Skocz do zawartości
Alexx

Brak mocy w całym zakresie obrotów 1.9 tdi AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z brakiem mocy 1.9 tdi 130 avf. W zeszlym roku pekl mi waz od intercoolera ten w ksztalcie litery s. Zakupiłem zamiennik okazali sie ze nie wchodzą końcówki i musiałem pilowac pilnikiem. W końcu zrobilem jednak pozostal luz po wlozeniu. Jezdzilem tak az niedawno podczas jazdy wystrzelil ten waz, huk jak z armaty. Z racji luzu i obawy kolejnego wypadnięcia skleilem taśma stary waz i do czasu zamówienia używki oryg na nim jezdzilem jednak na niskich obrotach bojąc sie ze tasma pości. Przyszedl nowy waz zalozylem go jednak auto stracilo moc. Wcześniej bylo ok czy ten wystrzal weza mogl w jakiś sposób cos uszkodzić? Auto jeździ jakby mialo z 60 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach tego przewodu masz zawór n75 tam szukaj no i podłacz vaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odłączyłeś przypadkiem jakiegoś wężyka podciśnienia? np ten sterujący zmienna geometrią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu po porannym zapaleniu silnika przy dodawaniu gazu słychać było dziwny "gwizd" pomyslałem sobie że pewnie poszla jakaś rura od IC. Byłem dzisiaj u mechanika podpiął pod kompa i niby turbina poszła. Moje pytanie czy jeżeli poszła jakaś rura od IC to na kompie to pokaże? Może jakiś wężyk od podciśnienia czy zawór n75?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób logi.

 

Tak jak napisałem, mechanik podpiał pod kompa. Moje pytanie czy jeżeli wyskoczyło mu na kompie że jest ona do regeneracji to czy jest coś po drodze co może być przyczyną źle chodzącej turbiny? SŁYSZĘ DZIWNE GWIZDY OD STRONY PASAZERA ! czy jeżeli łopatki sa zawalone to mogą wydawać taki dzwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem gdy wirnik albo łopatki miały jakieś poszczerbienia to słychać wzmożony gwizd turbiny. Najprościej dobrać się od strony filtrów zdjąć rury i zerknąć na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość jak jakiś weżyk od podciśnienia uległ uszkodzeniu to turbina wydaje taki odgłos i pokazuje na niej bład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata 1.9tdi 130 kw z 2004 roku. Przy 130 km/h samochód traci moc. Jadąc 120 km/h jadę normalnie, natomiast powyżej tej wartości samochód traci moc. Powyższa sytuacja trwa od około 8 miesięcy. Proszę o radę, czy to problem z turbiną, czy może co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę wstecz. Podciśnienia, n75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie turbo Cie pewnie czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czasami w swoim avx mam taki problem że na 4 i 5 biegu auto słabo sie zbiera tak do 2.5 tys obrotów, bo przewaznie czuć jak auto przyspiesza od 2 tys obrotów, co moze być tego przyczyna?? np. napęknięty wężyk podciśnienia?? bo kiedfyś tak miałem, ze jakiś mi pękł to auto wcale nie mialo przyspieszenia na 3,4,5 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc wezyk,przeplywka,filtr paliwa i gniew boga

 

podlaczyc VAGine i zobaczyc co mowi

 

szklana kula sie spier.... przez pioruny niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności