Skocz do zawartości
robertk2

skrzywiona tylna belka - z jakich pasków będzie pasowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Wczoraj została w moim aucie skrzywiona tylna belka (podczas jazdy w lesie wolno)

Bedzie trzeba poszukać jakieś na wymianę.

 

Mam takie pytanie - czy każdy passat kombi B4 ma taką samą belkę z tyłu (mam hamulce tarczowe / ABS)?

 

Wiem tylko tyle, że mam wersję jak to mechanik mówił z wzmocnionym zawieszeniem z tyłu, bo standardowe odbojniki nie pasowały.

 

Dzięki z góry za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda belka (goła) b3, b4 jest taka sama i różnią się tylko osprzętem bębny czopy tarcze... szukaj najlepiej z sedana będzie mniej zamęczona ciężarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że osprzęt od belki można odkręcić i jak ktoś np. sprzedaje belkę z bębnami to da się ją założyć, wcześniej zdejmując bębny i zakładając mój osprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , sedan 2e, wersja gt z tarczami z tyłu i abs-em, belka z prętem w środku, rok auta 91

 

 

wymiana tylnej belki

 

i teraz pytanie: jaka pasuje na co zwrócić uwgę przy kupnie drugiej??? wszystko jedno jaka??? czy może wstawić od kombi??? jakie były grubości tych prętów w środku??? jest różnica między b3 a b4, tolledo, golf 3????

 

czy po prostu poszukać od mojego modelu??

 

moja ma rozbite gniazda, w których siedzą tuleje i zamiast siedzieć sztywno to się obracają wokół śruby i jeszcze mocniej szlifują otwory w belce, no nie da się na tym jeździć bo tuleje lecą momentalnie.

 

może ktoś wie jaka jest oryginalna średnica gniazd w których siedzą tuleje????

 

 

i jak z absem, czy każda goła belka podejdzie pod instalacje z absem??

Edytowane przez Santos666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz post nr 2. Z golfa belka nie podejdzie. Z toledo pewnie też nie... Goła belka podejdzie pod instalację z absem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suuuper dzieki wielkie, zabieram sie za zwiedzanie podlaskich szrotów:), podpowiedcie mi jeszcze ten pręt w belce też jest taki sam i w każdej belce jest czy są belki gdzie go nie ma??

 

 

dam wam ciekawostkę, za to sanki przednie z tolledo pasuja do golfa 3 i ze stabem 22mm robi to robotę, montowałem , wiem że dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam , belka tylna pasuje zamiennie b3 b4 , nieważne czy tarcza, beben abs czy bez abs goła belka jest taka sama, przy wymianie belki warto wstawić odrazu nowe łożyska u mnie były ciche teraz po poskładaniu ( te same czopy) się rozhuczały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności