Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

trwałść automatu/tiptronica

Rekomendowane odpowiedzi

Po naprawie w Radomiu zmieniała biegi jak marzenie :-)
To ta firma?

Automatyczne skrzynie biegów Paw-JUL

 

ul. Pusta 2

 

26-600 Radom

 

tel. 0606 733 413/ 0502 482 840

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrzynia ... około 1 000 , nowe sprzęgło okolo 800-900pln ... graty okolo 800-1000 .. robocizna 1 000 + ....

 

aktualnie jestem w trakcie przekładki więc się orientuje w cenach ... chyba , że sam wszystko robisz i masz zaje_iste dojście do materiałów

 

Tak jak piszesz mówiłem o kosztach przy własnoręcznej przekładce i szukaniu części. Możliwe, że jak zlecasz wszystko profesjonalnemu warsztatowi to cena znacznie rośnie. Widzę, że śledzisz wątek od początku:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/19734-Przerobka-automata-na-manual

 

Chłopaki zamykają się w 2000. Mnie osobiście przekładka wyszła bardzo tanio. Kupiłem rozbitego passka z przewozem wyszło 3500zl. Sprzedałem przekładke na europejczyka za 1700zł silnik za 1000zł moją zepsutą skrszynie aut za 500zl. Zostały mi z niego jeszcze papiery z opłaconą akcyza, alufelgi i kupe gratów do 2.8 :-)

 

 

3500-1700-1000-500= 300zł oczywiście nie licząc alufelg, hamulców, kpl zawieszenia do 4x4, papierów i wielu innych gratów bo wyszedł bym na (+).

 

Przy takiej oszczędności postanowiłem przekładkę zlecić komuś doświadczonemu i skasował mnie za to 800zł :-)

 

67430_167199153307740_100000529702955_455213_1862533_n.jpg

 

 

To ta firma?

 

Dokładnie Ta. Na początku nie wyglądali mi zbyt profosjonalnie ale z efektów pracy byłem bardzo zadowolony. Skrzynia w passku i audi padła mi w odstępie miesiąca audi oddałem w radomiu bo akurat tam bylem... Gdyby wysypała mi się w Puławach to pewnie zaholował bym go do Pionek i teraz płakał, że znowu sie rozleciała.

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie brakuje ci automatu? ;)

 

Juz teraz mowie sobie, ze na 99% kolejne auto tez bedzie z automatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mi brakuje ale 3s mniej w przyśpieszeniu to rekompensuje :-) Też mówiłem, że nigdy więcej manuala ale po dwóch padniętych TT chwilowo się wyleczyłem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami mi brakuje ale 3s mniej w przyśpieszeniu to rekompensuje
A ja wlasnie uwazam, ze do wyprzedzania tez lepszy jest automat. Moze inaczej, duzo wygodniejszy. Jade lagodnie za pojazdem, daje gaz do dechy, skrzynia wybierze najlepsze przelozenie i rura. A w manualu trzeba sie przygotowac do wyprzedzania, wbijajac wczesniej odpowiedni bieg, co nie zawsze moze byc trafna decyzja.

 

Jedyne co mnie wkurza, to ze czasami skrzynia glupieje, ale sam sie do tego przyczyniam ;) Daje gaz zeby mocniej przyspieszyc, ale po chwili sie rozmyslam. W trakcie zmiany biegow obroty ida wysoko, auto nie ciagnie i po chwili zapina poprzedni bieg. Ale sa to sporadyczne sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie piszę tutaj ponieważ nie wiem gdzie mogę się zgłosić z tym problemem a forum przeglądnąłem mam pewien problem natomiast zakupiłem paska 2001r 1.9 131km z tiptronikiem ale skrzynia źle pracuje ponieważ jak włączę D to jest wyczuwalne włączenie biegu ale jak dodam gazu bardziej agresywnie to autko rusza ale bardzo powoli i po chwili wyczuwalne jest mocne szarpniecie w tym momencie zmienia bieg na 2 i to samo się tyczy jazdy na 2 biegu i zmiany na trzeci a od trzeciego już nie ma problemów jakieś sugestie co to może być??oczywiście liczę się z tym że będę musiał zmienić szkrzynię ale może problem ma prostsze rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś sugestie co to może być?
zacznij od poziomu oleju jak nie sprawdziłeś... a jak jest ok to pomyśl o konwerterze, bo wygląda że tu jest problem. tzn... do zapięcia lockupa na 3 biegu... po tym zapięciu praktycznie konwerter nie działa.... ale najpierw olej, bo mały poziom też daje takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś sugestie co to może być
Ja mam podobnie przy wstecznym. Rusza plynnie, ale jak dam za szybko duzo gazu to bedzie z wyraznym "uderzeniem". Diagnoza to uszkodzenie kosza biegu wstecznego, co jest niby standardem w tej skrzyni. Inna opcja to uszkodzony elektrozawor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie sprawdzę stan oleju w skrzyni a może być tak że filtr się zatkał i przez to jest ten problem i pasowało by wymienić olej w skrzyni razem z filtrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie sprawdzę stan oleju w skrzyni a może być tak że filtr się zatkał i przez to jest ten problem i pasowało by wymienić olej w skrzyni razem z filtrem
Ten filtr nie ma jak sie zatkac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. byłem teraz jeszcze coś sprawdzić i jak włączę manualną regulacje biegów to od razu coś jakby delikatnie szarpnęło i skrzynia mniej ślizgała na 1 biegu a jeśli chodzi o 2 bieg to do 2k obrotów szło lepiej też ślizgało ale mniej a powyżej tych obrotów obroty rosną a prędkość nie podaję to ponieważ zastanawiam się czy to może być winą tego konwertera i czy tylko on jest padnięty czy to może oznaczać coś jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kilku firm naprawiajacej automaty to sie czegos wiecej dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi padla po 185.000 km, Niestety tiptrony w vw to shit i sa strasznie leniwe

 

Moze i jest leniwa jak mylisz pedal gazu z hamulcem.Shit?Po czym to wnioskujesz?Kazik przy piwie tak gadal?Czlowieku,daj se siana i przestan pieprzyc glupoty.Mam tiptronica,autko 10-cio letnie.Skrzynia bez wycieku,nie grzebana,pracuje pieknie,cicho,sprawnie,wysoka jakosc oraz kultura pracy.Brawo dla German.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ostatnio niestety nie obyło się bez wymiany skrzynki. Ale to już historia.

Wtedy zakupiłem nową skrzynkę i przez 30 tyś km wszystko ok ale od wczoraj coś świruje Mianowice jak hamuje pedałem tak ostrzej to przy redukcji z 2 biegu na 1 coś szarpnie ale jeżeli hamuje normalnie to jest ok. Załączył się też tryb serwisowy "chyba" ponieważ w trybie serwisowym skrzynka zmieniała biegi normalnie może a przecież W trybie serwisowym powinna działać tylko na 3 biegu ew. zapięcie lockupa. nie jestem pewny ale wydaje mi się że w trybie serwisowym zmieniała biegi nieco później. Po ponownym odpaleniu silnika tryb serwisowy zgasł. Później się włączył i już nie chciał zgasnąć przy kolejnych uruchomieniach dopiero vag pomógł i błąd już się nie pojawił. Tyle że zginęła mi kartka gdzie miałem zapisany błąd i niestety nie pamiętam jego kodu. jakieś sugestie??

 

Ps. Oprócz tego skrzynka pracuje jak marzenie

Edytowane przez chash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tiptrinica u siebie w pasku z 98r z przebiegiem 280500tys !! skrzynia nie była nigdy nie naprawiana jedynie oleje i filtry mam ksiazke serwisowa do 270900km i na dzien dzisiejszy nie zapeszac skrzynia działa idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzynia działa idealnie
Co ile miales wymieniana oliwe w skrzyni wg ksiazki serwisowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był zmieniany olej przy 110 albo i cała skrzynia, musze scianac wkoncu historie serwisową bo to przez tel mi kolega powiedzial, ja po sciagnieciu zmieniałem przy 152 tys ( nie wiedzialem, ze cos było robione ) i potem zmienialem przy 220. Moi spece od VW zalecają wymiane w mojej skrzyni co 60-90 tsięcy, w zależności gdzie się pokonuje kmy. Odpukać mam 230 tys i ze skrzynią wsio ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przejechał 370 tys. i bez objawowo przestał działać (TAXI) miasto podobno to dobry wynik olej był wymieniony przy 290 tys. i mechanik powiedział że jest wszystko ok. potem naprawa kapitalny remont i dalej śmiga 433 tys. przymierzam się do wymiany oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności