Skocz do zawartości
kenor18

demontaz kolektora 2,0 azm

Rekomendowane odpowiedzi

witam przymierzam sie do wymiany cewki swiec i przewodow tylko jak zajrzalem pod maske sprawy komplikuje kolektor ,chyba bez jego demontazu nic nie zrobie, czy ktos juz w ten sposob wymienial uklad zaplonowy ? czy konieczny jest demontaz kolektora i czy trudny to zabieg jakies wskazowki ewentualnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kolektora zdejmowac, wystarczy ze odkrecisz przepustnice i EGR. Przez przepustnice plnie plyn chlodniczy, jesli odlaczysz przewody to troche plynu ubedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam przymierzam sie do wymiany cewki swiec i przewodow tylko jak zajrzalem pod maske sprawy komplikuje kolektor ,chyba bez jego demontazu nic nie zrobie, czy ktos juz w ten sposob wymienial uklad zaplonowy ? czy konieczny jest demontaz kolektora i czy trudny to zabieg jakies wskazowki ewentualnie

 

Cześć. Też się przymierzam. Jakieś wskazówki? Ciężko widzę odkręcić przepustnicę od kolektora... Czy jedna ze śrubek jest koło wtyczki czujnika? Masz jakieś wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Też mam z tym problem. Chce wymienić kable WN, ale żeby dostać się do cewki, muszę zdemontować rurę dolotu. Przy okazji chciałbym też zdemontować i przeczyścić przepustnicę. Ale tutaj już chyba bez zdjęcia kolektora się nie obejdzie? Raczej radzę sobie z technicznymi rzeczami, ale nie chciałbym, żeby w środku pracy zaskoczył mnie brak odpowiedniego narzędzia :P.  Znajdę gdzieś fotki/opis/rysunek dla AZM ułatwiające demontaż? Szukałem, ale niczego takiego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to powinno pomóc.
http://www.oemepc.com/vw/part_single/catalog/vw/markt/RDW/modell/PA/year/2002/drive_standart/226/hg_ug/133/subcategory/133029/part_id/3707271/lang/e

ewentualnie tu masz więcej schematów
http://www.oemepc.com/vw/parts_lst/markt/RDW/modell/PA/year/2002/hg/1/catalog/vw/drive_standart/226/lang/e

filtruj w przeglądarce AZM to szybciej znajdziesz (Ctrl+F)

Swoją drogą udało mi się wymienić kable WN bez zdejmowania kolektora. Trochę gimnastyki i przeklinania.
Na pewno zaopatrz się w nowe opaski metalowe skręcane śrubokrętem/kluczem np.nr 30 na schemacie z pierwszego linku.
Przedwczoraj wymieniłem pękniętą odmę. Jak już zdejmiesz dolot to też ja wymień, o ile tego nie robiłes wcześniej. Moja pękła na karbowanej części a to tego cokół wchodzący w blok rozsypał się w kawałki przy wyjmowaniu. Odmę wymieniłem odsuwając alternator i demontując lejek bagnetu olejowego, który też popękał ze starości. Montując potrzeba długi płaskownik albo płaski śrubokręt, żeby ja wcisnąć do gniazda w silniku. Do górnej opaski miałem akurat szczypce z blokadą :) Koniecznie latarka! I od dołu nie dojdziesz jakby co :]
Jesli masz EPC (elektroniczna przepustnica) to po czyszczeniu będzie trzeba przeprowadzić jej adaptację.

 

tagi: odma, azm, kolektor, 2.0

Edytowane przez baryl
added tags

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.0 azm z lpg przymierzam się do wymiany śwec i przewodów WN tylko nie wiem jak dobrać się do świec

IMG_20180804_135737.jpg

IMG_20180804_135731.jpg

IMG_20180804_135727.jpg

Świece i przewody jeszcze w ori oem vw . Na przewodach są uszkodzenia izolacji widoczne np na 3 zdjęciu na środku między wtryskiwaczami do lpg coś jakby je mysz podżarła. Passat jak  wszystkie z reichu 180 tys. W deszczową pogodę czasami dziwnie chodzi więc chyba pora zmienić.

Nie jak wiem jak to zrobić bo sprawę komplikuje LPG. 

Edytowane przez ernest_1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z LPG lepiej do serwisu oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku myśle że już oddał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności