Skocz do zawartości
Albercik

[B6] Nie migają kierunkowskazy w lusterkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Szukałem na forum i niestety nic nie znalazłem. Mój problem jest taki, że nie działają kierunkowskazy w lusterkach. Wydaje mi się, że gdyby żarówka była przepalona, to by chyba mnie dziad poinformował o tym. Tutaj po prostu nie miga jak gdyby nigdy nic. Dotyczy to zarówno kierunków, awaryjnych jak i alarmu (zamykania/otwieranie). Nie wiem czy kiedyś to działało, bo auto mam od niedawna, a dopiero wczoraj zwróciłem na to uwagę.

 

Spotkał się już ktoś z czymś takim? Ew. jak się dobrać do lustrka, żeby sprawdzić, czy na pewno to nie kwestia żarówki...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie masz źle zakodowane sterowniki drzwi. A dokładnie wykodowane kierunki. Szukaj u siebie w regionie kogoś z forum z kabelkiem kto ogarnia kodowanie i niech ci to ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam sa diody.masz pekniecie? Moge pomoc koszalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uświadomił mnie kolega z pracy, że tam są listwy ledowe, a żeby się do nich dobrać - trzeba rozebrać całe lusterko łącznie z wkładem :D

 

Marek, mam kolegę w Wawie, który ogarnia takie rzeczy, ale jeszcze będę musiał znaleźć czas, żeby do niego podjechać... Ogólnie jeśli byłby listwy poprzepalane to by chyba błąd wypluł, że nie świeci, nie?

 

 

Przypuszczalnie masz źle zakodowane sterowniki drzwi. A dokładnie wykodowane kierunki

Mógłbyś to rozwinąć? Czy to mogło samo się stać? Czy raczej ktoś grzebał i popsuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo się nie dzieje. Ktoś świadomie lub nieświadomie je wykodował. Albo zmienił moduły na inne, z auta które nie miało kierunków w lusterkach i nie zakodował prawidłowo. Nie wiem czy błąd spalonych kierunków wywala na fis-ie, ale jeśli są padnięte to prawie na bank zapisze ci błąd w module komfortu, więc podłączenie pod kompa też da ci jednoznaczną odpowiedź. Ja się jeszcze nie spotkałem z przypadkiem żeby oba kierunki na raz padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego, co wiem, to wszystkie b6 miały kierunki w lusterkach w standardzie, więc to:

zmienił moduły na inne, z auta które nie miało kierunków w lusterkach i nie zakodował prawidłowo

jest raczej mało możliwe...

 

 

e jeśli są padnięte to prawie na bank zapisze ci błąd w module komfortu

podłączaliśmy się z kolegą z forum pod moduł komfortu i nie było żadnych błędów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego, co wiem, to wszystkie b6 miały kierunki w lusterkach w standardzie, więc to:
Zamieszczone przez mkpol

zmienił moduły na inne, z auta które nie miało kierunków w lusterkach i nie zakodował prawidłowo

jest raczej mało możliwe...

Tomek .....

Ja mam włożone (i kilka innych osób na forum) moduły drzwi z Seata, który nie miał fabrycznie kierunków w lusterkach, więc uwierz mi wiem co piszę :)

Jeśli nie było błędów to albo zapisują się gdzieś indziej (na przykład w sterowniku drzwi), albo jednak wcale się nie zapisują, albo tak jak ci napisałem wcześniej - nie są zakodowane.

ech....

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! A ja jestem pewien na 100% ,że rozkodował Ci się Tomek sterownik drzwi. Zaprogramuj go i zaznacz tam gdzie trzeba że masz "kierunki w lusterku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozkodował Ci się Tomek sterownik drzwi
sam? Prędzej ktoś pogrzebał tak jak napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuję podłączyć alarm do kierunkowskazów, mam dwa wyjścia na plus (2 przewody) gdzie najlepiej się wpiąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaprogramuj go i zaznacz tam gdzie trzeba że masz "kierunki w lusterku"

 

Dużo to roboty, czy wystarfzy gdzieś check-box zaznaczyć, że są? Jakim softem to można targnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS. Oczywiście nie ma żadnego miejsca do zaznaczenia :). Trzeba do kodowania które jest obecnie dodać wartość liczbową z pomocnika kodowania który się pokaże po wejściu w kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak będziesz kombinował z kodowaniem to zapisz sobie(zrób zdjęcie) aktualnego kodowania, bo jak zniknie Ci znów jakaś funkcja to przynajmniej przywrócisz to co masz. I jak pisze Marek, zapewne ktoś już się bawił i przedobrzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kompie nie wyskoczy żaden błąd spalonej żarówki. Jak wspomniałeś nie ma tam żarówek a moduły LED.

 

U mnie problem wystąpił w lewym lusterku, chodziło do czasu aż tu nagle klops. Na wyświetlaczu brak komunikatów.

 

Diagnoza w ASO - awaria modułu LED, wymiana to koszt jakieś nieco ponad 100 zł w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Lekko się wkurzyłem na to badziewie i akurat przejeżdżając obok serwisu Porsche Połczyńska (Warszawa) - postanowiłem wejść i się dowiedzieć co oni o tym sądzą. Facet powiedział krótko - nie ma opcji, żeby 'się wykodowało', a gdyby ktoś celowo/przez pomyłkę to zrobił to ponoć nie migałyby również kierunki z tyłu.

 

Zaproponował mi, że wjadą na serwis, podepną nowe i zobaczą, czy będą działać. Koszt: 30 zł. Myślę sobie - ok, niech robią. Gość wziął auto i jadąc na halę włączył awaryjne. Cud nad Wisłą! Prawy kierunek miga! (widać usłyszał, że ma być naprawiany i ze strachu zaczął działać :P ). Lewy miał zbity klosz. Podpięli lewy - miga. Wymiana. Rozebrali prawy, a tam wszystko pośniedziałe i wilgoć w środku (brak uszkodzeń mechanicznych). Wymienili na nowy. Teraz migają oba :)

 

Koszty:

kierunkowskaz - 115zł/szt.

Robota - 65zł/str.

 

W sumie za wszystko zapłaciłem 400 zł z groszami, w tym była wymiana piórka wycieraczki tylnej, bo już nie zbierała (~50zł) + brelok z logo Passat (30zł) + bateria do kluczyka (12zł).

 

Jak widać - może się zdarzyć, że padną oba kierunki (zaznaczam, że już go takiego kupiłem, więc niewykluczone, że wcale nie padły jednocześnie, tylko komuś się nie chciało wymieniać :P )

 

Co najśmieszniejsze - pojechałem potem na zakupy cały szczęśliwy i wyjeżdżając ze sklepu - na MFD pokazało się 'Left front parking light malfunction' i na zegarach zapaliła się żółta żarówa. Wysiadłem, paczę - faktycznie nie świeci. Dziś rano błędu nie było, a żarówka świeci jak gdyby nigdy nic :D Niezbadany jest ten paszczur :D

 

Ogólnie temat do zamknięcia :)

 

[EDIT]

AAAa p.s. - jak pisaliście o 'listwie ledowej' to w wyobraźni widziałem jak moim działającym kierunkowskazem oświetlam pół miasta, a tu się okazało, że tam tylko trzy gówniane diodki są z czego jedna świeci do przodu, a dwie mniejsze - na boki... :dodupy

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając VCDS'a powinien być błąd w danym module drzwi jeżeli kierunek nie świeci. Miałem ostatnio przypadek, że kierunek delikatnie się tylko jarzył, na kompie wywaliło błąd. Po rozebraniu i oczyszczeniu zaśniedziałego złącza kierunek świeci jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności