Skocz do zawartości
marzar

Cieknący spryskiwacz wycieraczki tył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj rozebrałem układ od spryskiwacza tylnej szyby w (B6 kombi, 2009r.)

Zdjęcia poniżej pokazują zacieki przy wejściu przewodu z płynem w obudowę mechanizmu napędu wycieraczki, po rozebraniu układu widać ukruszoną / skorodowaną rurkę która transportuje płyn od przewodu do dyszy spryskiwacza.

IMAG0629A.jpg

 

w ASO nie sprzedają elementów tylko cały mechanizm z silniczkiem (620pln). W intercars nie mają takiego ustrojstwa w sprzedaży. Wyczytałem w necie, że ludzie robią jakieś przedłużki tej ukruszonej rurki (podobno przewód od płynu jaki kupujemy do mycia okien pasuje). Dzisiaj nie udało mi się rozkręcić dyszy od zewnętrznej strony szyby (śruba mocno trzymała, zapodałem WD-40 i poczekam do jutra..bałem się że coś się urwie albo szyba pęknie).

Moje pytania:

ktoś miał podobny problem?

ktoś rozkręcał ten mechanizm od strony wycieraczki (trzeba na coś uważać czy z większą siłą odkręcić nakrętkę przy wycieraczce?? )

ktoś ma sprawdzoną metodę naprawy ?

IMAG0540.jpg

IMAG0662.jpg

Edytowane przez marzar
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś ma sprawdzoną metodę naprawy ?

 

Sprawdzoną metodą jest pryskanie między ramię a nakrętkę wycieraczki. Użyj siły z wyczuciem i ramię zeskoczy ze stożkowego wielowypustu.

Tak na szybko:

http://skodaauto.com.pl/silnik-wycieraczki-szyby-tyl-skoda-fabia-skoda-octavia-i-combi-vw-zestaw-naprawczy-oryginal-p-336.html

 

Tu masz jakiś dziki sposób

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314

 

Zestaw naprawczy:

http://sklep-skoda.pl/zestaw-naprawczy-silnika-wycieraczki-tylnej-skoda-volkswagen-seat-audi-p-109.html

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=124314&start=14

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzoną metodą jest pryskanie między ramię a nakrętkę wycieraczki. Użyj siły z wyczuciem i ramię zeskoczy ze stożkowego wielowypustu.

Tak na szybko:

http://skodaauto.com.pl/silnik-wycie...nal-p-336.html

 

Tu masz jakiś dziki sposób

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314

 

Zestaw naprawczy:

http://sklep-skoda.pl/zestaw-naprawc...udi-p-109.html

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...24314&start=14

Powodzenia.

Marek szybko wyczerpałeś temat.:) już kolega więcej pytań nie powinien mieć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek szybko wyczerpałeś temat.:) już kolega więcej pytań nie powinien mieć:)

 

A jednak... :-) zestaw naprawczy dla pasiora B5 (opis ze strony www z towarem). Pasuje do B6 ?

tak samo alledrogo, ma pełno używek ale dla B5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jednak... :-) zestaw naprawczy dla pasiora B5 (opis ze strony www z towarem). Pasuje do B6 ?

tak samo alledrogo, ma pełno używek ale dla B5...

 

Zrób zdjęcia i podeślij to oceniamy co można z tym jeszcze zrobić. A jeśli chcesz to szukaj na Allegro całego silniczkami od b6 bo jest ich pełno po anglikach i innych rozbitych passatach. Zdjęcia z przeprowadzonej naprawy podesłałem Ci jako poglądowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób zdjęcia i podeślij to oceniamy co można z tym jeszcze zrobić. A jeśli chcesz to szukaj na Allegro całego silniczkami od b6 bo jest ich pełno po anglikach i innych rozbitych passatach. Zdjęcia z przeprowadzonej naprawy podesłałem Ci jako poglądowe.

zdjęcia mojego przypadku: https://www.dropbox.com/sh/1s8lsns1bwuuk8z/AADhZSJeMWJAfosiAFHpbPJea

 

jeśli chodzi o zakup używanego silniczka - myślałem o tym,ale jeśli trafię znów na ten sam defekt to kasa wyrzucona w błoto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdjęcia mojego przypadku: https://www.dropbox.com/sh/1s8lsns1bwuuk8z/AADhZSJeMWJAfosiAFHpbPJea

 

jeśli chodzi o zakup używanego silniczka - myślałem o tym,ale jeśli trafię znów na ten sam defekt to kasa wyrzucona w błoto..

 

Temat do ogarnięcia. Dobierz jakąś rurkę, wężyk i załóż na miedzianą rurkę i dopiero dyszkę. Dolożoną rurkę zostaw trochę dłóższą tak aby wystawała za korpus. Przynieść ją przed złożeniem tak aby spryskiwacz nie wystaał za daleko z korpusu lub nie była rurką za kurtka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim B7 Alltrack zaraz po użyciu tylnego spryskiwacza w samochodzie odbywa się "dyskoteka" - samoczynnie i naprzemiennie zapala się oświetlenie wewnętrzne (wszystkie lampy), informacja o niezamknięciu tylnej klapy, informacja drugim zestawie kluczy w pojeździe i usterka żarówki świateł tylnych. I tak przez pół dnia do czasu wyschnięcia. Zakładam, że przyczyną jest wyciek ze spryskiwacza. Czy powinienem szukać źródła problemu w klapie bagażnika czy w innym fragmencie pojazdu. Czy jest gdzieś dostępna instrukcja jak dokonać demontażu tapicerki klapy abym nie dokonał zniszczeń?

Edytowane przez robin75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemekkaw

Ja miałem taki przypadek w Seacie Altea.

Zamiast zestawu naprawczego wymieniałem silniczek.

Szukałem możliwości naprawy lub zestawu naprawczego.

Ale kwota zestawu 150 zł, to wolałem zamówić silniczek za 260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc przy okazji w ASO, dostałem informację, że to problem jakiejś wiązki, która zawiera zarówno przewody elektryczne jak i spryskiwacza. Podobno to jakaś powszechny problem (chociaż w necie nic na ten temat nie znalazłem), ale chciałbym to sprawdzić bo koszt wymiany jest nie mały (mogę się starać o jakieś dofinansowanie z VW ale to nic pewnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie jakby ktoś miał kiedyś taki przypadek - diagnoza się potwierdziła - pękł przewód spryskiwacza (spryskiwacz działał ale słabiej) we wiązce łączącej nadwozie z klapą bagażnika. Wiązka jest zintegrowana i przez dłuższy czas trzymała wodę powodując zwarcie w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacyjnie jakby ktoś miał kiedyś taki przypadek - diagnoza się potwierdziła - pękł przewód spryskiwacza (spryskiwacz działał ale słabiej) we wiązce łączącej nadwozie z klapą bagażnika. Wiązka jest zintegrowana i przez dłuższy czas trzymała wodę powodując zwarcie w instalacji.

 

W swoim passacie przerabialiałem to zagadnienie. Całe szczęście, że było to w lecie. Trudny dostęp do manewrowania palcami. Na dodatek VW zastosował w swoich samochodach twardy peszel, który jest podatny na uszkodzenie. Udało mi się go zakleić i dodatkowo owinąć taśmą. Następnym razem peszel pękł toż pod deską rozrdzielczą. Tam qur..wiłem na czym świat stoi. Ale też mi się udało zakleić i kilka razy owinąć srebrną taśmą. Np. Mazda w swych samochodach ma zastosowany gruby elastyczny wąż i tam nie ma możliwości uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczę ten problem po raz drugi tzn 2 lata temu jeszcze w ramach gwarancji wymienili wiązkę elektryczną i peszel od spryskiwacza. Objawem był brak spryskiwania na klapę bagażnika i zalana tylka klapa. 

Teraz pojawił się sygnał o niezamkniętej klapie bagażnika. Żadnych innych objawów, więc wyminiłem zamek z czujnikiem. Uspokoiło się, ale do pierwszego użycia spryskiwacza. Sygnał otwarcia klapy pojawił się ponownie, zaraz potem przestała działać wycieraczka i w końcu przestał działać przycisk od automatu zamykania klapy

Rozebrałem osłony w prawym słupku i zauważyłem cieniutki dym. W popłochu wyłaczyłem akumulator i auto do warsztatu. Mogło się to skończyć pożarem. 

Trzeba po prostu zastosować inny przewód do spryskiwacza a nie firmowy plasikowy peszel, który prędzej czy później się przetrze.

Piszę to by ostrzec wszystkich posiadaczy kombi by nie lekceważyli pierwszych objawów usterki z tylną klapą, niezależnie od tego czy to spryskiwacz, silnik wycieraczki czy czujnik otwarcia klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2017 o 18:44, Karol12 napisał:

Ja ćwiczę ten problem po raz drugi tzn 2 lata temu jeszcze w ramach gwarancji wymienili wiązkę elektryczną i peszel od spryskiwacza. Objawem był brak spryskiwania na klapę bagażnika i zalana tylka klapa. 

Teraz pojawił się sygnał o niezamkniętej klapie bagażnika. Żadnych innych objawów, więc wyminiłem zamek z czujnikiem. Uspokoiło się, ale do pierwszego użycia spryskiwacza. Sygnał otwarcia klapy pojawił się ponownie, zaraz potem przestała działać wycieraczka i w końcu przestał działać przycisk od automatu zamykania klapy

Rozebrałem osłony w prawym słupku i zauważyłem cieniutki dym. W popłochu wyłaczyłem akumulator i auto do warsztatu. Mogło się to skończyć pożarem. 

Trzeba po prostu zastosować inny przewód do spryskiwacza a nie firmowy plasikowy peszel, który prędzej czy później się przetrze.

Piszę to by ostrzec wszystkich posiadaczy kombi by nie lekceważyli pierwszych objawów usterki z tylną klapą, niezależnie od tego czy to spryskiwacz, silnik wycieraczki czy czujnik otwarcia klapy.

Potrzebna informacja czy robiłeś coś z wiązka czy tylko suszenie i naprawa przewodu od płynu?

Edit

Problem rozwiązany, upalone piny w kostce łączącej wiązke klapy 

Edytowane przez stawik00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czeka mnie ten sam manewr, przestała mi działać wycieraczka, spryskiwacz i świeci się kontrolka od klapy.

Kupiłem nowy przewód do wymiany plus łączniki i w sobotę się będę zabierał za wymianę uszkodzonego węża jeżeli to w nim tkwi problem.

Pytanko czy robiliście coś z kostką która prawdopodobnie jest zalana ??

W jaki sposób demontować osłony plastikową w bagażniku i klapy. Czy one są na zatrzask czy gdzieś są poskręcane. Nie chce połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo na forum w tej kwestii. Np:

Są też filmy na YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności