Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Napinacz paska wielorowkowego 1,9 tdi AVG

Rekomendowane odpowiedzi

potwierdzam, ja po prostu wsadziłem wkrętak w wewnętrzną część rolki wiskozy i tak przy blokowałem rolkę wiatraka.

 

ogólnie spodziewałem się jakiejś większej batalii, zabezpieczyłem się w klucze płaskie, oczkowe, torxy, grzechotki i ch.. wie co jeszcze, ale okazało się że to całkiem szybka i bezbolesna operacja :)

 

napinacz hans pries topran czy jakoś tak.. ok 330pln w IC

stary miałem skrzywiony i zrobił mi przykrą niespodziankę w postaci zerwanego paska którego kawałki wyciągałem spod rozrządu... stracha miałem :/

pasek bosh - niecałe 60 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny264

Dzięki za pomoc jutro wymieniam napinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zablokować wiatrak z kołem pasowym podaczas odkręcania go kluczem imbusowym 8 podaczas wymiany napinacza paska wielorowkowego

czarny264 ja poprostu poradziłem sobie żabkami i silną ręką kolegi który kontrował gdy ja odkręcałem wiskozę z wiatrakiem. Samemu ciężko ale jak pisali przedmówcy najlepiej dorobić klucz i powinieneś sobie poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu masz wersji po polskiemu:)

instrukcja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja dzisiaj zaciągnełem swoje paska do mechanika bo posypało mi sie sprzęgiełko alternatora http://adamer.fotosik.pl/ spadł mi pasek i skrzywił napinacz!!!!! teraz problej jest tego rodzaju cały pród ściagnięty i jest problem z odkręceniem wiskozy powód brak gwintu na imbusa (chyba poprzedni właściciel nie dał rady odkręcić ) poprzekręcany był! a i jest problem z odkręceniem napinacza śróba ani drgnie!!! teraz pytanie czy musze szukać całego korpusu na którym jest przykrecona wiskoza i napinacz? rozwiercać? tylko jak ? bo nigdy tego nie robiłem! wszelkie propozycje mile widziane!Załamany jestem! a miało być 2h no może 3 roboty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolego to tez niezły bajzel Ci się zrobił.Ja mialem podobnie tyle ze u mnie przyczyną był napinacz.Pewnie jakis fachowic nie mógł odkręcić i popsuł gwint.Jezeli rzeczywiscie nie da rady odkręcić to spróbuj psiknąć wd 40 i poluzować, lub dobrać coś do zjechanego gwintu.

 

 

pamiętaj ze do odkręcenia wiskozy potrzebujesz 6 cio kątnego imbusa:) i czegoś do zablokowania

 

co do odkręcenia napinacza to u mnie też ciężko szło ale gwint jest standardowy:)

Edytowane przez ACTINA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakies pomysły jak można odkręcić śróbe która ma wyrobione miejsce na imbusa? wbijać coś?wszystkie propozycje mile widziane!!

 

---------- Post added at 18:17 ---------- Previous post was at 17:24 ----------

 

A może tam wziąść klucz TROX i próbować go wbić młotkiem? a wcześniej zalać WD 40 ! co wy na to?

 

---------- Post added at 18:18 ---------- Previous post was at 18:17 ----------

 

A może wziąść klucz TROX i wbić go młotkiem a wcześniej zalać WD 40! co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna spróbowac wbic wiekszy imbsu lub dopasowac tzw gwiazdke (nie wiem jak to sie fahowo zwie :) )mozna tez po odłaczeniu aku i wyjeciu alternatora spróbowac to przyhewtowac (śruba z kluczem) tzn przyspawac tak zeby potem mozna było to rozerwac ;)

ja wiele razy tak robiłem ale przyznam szczerze ze z tym nie miałem problemu bo zawsze cos sie da wymyslec wystraczy chciec ;)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, moim sposobem na tego rodzaju przypadłości jest nawiercenie zniszczonego miejsca na imbus, torks lub spline odpowiednim wiertłem na głębokość około 1 cm. Następnie wbicie w wywiercony otwór torksa o nieco większej średnicy niż wywiercony otwór i wykręcanie śruby. Tak wykręciłem śruby z zamaka mojego Paska gdy zniszczyłem miejsce na klucz spline. Niestety nie wiem jak to zda egzamin w tym wypadku. Masz kolego nie lada problem, nie zazdroszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to u mnie wygląda http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4708e09f2a7eaf2a.html jutro spróbuje przyspawać jakąś śróbę albo użyć klucza torx mam nadzieję że się uda!!!!!!!! A i z tym napinaczem niewiadomo jak zrobić bo imbus sie obkręca!O rezultatach poinformuję!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odkręcenia tej sruby potrzeba imadło klucz gwiazdkowy troche większy od otworu no i młotek ( w moim przypadku 3kg) blokujemy żeby się nieobkręcało kilka uderzeń no i się udało!!!!!! tylko teraz następny problem gdzie taką śróbę można dostać? bo ta już sie nie nadaje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO zapłacisz za nią kilka złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a może ktoś wie jaki tam jest gwint prawy czy lewy chodzi mi o ten imbus który trzyma wisko.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły, prawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z odkręceniem tego imbusa 8-ki ,który trzyma wisco trzy klucze pękły i ani drgnie. Może ktoś wie czy jak bym odkręcił całą tą podstawę alternatora z pompą wody czy wtedy wyjdzie mi ten napinacz i czy musiał bym spuścić płyn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kolego mieniałem kilka dni temu napinacz, jak udało Ci się wyjąć alternator ( mi udało się dopiero po zdjęciu wiskozy mimo wyłamania łopatek) to weż porządny imbus lub tak jak ja grzechotke z przedłużką i bita i koło zablokowałem kluczem do filtra oleju, łańcuch obwinąłem grubą taśmą, można też gumą, to się nie będzie slizgać i nie pokaleczy koła, u mnie też łatwo nie poszło ale w końcu puściło, weż dobry klucz, żadne tam topexy bo jak wyrobisz śrubę to będzie nie lada problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona ma racje, i uważam że jeśli zabezpieczysz w ten sposób wisco to nie ma bata musi puścić. Ja nie miałem takich problemów , kolega trzymał żabkami wisco a ja na imbus założyłem przedłużkę (klucz do kół, pojedyńczy) i jakoś puściło. pamiętaj że tam jest normalny gwin czyli prawy, niektórym się myli w którą stronę odkręcać bo dostęp do niej jest od tyłu( bez zbereźnych myśli proszę, hehehe) pozdro i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musiałem wykręcić całą tą cześć http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4708e09f2a7eaf2a.html bez zwalania przodu no i spuszczania płynu się nieobeszło!!!Cały ten korpus z wisco wkładasz w imadło klucz gwiazdkowy ( porządny z twardej stali ) grzechotka z przedłużką! klucz gwiazdkowy wbić dwóch chłopa i odkręcać!! PAMIĘTAJ ŻE TAM JEST PRAWY GWINT!!!! i niepolecam wyłamywania łopatek!!!alternator idzie wyciągnąć bez ingerencji w wiscko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania koledzy :)

 

 

Czy na wolnych obrotach normalnym jest że ten napinacz tak drga i skacze ?

 

Jakiej firmy kupić nową rolkę, moją jest wyszczerbiona i muszę ją ze względów bezpieczeństwa wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tutajhttp://www.allegro.pl/item681487343_fabrycznie_nowy_napinacz_paska_audi_vw_skoda.htmlmożna kupić napinacz paska alternatora INA ZA 250zł nówka.Taniej nie znalazłem. W porónaniu do intercars-600zł to jak za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności