Skocz do zawartości
Hyper

[B7 Variant] Akcesoria: listwy ozdobne, końcówka rury

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

od jakiegoś czasu przeglądam sobie katalog oryginalnych akcesoriów Volkswagen do mojego Passata B7 Variant (do pobrania z tej strony). Ewentualnie wstawiam jeszcze bezpośredni link do katalogu.

 

Postanowiłem odezwać się do ASO i po otrzymaniu cen nieco chęć do ich nabycia ze mnie uleciała, poniżej odpowiedź, jaką dostałem:

 

Podane ceny to ceny brutto, przy zakupie wszystkich części u nas możliwy rabat 5%. Czas realizacji zamówienia 5 dni roboczych.

 

1) 3AF 061 197 A - foliowa osłona strefy załadunkowej bagażnika 177 PLN

 

2) 3AE 071 303 - listwy progowe ze stali szlachetnej 812 PLN

 

3) 3AF 071 360 - tylna listwa ozdobna (na klapę bagażnika) w optyce chromu 242 PLN

 

4) 3C8 071 910 - podwójna końcówka do rury wydechowej 525 PLN

 

5) 1K1 064 200 A - nakładki na pedały 472 PLN

 

W związku z powyższym odpaliłem stronę Allegro i zacząłem po kolei szukać w/w pozycji. Co do niektórych (np. listwa ozdobna na klapę bagażnika) mam wątpliwości odnośnie jakości (przykładowe ogłoszenie - tylko 39 PLN + wysyłka?), innym razem wydaje mi się, że po dodaniu tych listew samochód będzie za bardzo obładowany chromem (przykładowe ogłoszenie).

 

Wstępnie wybrałem sobie następujące pozycje:

LISTWA PROGOWA 1

LISTWA PROGOWA 2

LISTWA PROGOWA 3 - mam wątpliwości, czy chcę karbon...

LISTWA OZDOBNA NA KLAPĘ BAGAŻNIKA - z dedykowanych jest tylko ta za 39 PLN + wysyłka

LISTWA NA ZDERZAK TYLNI 1

LISTWA NA ZDERZAK TYLNI 2 - zwłaszcza nad tym myślę, na ciemnej karoserii może będzie najdyskretniej się prezentował, a i optycznie ładnie wyglądał?

LISTWA NA ZDERZAK TYLNI 3 - mam wątpliwości, czy chcę jakiś karbon...

 

Co do końcówki rury wydechowej to do poprzedniego samochodu miałem dedykowaną nakładkę na końcówkę Ultera. Teraz też zajrzałem do ich sklepu, oto co mają - jedynie dedykowane końcówki, co wymaga spawania, a samochód mam na gwarancji, także nie wchodzi to w grę. W związku z tym spojrzałem na BUZZER ZZ70X, wygląda całkiem w porządku, przykład na sedanie B7, a tutaj poglądowe zdjęcia z Passata B6 na profilu facebookowym sprzedawcy. Inny typ to Ulter N1-05, może taka? Tu jeszcze ktoś z forum założył ULTER N1-70rs.

 

Ewentualnie może ktoś z was miałby inne propozycje, może na forum ktoś już coś lepszego zamawiał i montował? Wszelkie propozycje mile widziane i do rozważenia! Nie przeglądałem jeszcze nakładek na pedały, ale to może później.

 

UWAGA!

Mój kolor nadwozia to brązowy "black oak".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nic nie odpisał. Ja szukam dalej, odezwałem się do sklepu Ultera i tylko nakładki wchodzą w grę. Dostałem odpowiedź, aby spojrzeć na nr 307 na liście w sklepie: http://new.ulter.com.pl/offer/endings/universal/307 - tutaj średnica nakładki to fi 70mm. Czy ktoś się orientuje, czy 2x 70mm wejdzie i nie będzie haczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać. Za rok będą wyprzedawać wszystko za 1/10 ceny obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za poleceniem tom-998 kupiłem nakładki na rurę wydechową Buzzer ZZ 75N. Dodatkowo na próbę wziąłem tę listwę ozdobną na klapę bagażnika, jeżeli jednak nie spełni oczekiwań, to w plecy będę 49 PLN, a nie 242 PLN (z ASO).

 

Nie zdecydowałem się jeszcze na listwy progowe, listwę ochronną progu załadunkowego bagażnika oraz nakładek na pedały. Wszelkie propozycje mile widziane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo na próbę wziąłem tę listwę ozdobną na klapę bagażnika, jeżeli jednak nie spełni oczekiwań,

.

Dawid kiedyś kupiłem podobną listwę do swojej B5 i po roku chrom zaczął schodzić więc ją odkleiłem. To w kombi ta listwa nie jest w standardzie jak w sedanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jeszcze ktoś z forum założył ULTER N1-70rs.

 

Ten pasek na fotce to mój wczesniejszy :D Polecam końcówki fajnie wyglądają na samochodzie.

Ale je trzeba przyspawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w kombi ta listwa nie jest w standardzie jak w sedanie?

No właśnie nie. Przyszła wczoraj, spróbuję w weekend się za to zabrać. Końcówki/nakładki rury (ten Buzzer) też podobno już przyszły, ale jeszcze nie odebrałem z poczty. Mam już na oku listwy progowe oraz zabezpieczenie tylnego zderzaka, w weekend zamówię. Nie wiem jeszcze co z nakładkami na pedały, bo te, co znalazłem, troszkę inaczej wyglądają od tych oryginalnych, volkswagenowskich, które założyłeś. Chodzi mi o te: http://allegro.pl/nakladki-na-pedaly-podstopnica-vw-passat-b6-b7-cc-i4373688870.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie na aliexpress i na ebay, cena podobra, za 220pln wyrwiesz ori komplet( bezpodstopnicy, można się spytać tych z linku czy by samej nie sprzedali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ogarnąłem nakładki rury wydechowej:

 

QS9r1M.jpg

 

lCoHeA.jpg

QS9r1M.jpg

lCoHeA.jpg

Edytowane przez Hyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj doszła jeszcze listwa ozdobna tylnej klapy. Jedno zdjęcie sprzed zmian (bez listwy i nakładek rury):

 

xsI2j6.jpg

 

I już z listwą i nakładką rury:

 

b07lCn.jpg

 

Moim zdaniem wyszło całkiem dobrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyglądają te końcówki. Fajnie, że dopiero po położeniu się pod auto widać, że to nakładki. Chyba też je kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając na listwy progowe oraz zabezpieczenia strefy załadunkowej postanowiłem zabrać się za oświetlenie strefy przy drzwiach, lampka w lusterkach. Korzystając z instrukcji poszło bardzo szybko, efekt ciężko pokazać na fotografii, ale na żywo prezentuje się o wiele lepiej, aniżeli oryginalne żaróweczki. Jeszcze w planie mam wymianę modułów na LED także wewnątrz samochodu.

 

LLIW4X.jpg

 

Hm9A4C.jpg

 

No dobra, żarówki zmienione, ale jak teraz sprawdzić, czy świecą? Trzeba samochód "oszukać" i zrobić mu ciemno. ;) Aha no i żeby zadziałało, to migacz w lusterku również musi być podpięty.

 

ioxzee.jpg

 

o86Wqk.jpg

 

Tu efekt w nocy, widać jaśniejszy punkt na trawie oraz na drzwiach auta. Ale ciężko to sfotografować.

 

ueShux.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hyper spróbuj takich ledów

http://www.ecvv.com/product/3385455.html

wszystkie diody skierowane z dół dadzą lepszy efekt

 

 

Efekt to dopiero dadzą te:http://www.ebay.com/itm/141102864694?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapomniałem, że zrobiłem też zdjęcie tych nakładek na pedały, oto one:

 

69924126470062196077.jpg

 

Troszkę problemów sprawił pedał gazu, natomiast przy podstopnicy trzeba odkręcić wajchę otwierania maski i następnie odkręcić śrubkę starej podstopnicy. Skręcenie z powrotem wajchy wymaga wyczucia, ale nie było większym wyzwaniem. I to by było na tyle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekając na listwy progowe oraz zabezpieczenia strefy załadunkowej postanowiłem zabrać się za oświetlenie strefy przy drzwiach, lampka w lusterkach. Korzystając z instrukcji poszło bardzo szybko, efekt ciężko pokazać na fotografii, ale na żywo prezentuje się o wiele lepiej, aniżeli oryginalne żaróweczki. Jeszcze w planie mam wymianę modułów na LED także wewnątrz samochodu.

 

LLIW4X.jpg

 

Hm9A4C.jpg

 

No dobra, żarówki zmienione, ale jak teraz sprawdzić, czy świecą? Trzeba samochód "oszukać" i zrobić mu ciemno. ;) Aha no i żeby zadziałało, to migacz w lusterku również musi być podpięty.

 

ioxzee.jpg

 

o86Wqk.jpg

 

Tu efekt w nocy, widać jaśniejszy punkt na trawie oraz na drzwiach auta. Ale ciężko to sfotografować.

 

ueShux.jpg

 

Witam Hyper proszę o info jak rozebrać lusterko bo muszę wymienić kierunkowskaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie ogarnąłem nakładki rury wydechowej:

 

QS9r1M.jpg

 

lCoHeA.jpg

 

 

chciałbym się podpytac ile takie końcówki kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym się podpytac ile takie końcówki kosztują?

 

Masz na tej stronie link do sklepu. 2x 50 zl.

 

W temacie akcesoriów do b7 - gdyby ktoś spotkał się z lotką na klapę bagażnika r-line do sedana w ludzkiej cenie to prosiłbym o namiar. :-) Najlepiej srebrna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci te końcówki wyszły, sam chyba sobie je wmontuję :)

Jak wygląda ich montaż? Ktoś powyżej pisał o spawaniu.

Mógłbyś umieścić cennik tych wszystkich akcesoriów? W poście podane są linki do ogłoszeń, a jak wiadomo- lubią znikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te końcówki wchodzą na wcisk. Jak popatrzysz na drugie zdjęcie to zobaczysz śruby montażowe od dołu. Można je przykręcić, ale bez nich też będzie się elegancko trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności