Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Napinacz paska wielorowkowego 1,9 tdi AVG

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jak mam Silnik AWX 96kw to jakiej firmy polecacie?

getsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ina lub Ruville.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ale różnica w cenie jest ogromna, 300 zł. Aż taka znacząca różnica jest w jakości? Teraz zadaje sobie pytanie czy jest sens wykładania aż tak ogromnych pieniędzy? Będzie to miało jakiś znaczący wpływ na prace silnika czy inne podzespoły? Szybsze zużycie? Dodam że nie jestem osobą, która zbyt dużo jeździ.

Edytowane przez kara mustafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje finanse decyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje finanse decyduj.
A mógłbyś przedstawić jakie są różnice? i czy ma to jakiś większy wpływ na samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż taka znacząca różnica jest w jakości? Teraz zadaje sobie pytanie czy jest sens wykładania aż tak ogromnych pieniędzy?
różnica jest jak we wszystkim, począwszy od zawieszenia zakończywszy np. na napinaczu. Jak chcesz np. napinacz INA po przebiegu kilkuset kilometrów to daj znać na priv. Jak nie, to szukaj raczej firmowego... już za około 380 zł idzie kupić.

 

Pamiętaj że i nawet firmowy można popsuć bardzo szybko, a i zamiennik nieraz pochodzi długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już drugi raz muszę wymieniać napinacz , poprzedni (Maxgear) wytrzymał 3 miesiące teraz kupię orginalny VW ( kto tanio kupuje dwa razy kupuje :) )

Srubę od wisko mam już skatowaną więc pytanie jaką ma długość ,bo chcę kupić nową przed wymianą.

Edytowane przez slawekmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam powiedz mi czy ten napinacz paska wielorowkowego avf 2002 powinien podczas pracy silnika pulsować ruszać sie ? czy powinien być sztywny ? bo mam jeszcze afn i tam rolka jest sztywna a tutaj delikatnie pulsuje gora dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed kupnem napinaczy MaxGear.Widzę, że firma popularna i napinacze popularne, ale nie przypuszczałem ,że część za 200zł wytrzyma 300km i się po prostu urwie!!! Dobrze że nic więcej się nie stało, urwała się ta długa śruba trzymająca napinacz, który się wygiął i pasek spadł - dosłownie na środku drogi. Stało się to w czwartek na dzień przed wyjazdem do Polski dobrze, że nie w drodze!!!

Śrubę wymieniłem musiałem wykręcić resztę która została. Powodem była duża podkładka siedząca od przodu napinacza,która trzyma tuleję w środku. Nie miałem kiedy kupić nowego napinacza więc przyspawałem starą podkłądkę od starego napinacza ,ale już zamówiłem nowy Ruville tym razy ma być dobry.

Nie rozumiem dlaczego sprzedaje się części tak kiepskiej jakości!!!

Edytowane przez wojtek_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez drga ten napinacz, ale z tego co mi mechanik jeden powiedział to mam do wymiany koło na alternatorze. przez to koło napinacz sie zużywa. Nie wiem na ile to prawdy, ale gość dawał głowe uciąć że to to bo juz to przerabiał. Zobaczymy jak będzie po wymianie tego koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie drgał i po wymianie sprzęgiełka na alternatorze. Powodem może być również luz na amortyzatorze napinacza. Najlepiej wymienić napinacz jak i rolkę alternatora,byleby nie firmy MaxGear:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napinacz wymieniełem jakieś 1000km temu razem z rozżądem, Ale wcześniej coś mi piszczało jak skręcałem kołami w miejscu, i dalej tak jest. Mechanik ktory mi robił rozżąd powiedział ze to od tego napinacza i paska na alternatorze, ale po wymianie tego dalej tak jest. Więc nie wiem czy napinacz powinien tak drgac jak jest prawie nowy, czy to przez to sprzęgiełko alternatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek piszczy kiedy któraś z rolek stawia za duży opór i pasek się ślizga piszcząc ,albo napinacz nie jest dość sztywny i pasek też piszczy (w Twoim przypadku rolka pompy wspomagania podczas kręcenie kierownicą stawiała większy opór a za luźny pasek piszczał ślizgał się po niej) Najczęstszą przyczyną jest właśnie zacinająca się rolka- sprzęgiełko na alternatorze albo luźny amortyzatorek napinacza jak i czasami jego rolka. Sprzęgiełko alternatora to koszt ok 100zł troszkę problemu z samą wymianą w warunkach domowych ale w warsztacie za parę groszy zrobią:)

Mój MaxGear po wymianie i pierwszych 300km nie drgał ale za to się urwał:P

Nowy napinacz tak jak i każdy inny powinien drgać, szczególnie po włączeniu klimy więcej ale te skoki to tak 1-2 mm. Mój stary drgał w granicach 5 mm. Dlatego wymieniłem

Edytowane przez wojtek_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie drga zdecydowanie wiecej niz 2mm. i pasek wibruje, nie wieczy powinien? takze raczej te sprzegielko do wymiany. zobaczymy jakie beda efekty, te trzeszczenie to dobijajace jak gdzies na parkingu trzeba troche pokrecic kierownicą. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takze raczej te sprzegielko do wymiany.
a nie prościej sprawdzić czy jest dobre, a nie domyślać się i wymieniać na ślepo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzic? zdjąłem pasek zablokowalem lopatki w alternatorze i prubowalem obrucic kolem i sie nie dalo w zadna strone. czy to znaczy ze jest nie dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w żadną to koło stoi. Do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest mozliwosc ze to jest kolo stale bez sprzegla? wtedy by sie nie krecilo w zadna strone? a i jak wyjac ten alternator, konkretnie to ta dolna sruba nie chce wyjsc. konieczne jest zdejmowanie wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak poszło sprzęgiełko to spowodowało wybicie tulejki od amortyzatora napinacza i silnik dostawał takich drgań że wydawało się że chodzi na trzy tłoki. Wydaje mi się że główną przyczyną awari napinacza jest wcześniejsze uszkodzenie sprzęgiełka na alternatorze, warto na to zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności