpiąć z orzodu w tej sytuacji :?: tak samo jak z tyłu: +14 i -4 :?:

 

http://modyfikacje-vw.blogspot.co.uk/2011/09/swiata-ostrzegawcze-drzwi-przod.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Próbował ktoś może wykonać to kodowanie za pomocą V-scan VAG5053? Jeśli tak poprosiłbym o instrukcje. Z góry dzieki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj podjąłem próbę zamontowania lampek ostrzegawczych w drzwiach, podpiołem się jak w instrukcji +18, - 19 pin, i co się stało, cała elektryka drzwi przestała reagować, podświetlanie klawiszy również, po wypięciu pinów wszystko wróciło do normy. Passat z 2008, czy powinienem najpierw zrobić kodowanie, a później wspinać piny? Proszę o pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ANDRIUBIKER napisał:

No jak wczesniej zrobisz kodowanie, to zaraz po podlaczeniu lampek beda dzialac, wiec przynajmniej bedzie wiadomo ze wsio prawidlowo dziala, sprawdz konkretnie pod swoj rocznik i pod ktora generacje sterownikow sie podpinasz, bo bylo kilka opcji w sensie ze pod rozne piny w zaleznosci od generacji

Dzięki, jeszcze jakbyś podpowiedzial jak i gdzie mogę znaleźć takie info, będzie super ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję najpierw kodowania i zobaczę, czy dalej będzie efekt zniknięcia podświetlenia i braku reakcji klawiszy na otwieranie i zamykanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowalem kilka dni temu u SB i najpierw zakodowalem wszystko a potem podpinalem, sterowniki mam gen 3 high, robiłem według instrukcji z pierwszego postu i wszystko śmiga aż miło. 

Edytowane przez Matiz4
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie od kodowania zacznę, dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś mi doradzi gdzie w okolicach Warszawy i Grodziska Maz. można zakodować świecenie świateł ostrzegawczych w drzwiach b6 (przód). Instalację zrobiłem zgodnie z zamieszczoną w temacie instrukcją (naprawdę łatwo), ale niestety już w jednym warsztacie poddali się przy kodowaniu....

ale robili to nie przez VCDS (i tu jest problem)

 ?

Edytowane przez kom_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ANDRIUBIKER napisał:

Jak podjedziesz to Ci zakoduje ;)

Z chęcią ale Jelenia Góra troszkę mi nie po drodze. No chyba że adres zmieniony ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kom_tom napisał:

Z chęcią ale Jelenia Góra troszkę mi nie po drodze. No chyba że adres zmieniony ?

 

A we Warszawie albo pod nie ma cyklicznych spotów?? Wtedy byś podjechał i się dogadał z chłopakami napewno któryś ma vcsd i spokojnie Ci zakoduja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jestem nowy na forum więc działam jeszcze po omacku. Pójdę za twoją radą i może wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią podjadę jeśli z Grodziska Mazowieckiego będzie to 30 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna pomoc. Auto z 2007 roku, mam dostęp przez vcds do wszystkich czterech drzwi. W drzwiach kierowcy  Po zamontowaniu na 18 i 19. Wywala błąd 012 - Electrical Fault in Circuit A.  Kodowanie odpowiednie - dodane wymagane 64. W dodatku zniknęło sterowanie szybami, otwieranie wlewu paliwa sterowanie lusterkami.  Po powrocie do poprzedniwgo kodowania, zero błędów ale sterowanie nadal nie dziala. Bezpieczniki ok. Jakieś pomysły?

20190217_154816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Arekr napisał:

Panowie, potrzebna pomoc. Auto z 2007 roku, mam dostęp przez vcds do wszystkich czterech drzwi. W drzwiach kierowcy  Po zamontowaniu na 18 i 19. Wywala błąd 012 - Electrical Fault in Circuit A.  Kodowanie odpowiednie - dodane wymagane 64. W dodatku zniknęło sterowanie szybami, otwieranie wlewu paliwa sterowanie lusterkami.  Po powrocie do poprzedniwgo kodowania, zero błędów ale sterowanie nadal nie dziala. Bezpieczniki ok. Jakieś pomysły?imageproxy.php?img=&key=4ac350283c2c00a8

20190217_154816.jpg

Zrób zdj chmurki z pomocnikiem kodowania drzwi lewych i prawych przód. 

PS. Jeśli chodzi o światła ostrzegawcze to robiłem tak że zmieniłem kodowanie jednego sterownika, podpięcie i test, potem kolejne drzwi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale nie prędzej niż jutro. Standardowo mam zakodowane na 0000181, dodaje 64, więc daje nam to 0000245, dajw ok i wchodzi normalnie. Mimo to te blwdy co powyżej. Zobaczymy jutro, chyba że dam radę jeszcze dziś wieczorem.

 

Nie mogłem się oprzeć. 

W teście szyba kierowcy się opuszcza i podnosi.

W pierwszym zmieniam na 245, w drugim na 244. Po powrocie na 181 i 180 nic od strony kierowcy nie działa.

20190217_172450.jpg

20190217_172426.jpg

20190217_172852.jpg

Edytowane przez Arekr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego odołącz kable z kostki i wszystko będzie ok, miałem to samo, ale jeszcze nie dokonczylem tego tematu właśnie z tego powodu, że po podpięciu przewodów w podane piny, wszystko znikło, jak u Ciebie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lukas29 napisał:

Kolego odołącz kable z kostki i wszystko będzie ok, miałem to samo, ale jeszcze nie dokonczylem tego tematu właśnie z tego powodu, że po podpięciu przewodów w podane piny, wszystko znikło, jak u Ciebie. 

 

Ok, jutro to wykonam... ale cholera....musi zadziałać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy pod pinem 19 przypadkiem nie ma napięcia, ktoś na forum napisał że pod 19 miał napięcie. Daj znać jak ogarniesz temat, może wtedy ja też skończę u siebie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Arekr napisał:

Ok, jutro to wykonam... ale cholera....musi zadziałać ?

Kodowania masz ok, ja też miałem podobne kodowanie tylko mam ambitne w lusterkach więc miałem 183 i 182 zmienione na 247 i 246.

Na forum golfa coś pisali ze gen 1 i 2 sterowników maja piny 1(-) i 2(+), ale ty masz gen 3.

Moze sprubowac jeszcze zmierzyć napięcie na pin 18 do karoserii czy pojawia się napięcie przy otwartych drzwiach i czy zanika pryz zamkniętych. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności