Skocz do zawartości
passacik

Którą antenę wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znalazłem takie dwie antenki, i mam pytanie, która jest lepsza do używania sporadycznego, w trasie, miejscami w mieście.

Ta: http://allegro.pl/antena-cb-lemm-i4518484925.html

Czy ta: http://allegro.pl/antena-cb-president-georgia-i4518459413.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej lemma bo dluższa niż kikuta presidenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To która w końcu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl i wywnioskuj co odbiera lepiej 32cm czy 70cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To logiczne że antena 70 cm odbiera lepiej, ale czy to jest duża różnica? Nie lubię dużych anten, fajne są takie małe, dyskretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To logiczne że antena 70 cm odbiera lepiej, ale czy to jest duża różnica? Nie lubię dużych anten, fajne są takie małe, dyskretne.

 

:wmorde to po co pytasz jaką antenę wybrać jak sam sobie odpowiedziałeś że małe są fajne , ja pier....e :mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nie wiem czy duża jest różnica w jakości odbioru itp. Podobać to może mi się podobać, ale bardziej zależy mi na stronie technicznej niż wizualnej... :taksobie

Edytowane przez passacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo nie wiem czy duża jest różnica w jakości odbioru itp. Podobać to może mi się podobać, ale bardziej zależy mi na stronie technicznej niż wizualnej... :taksobie

"jak na stronie technicznej.." to obie są takie sobie, nie oczekuj cudów, więc i poziom odbioru też będzie podobny, taki sobie...... dolna półka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passacik, jak magnesówka w klasie do 100cm to tylko i wyłącznie Wilson Little Will. :ok

Każda inna, jest szkodą twojego czasu i pieniędzy. :krzeslem

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 100cm sirio omega 27 łyka wilsona pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 100cm sirio omega 27 łyka wilsona pod każdym względem.

 

Zgadzam się z przedmówcą, ja bym na twoim miejscu zastanowił się nad helikalem, napewno będzie działała lepiej niż jakakolwiek antena do 1m, może sirio t-3 27 (62cm), sirio delta 27 (95cm) jesze sirtel ma helikala w ofercie, choć skłaniał bym się ku delcie 27, napeno będziesz zadowolony z działania i w przedziale do 1m nie ma sobie równych, takie moje zdanie, choć napewno znajdą sie tacy co polecą Ci ten świński ogonek od presidenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może sirio t-3 27

 

W dziurę zamiast FM-ki, i nawet na noc nie trzeba zdejmować :/ Moja już 4 lata tak jeździ i w sumie zdejmowałem ją może z 10 razy na wymianę za Sirio Turbo 5000 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dziurę zamiast FM-ki, i nawet na noc nie trzeba zdejmować :/ Moja już 4 lata tak jeździ i w sumie zdejmowałem ją może z 10 razy na wymianę za Sirio Turbo 5000 ...

 

sirio turbo 5000 zamiennie z t-3 27?? jak to możliwe skoro t-3 27 jest na DV a turbo 5000 na PL bądź na stałe na przegubie kulowym, ale to i tak jest w zasadze PL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magia ... Normalnie David Copperfield by się nie powstydził ...

 

A na poważnie to : http://allegro.pl/oryginalny-adapter-sirio-pl-dv-motylek-lodz-i4466102565.html

 

Nie drążę ale jeżeli miałeś t-3 27 to adapter powinien być odwrotny ;) z DV na PL a nie z PL na DV a takiego jeszcze na oczy nie widziałem chyba że jakaś samoróbka, nie to że się czepiam ale ktoś przeczyta, założy t-3 27 w dziure, włoży w to troszkę pracy a poźniej będzie miał pretensje że nie ma takiej możliwości. Jeżeli miałeś założoną stopkę PL w dachu i na to wkręcany adapter i dopiero T-3 27 to się zgodzę jeżeli w kolejności odwrotnej to po pierwsze tak jak pisałem nie widziałem takiej przejściówki a po drugie nawet na jakiejś samoróbce zakładanie jednej z cięższych 2m na takie wynalazeki to samobójstwo, bo przy 650 gramach żadne oczko DV nie wytrzyma sił jakie na nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie drążę ale jeżeli miałeś t-3 27 to adapter powinien być odwrotny

 

A dlaczego odwrotny ... ? A jeśli pierwszą anteną była PL'ka ?

 

Jeżeli miałeś założoną stopkę PL w dachu i na to wkręcany adapter i dopiero T-3 27

 

Innej możliwości nie ma ;-)*

 

Zakładanie stopki DV jest lekko mówiąc "nieelastyczne", dlatego też większość oferty stanowią stopki PL. Poza tym - T3-27 jest w zasadzie sprzedawana w komplecie z adapterem i kablem zakończonym stopką PL pomimo tego, że sama antena jest na DV - bo tak jest po prostu wygodniej i bardziej uniwersalnie.

 

*jest, ale w sumie to dyskusja akademicka - z praktycznego punktu widzenia przyjmujemy, że nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

*jest, ale w sumie to dyskusja akademicka - z praktycznego punktu widzenia przyjmujemy, że nie ma.

 

To chciałbym poznać jaka jest możliwość montażu...oczywiście odrzucając jakieś samoróbki bo w ten sposób to można praktycznie wszystko, pytanie czy będzie to poprawnie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chciałbym poznać jaka jest możliwość montażu

 

Ale znasz znaczenie określenia "dyskusja akademicka" ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale znasz znaczenie określenia "dyskusja akademicka" ;-) ?

 

Ok,przeoczenie, tak czy inaczej chodziło mi tylko o sam fakt żeby ni namieszać w głowie tym co robią coś pierwszy raz... ;)

 

I w sumie fajnie że można z kimś nawiązać dyskusje w tym dziale bo zazwyczaj to jest tu smutek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności