Skocz do zawartości
wojas

Instalacja świateł ostrzegawczych w drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki dopiero zaczynam prace w temacie warsztatu mojego autka, czy mozesz rozwinąć to co napisałeś "Lewe W33 - musisz wpiąć się w komfort złącze T18b/5

Prawe W34 - Komfort T18b/12" chodzi o to w ktory pin mam sie wpiac ? Tak jak wczesniej fajnie bylo napisane dla przodu "ze nowszy rocznik to pin18 i 19 a starsze 1 i 2 :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki dopiero zaczynam prace w temacie warsztatu mojego autka, czy mozesz rozwinąć to co napisałeś "Lewe W33 - musisz wpiąć się w komfort złącze T18b/5

Prawe W34 - Komfort T18b/12" chodzi o to w ktory pin mam sie wpiac ? Tak jak wczesniej fajnie bylo napisane dla przodu "ze nowszy rocznik to pin18 i 19 a starsze 1 i 2 :-)

Pozdrawiam

Komfort jest schowany za schowkiem przedniego pasażera, złącze T18b to pierwsze gniazdo/wejście patrząc od lewej, musisz przeciągnąć przewody progami aż do tylnych drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda podłączenie przewodów od lampki do sterownika II generacji (tylne drzwi) ??? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 generacja pod komfort

2 pod 4 i 14

3 pod 6 i 15

4 pod 6 i 18

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dgrzeje kotleta mam passata z 2006 roku i przymierzam sie do podlaczenia lampek ostrzegawczych w drzwiach przod i tyl mam szyby elektrycze bede wdzieczny jesli ktos podpowie gdzie i pod jaki piny mam to podlczyc poniewarz niewiem czy to 1 generacja 2 czy 3 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jak można sprawdzić jaki ma się sterownik bez rozbierania drzwi? Przymierzam się do zakupu lampek i niechciałbym stanąć w połowie prac (tylne drzwi). Czy mając tylne szyby elektryczne to mogę zakładać, że jest tam sterownik i nie muszę ciągnąć przewodów od komforta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz auto z 2007 i elektrykę z tyłu, to nie ma problemu robisz jak w tutorialu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz auto z 2007 i elektrykę z tyłu, to nie ma problemu robisz jak w tutorialu

 

Dzięki. Mam nadzieję że tak będzie, bo czytając wszystkie posty wychodzi, że "tył to loteria ". Ale kto nie ryzykuje ten nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Mam nadzieję że tak będzie, bo czytając wszystkie posty wychodzi, że "tył to loteria ". Ale kto nie ryzykuje ten nie ma...

 

 

Możesz mieć sterowniki tego typu co w instrukcji z linku poniżej. ja takie mam i byłem trochę zszokowany jak rozebrałem u siebie, a tu co innego. Auto z 2007 przełom kwietnia i maja.

 

http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2011/10/swiata-ostrzegawcze-drzwi-ty.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

panowie mala awaria

auto 10.05.2006 proba podlaczenia lampek z tylu spalona na panewce :(

podlaczone wedlog instrukcji pin 1 lampka do pin 4 modul, pin 2 lampka do pin 14 modul.

w modulach już sa kable w 14 pinie, po podlaczeniu pod kable i zakodowaniu w drzwiach i w comforcie, lampki dalej ani hu hu

na dodatek szyby zaczely glupkowac i jak otwieram to nie jada auto na dol, a jak trzymam i puszcze to się zamykają od razu. dodatkowo pokazuje blad przycisku szyby w oby dwóch drzwiach. musze się wpiąć w slupki czy jak ??

jakie piny w slupkach to były i jakie kable naprawcze w taki razie bym potrzebowal ??

dzięki Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi ze w twoim "staruszku" z pierwszego wypustu ;) to pod komfort 5 i 12 pin wtyki 18 pinowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

mówisz ze az pod deske mam kable ciagnac a nie do slupkow ??

nie to podziekuje i postoje ;) LMAO

nie jestem az tak potrzebujący na te lampki, będą na SALE ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha zaraz bana dostaniesz za SALE :)

zerknij na wtyk na slupku B czy masz zajety pin 9, to wlasnie przez ten pin leci sygnał do lampki, może masz szczęście i jest w tym pinie ten kabelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

nie ogłaszam ich tutaj przecież, a po za tym nie warto by było do Polandi wysylac ha ha

pin 9 w słupku to jest + tak ??

mase gdzie wtedy podpiac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masa na 21 pinie tej samej wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Ok. Dzięki. Zobaczę jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego jak zobaczysz daj proszę znać co z tym słupkiem (chodzi o ten słupek przy tylnych drzwiach tak??) bo sam mam w tylnych drzwiach korbkę a chce lampki zainstalować -> instalacja już czeka na montaż w aucie. Czyli mając auto z 2006 roku i w tyle korbki w drzwiach trzeba + i - ciagnąć z komfortu ale najlepiej ze słupków piny 9 to + a masa - to 21 dobrze mi sie poukładało?? Proszę ewentualnie o sprostowanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

jeszcze nie sprawdzilem, ale u mnie jest pelna elektryka i nie ma pociagnietej instalacji do modulow. kolega ma ten sam rok tylko SE wersje i mial wszystko.

z tego co sie tu doczytalem, to jak masz korbki, to raczej na 99% musisz pod komfort sie wpinac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka co myślicie o tym bo chce zamawiać ? http://allegro.pl/led-drzwi-vw-passat-b6-b7-cc-phaeton-scirocco-3-i6044256287.html

Tu jest wszytsko gotowe tylko wystarczy wpiąć sie do instalacji . I myślicie ze mój rocznik auta ma juz 3 generacje i wsZytskie piny bedą tak jak w pierwszym poście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku pinów, zaoszczędzone pieniążki warto zainwestować w zaciskarkę do pinów. Ja tak zrobiłem i teraz kupuję same piny i sam zaciskam. Oszczędność naprawdę spora.

 

To jest jasne, że jeśli stosujemy same piny to tylko z zaciskarką - innej opcji typu zaciskanie kombinerkami też nikomu nie radzę. Ja mam porządną zaciskarkę ale i tak skusiły mnie fabryczne przewody dostępne od ręki w ASO. Czy było warto? Nie sądzę, następne zabawy na pewno z wykorzystaniem samych konektorów

 

To jakie macie te zaciskarki? Ja kupiłem w castoramie yato za 35pln i do niczego się nie nadaje, a na pewno nie do zaciskania tych małych pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności