Skocz do zawartości
Wojti77

Skrzypienie z okolic przekładni kierowniczej

Rekomendowane odpowiedzi

No od pewnego momentu mam słychać w moim aucie dziwne skrzypienie z okolic przekładni kierowniczej.

 

Mówiąc od początku, to jakiś czas temu w trakcie jazdy zauważyłem, że jakby kierownica się przycinała. Może nie dosłownie, ale chodzi o to, że podczas jazdy trudno było utrzymać kierownicę jedna ręka. Alo skręcało w prawo, albo po szarpnięciu w lewo. Dość denerwująca sprawa. Dodam, że mam opony na kołach 16"z profilem 55, ale efekt wydawał się jakbym jechał na bardzo niskim profilu po nierowniej drodze.

Tak się złożyło, że kilka dni później musiał jechać do Niemiec. Trasa prawie 2500km. Jak wróciłem zauważyłem jakby następstowo przycinania, tak mi się wynajmniej wydaje. Zaczęło sie to właśnie dziwne skrzypienie. Dość mocno przyjrzałem się już temu i juz moge coś więcej o tym powiedzieć. Pokręcejąc kierownicą delikatnie w lewo i prawo słychać skrzypienie metaliczne jakby od przekładni kierowniczej. Ostanio nawet ściągałem osłone od dołu i robiłem ten sam test. Ciężko jednoznacznie umiejscowić pochodzenie skrzypienia, ale jakby z ukladu kierowniczego.

Dla mocniejszego poruszenia kierownicą w dowolnym kierunku dźwięki jakby nie są słyszane.

Ale wystarczy zwykła jazda po parkingu, jazda w z niedużą prędkością to od razu słuchać to skrzypienie. Dźwięk jakby otwieranie drzwi starej szafy. Brrr

 

Miał ktoś cos podobnego? czy to przekładnia kierownicza tak potrafi sfiksowac? Czy może cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz końcówki kierownicze do wymiany, miałem tak samo w moim starym B5.

Sprawdź czy nie są zapieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem masz końcówki kierownicze do wymiany, miałem tak samo w moim starym B5.

Sprawdź czy nie są zapieczone.

 

Dzięki za zainteresowanie tematem:)

No niestety to nie końcówki.

Zaglądałem pod spód i dźwięk jakby z przekładni się wydobywał. W dodatku dość mocno słyszalny jest w aucie, a skrzypi naprawdę jak stara szafa - brrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam wyniki oględzin przez serwis VW. Przekładnia kierownicza do wymiany, powstały luzy i cóż poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przekładnia wymieniona, auto jak nowe. Skrzypienie zniknęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Mógłbyś napisać coś o kosztach bo chyba i mnie to czeka.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heja,

 

Mógłbyś napisać coś o kosztach bo chyba i mnie to czeka.

 

Pzdr

Kilka tys. Nie jest to niestety najtańsza sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy,

jestem nowy na forum więc dołączam się do istniejącego wątku. Sprawa dotyczy skrzypienia w B7 2014 2,0 TDI 177KM. Przebieg 25k i skrzypi czasem jak stara szafa z okolic kierownicy.

Trudno to opisać bo się nie znam. Auto na gwarancji, 4x na serwisie w ASO. Wymieniali 2 razy poduszkę mocowania skrzyni biegów ale nic to nie dało.

Niedługo po raz kolejny jadę do serwisu i zastanawiam się kiedy to się skończy.

Czy macie jakieś typy?

Zapraszam do obejrzenia

 

Skrzypienie zaczyna się w 1:18 podczas wjazdu na bruk. Słychac ostro na 1:38-1:42. Podczas normalnej jazdy również jest slyszalne przy niektórych nierównościach, np tory tramwajowe, pofalowana jezdnia.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na gwarancji to pojedź do nich jeszcze raz i powiedz, że mają usunąć problem i koniec. Albo od razu przyjedź do nich z rzeczoznawcą lub TVN Turbo Kamera. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie. Wymienili łącznik stabilizatora po obu stronach i już nic nie skrzypi :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po tygodniu znowu skrzypienie, czy ktos ma jeszcze jakis pomysl? pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie same objawy przy B6. Kilku kolejnych mechaników w tym również zaprzyjaźniony szef mechaników z ASO VW niestety zdiagnozowali przekładnie kierowniczą. Wal więc do ASO i walcz o swoje bo wymiana na własny koszt w 5kpln może się nie zmieścić. A regeneracja mnie nie przekonuje. Chyba, że ktoś z forum poleci pewną i sprawdzoną firmę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności