Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Napinacz paska wielorowkowego 1,9 tdi AVG

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy ja w maju kupowałem napinacz za 150zł. Więc dobrze szukajcie a znajdziecie tanie części( zakup był w Sępólnie Krajeńskim) co do skoków napinacza, drgań to tak będzie ponieważ jest on na sprężynie i właśnie taka jego rola aby odbierał całe drgania spowodowane pracą paska. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie tutajhttp://www.allegro.pl/item681487343_..._vw_skoda.htmlmożna kupić napinacz paska alternatora INA ZA 250zł nówka.Taniej nie znalazłem. W porónaniu do intercars-600zł to jak za darmo.

 

Wrzucajcie jakieś zdjęcia a nie linki które gasną po miesiącu. :/

 

Szkoda że ten napinacz nie pasuje do wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiszpan to mówisz ,ze sie nada to: http://www.allegro.pl/item681487343_fabrycznie_nowy_napinacz_paska_audi_vw_skoda.html do naszego paska ?

 

 

A props wymiany napinacza - pojechałem do mechesa wczoraj z nadzieją szybkiej wymiany - a facet mnie zabił - chciał rozbierac cały przód zeby sie do niego dostac ..... teraz juz wiem ze można tego uniknąć ..... i jeszcze tekst do mnie ze najczęściej przy wymianie rozrządu to sie robi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hiszpan to mówisz ,ze sie nada to: http://www.allegro.pl/item681487343_..._vw_skoda.html do naszego paska ?

Nada sie!

Panowie a ja chcialem zapytac jakiej firmy napinacz mozecie mi polecic, bo ostatnio wymienilem na jakis firmy Max Gear i po 2tys. km szlak mi go trafi, dokladnie ten amortyzatorek sie rozciekl i teraz jeszcze chcialbym sie dowiedziec czy napinacz powinien drgac (skakac), bo u mnie po wymianie tak dosyc drgal, a przy jego naciaganiu opor byl dosc duzy.

Teraz mi jakos tak dziwnie piszczy (zgrzyta) jak krece kolami na wolnych obrotach, a bez krecenia silnik jakby tak rzezil, jak myslicie bedzie to napinacz czy moze jakies inne kolo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialbym sie dowiedziec czy napinacz powinien drgac (skakac), bo u mnie po wymianie tak dosyc drgal, a przy jego naciaganiu opor byl dosc duzy.
no właśnie jak to jest z tymi drganiami napinacza paska wielorowkowego u mnie na wolnych obrotach drga (delikatnie się porusza), drga bardziej gdy włączę klimę i alternator stawia większy opór

Czy nadaję się do wymiany ??

Jak rozpoznać kiedy sprzęgiełko alternatora jest do wymiany bez ściągniętego paska??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eNcoM,

weź sobie normalną płaską 15-tkę, odegnij napinacz tak żeby dało się ściągnąć pasek z samego tylko kółka alternatora, zsuń pasek i przytrzymuj, żeby nie zleciał z reszty kół.

wtedy po prostu rolka alternatora w dłoń i nie puszczając jej z ręki wykonaj kilka gwałtownych ruchów w lewo i w prawo.

w jedną stronę powinieneś sztywno napędzać wirnik alternatora, a w drugą mimo twojego kręcenia wirnik powinien lecieć sobie dalej w swoim kierunku.

po sprawdzeniu naginasz kluczem napinacz i nakładasz pasek s powrotem na alternator.

bez 'odłączenia' alternatora od paska nie da się sprawdzić tego z pewnością stu procentową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weź sobie normalną płaską 15-tkę, odegnij napinacz tak żeby dało się ściągnąć pasek z samego tylko kółka alternatora, zsuń pasek i przytrzymuj, żeby nie zleciał z reszty kół.

wtedy po prostu rolka alternatora w dłoń i nie puszczając jej z ręki wykonaj kilka gwałtownych ruchów w lewo i w prawo.

w jedną stronę powinieneś sztywno napędzać wirnik alternatora, a w drugą mimo twojego kręcenia wirnik powinien lecieć sobie dalej w swoim kierunku.

po sprawdzeniu naginasz kluczem napinacz i nakładasz pasek s powrotem na alternator.

bez 'odłączenia' alternatora od paska nie da się sprawdzić tego z pewnością stu procentową.

Zgadza sie, u mnie okazalo sie ze to sprzegielko mam walniete, sprawdzalem ta sama metoda co napisal Desper, w poniedzialek bede to zmienial i dam znac czy napinacz dalej drga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat o wymianie napinacza. O kole pasowym alternatora są inne wątki.Trzymajmy się tematu. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weź sobie normalną płaską 15-tkę, odegnij napinacz tak żeby dało się ściągnąć pasek z samego tylko kółka alternatora, zsuń pasek i przytrzymuj, żeby nie zleciał z reszty kół.

wtedy po prostu rolka alternatora w dłoń i nie puszczając jej z ręki wykonaj kilka gwałtownych ruchów w lewo i w prawo.

w jedną stronę powinieneś sztywno napędzać wirnik alternatora, a w drugą mimo twojego kręcenia wirnik powinien lecieć sobie dalej w swoim kierunku.

po sprawdzeniu naginasz kluczem napinacz i nakładasz pasek s powrotem na alternator.

bez 'odłączenia' alternatora od paska nie da się sprawdzić tego z pewnością stu procentową.

sprawdziłem sprzęgiełko i wydaje mi się, że jest ok kręcę w prawo alternator się kręci daje w lewo i alternator zwalnia ale się nie blokuje z tym że w tym czasie słychać szum

czy to znaczy że sprzęgiełko się kończy (np jak rolka jak szumi), może można go przesmarować??

u mnie największe drgania napinacza są pod dużym obciążeniem np jak włączę klimę normalnie na biegu jałowym gdy nić nie jest włączone w instalacji drgania praktycznie nie są widoczne (wydaje mi się że alternator ma problem z mocą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie napinacza paska wielorowkowego.

Wymieniłem rozrząd w warsztacie silnik afn, pasek wielorowkowy również i to z nim jest problem.

Już po przejechaniu kilkuset kilometrów po wymianie wyglądal gorzej niż stary po kilkudziesięciu tysiącach. Jego zewnętrzna strona wygląda jakby ścierała któreś koło pasowe. Patrząc gołym okiem widać, że rolka napinacza nie jest w jednej osi z pozostałymi. Powrót do mechanika, odkręcił samą rolke i stwierdził "luzu nie ma także jest spoko" Czy "mechanik":D mógł coś sp..........ć podczas zdejmowania paska wieloklinowego(lub ogólnie podczas całej wymiany). Dlaczego teraz zdziera pasek? Dodam że spręzyna powinna być dobra bo rolka nie skacze po pasku.

Jeżeli coś to pomoże mogę zamiesćić fotki nowego i starego paska.

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli rolka napinacza nie jest w osi z reszta to wymieniaj od razu CAŁY NAPINACZ

to ze rolka ma jeszcze dobre łożysko, nie ma tu nic do rzeczy.

ja tak zwlekałem z wymianą krzywego napinacza i o mały włos nie przypłaciłem tego zgonem silnika :/

(ścięty pasek wielokinowy => wpada pod rozrząd..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilnuje sprzęgiełka alternatora bo jak padnie to rozwali wam napinacz po pewnym czasie a to koszt ok 500 zł - samo sprzęgiełko - mnie udało sie dostac ROUVILLE za 100 zł, więc uważajcie. Dodam ze u mnie objawem padnięcia obu tych rzeczy było piszczenie paska przy skętach kierownicą na postoju lub wolnej jeździe

 

proszę trzymać się tematu.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam problem z odkręceniem sprzęgła.

Dziś próbowałem bez efektu nie daje rady zablokować wkrętaka nie włożę brak Miejsca, śruba za miękka wygina się.

Więc grzecznie włożyłem z powrotem alternator i założyłem pasek.

Może ktoś ma jakieś fotki jak to zablokować.

Link z ruskiej strony podaje ogólna stronę i nie mogę na niej znaleźć.

 

a teraz mój przypadek

30000km temu wymieniłem kpl rozrząd rolki paski.

po 15 000 zaczął piszczeć pasek ale delikatnie na wyższych obrotach spokój,

pozaczęło szarpać (niszczyć) pasek z rantu.

pasek wymieniłem po 30 000 i teraz na nowym pasku po ok. 1000 km widze już ślad uszkodzenia.

po dokładnej analizie sprawdzeniu okazuje sie ze mam krzywy napinacz tj pasek nie jest w jednej lini w porównaniu z kołem alternatora i pasowym silnika. Pasek przesunięty o ok 4 mm od osi.Napinacz który mechanik zamontował to zamiennik . Mam stary oryginalny napinacz z wybitym kółkiem. teraz sprubuje wymienić napinacz ale kóło założyć z tego co mam zamiennika.

ale jak juz pisałem POMOCY z zablokowaniem wiskozy.

 

ps czy ktoś wymieniał samo kółko napinacza?

kółka sa dostępne w cenie ok 30 zł do vw nie wiem tylko czy wymiary maja te same.

przykladowy link

http://allegro.pl/item930223778_napinacz_paska_wiel_audi_a4_a6_vw_passat_1_9_tdi.html

wg mnie najczęściej awarii uległa łożysko a nie sprężyna, obudowa lub inne elementy napinacza.

zawsze zostajemy z oryginalną podstawa napinacza.

zatem mamy szanse wyeliminować wadliwą podstawę tj w moim przypadku. oraz kolejna wymiana prostsza wystarczy odkręcić śrubkę od koła pasowego (odwrotny gwint) i wymieniamy rolkę po zrzuceniu tylko paseczka :)

Edytowane przez 1marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Mam problem z odkręceniem sprzęgła.

Dziś próbowałem bez efektu nie daje rady zablokować wkrętaka nie włożę brak Miejsca, śruba za miękka wygina się.

Więc grzecznie włożyłem z powrotem alternator i założyłem pasek.

Może ktoś ma jakieś fotki jak to zablokować.

Link z ruskiej strony podaje ogólna stronę i nie mogę na niej znaleźć.

 

a teraz mój przypadek

30000km temu wymieniłem kpl rozrząd rolki paski.

po 15 000 zaczął piszczeć pasek ale delikatnie na wyższych obrotach spokój,

pozaczęło szarpać (niszczyć) pasek z rantu.

pasek wymieniłem po 30 000 i teraz na nowym pasku po ok. 1000 km widze już ślad uszkodzenia.

po dokładnej analizie sprawdzeniu okazuje sie ze mam krzywy napinacz tj pasek nie jest w jednej lini w porównaniu z kołem alternatora i pasowym silnika. Pasek przesunięty o ok 4 mm od osi.Napinacz który mechanik zamontował to zamiennik . Mam stary oryginalny napinacz z wybitym kółkiem. teraz sprubuje wymienić napinacz ale kóło założyć z tego co mam zamiennika.

ale jak juz pisałem POMOCY z zablokowaniem wiskozy.

 

ps czy ktoś wymieniał samo kółko napinacza?

kółka sa dostępne w cenie ok 30 zł do vw nie wiem tylko czy wymiary maja te same.

przykladowy link

http://allegro.pl/item930223778_napinacz_paska_wiel_audi_a4_a6_vw_passat_1_9_tdi.html

wg mnie najczęściej awarii uległa łożysko a nie sprężyna, obudowa lub inne elementy napinacza.

zawsze zostajemy z oryginalną podstawa napinacza.

zatem mamy szanse wyeliminować wadliwą podstawę tj w moim przypadku. oraz kolejna wymiana prostsza wystarczy odkręcić śrubkę od koła pasowego (odwrotny gwint) i wymieniamy rolkę po zrzuceniu tylko paseczka :)

witaj kolego ja wymieniałem samo kółko napinacza na takie za 35zł i mam zrobione prawie 30tys km i jest ok . ciezko jak h... jest wymienic samo kólko bez wyjmowania napinacza ale da rade ja tak zrobiłem . Nowe kółko było strasznie blisko osłony rozrzadu wiec je troszke zeszlifowałem ,tak ze teraz jest jakies3-4mm .Moja rada kup kólko zamontuj w napinacz i wkładaj cały napinacz latwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

ja zmieniałem w zeszłą sobotę, do zablokowania wiskozy użyłem bardzo specjalistycznego narzędzia tzn. najzwyklejszego klucza od odkręcania tarczy od szlifierki kątowej :) jeden cypek wkładasz w otwór a drugi zapierasz o flansze napinacza, dodatkowo między klucz a wisko wkładasz coś co zapobiegnie wysunięciu się cypka z otworu oraz uniemożliwi omsknięcie się klucza

5 minut i odkręcone, bez ściągania alternatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zabiorę sie za wymianę w przyszłym tygodniu

klucz od kątówki mam wykorzystam sposób

dzięki

czekam na jeszcze inne propozycje

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mechanik powiedział że trzeba wyminięć cześć o takich numerach 038903315d, jak rozumiem jest to napinacz paska alternatora? Mój samochód to Passat 3BG z 2002 roku, silnik 130 km. Czy napinacz paska alternatora to jest to samo co Napinacz paska klinowego lub NAPINACZ PASKA WIELOKLINOWEGO?

Edytowane przez kara mustafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy napinacz paska alternatora to jest to samo co Napinacz paska klinowego lub NAPINACZ PASKA WIELOKLINOWEGO?

Tak, to sa te same czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30000km temu wymieniłem kpl rozrząd rolki paski.

po 15 000 zaczął piszczeć pasek ale delikatnie na wyższych obrotach spokój,

pozaczęło szarpać (niszczyć) pasek z rantu.

pasek wymieniłem po 30 000 i teraz na nowym pasku po ok. 1000 km widze już ślad uszkodzenia.

po dokładnej analizie sprawdzeniu okazuje sie ze mam krzywy napinacz tj pasek nie jest w jednej lini w porównaniu z kołem alternatora i pasowym silnika. Pasek przesunięty o ok 4 mm od osi.Napinacz który mechanik zamontował to zamiennik . Mam stary oryginalny napinacz z wybitym kółkiem. teraz sprubuje wymienić napinacz ale kóło założyć z tego co mam zamiennika.

jeśli szarpie paskiem to padło sprzęgiełko alternatora, jeśli wymienisz sam napinacz po jakimś czasie znowu go wykrzywi, wymień sprzęgło alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał kara mustafa viewpost.gif

Czy napinacz paska alternatora to jest to samo co Napinacz paska klinowego lub NAPINACZ PASKA WIELOKLINOWEGO?

Tak, to sa te same czesci.

 

Teraz jak mam Silnik AWX 96kw to jakiej firmy polecacie? Edytowane przez kara mustafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności