Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

trwałść automatu/tiptronica

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich ktorych "dopadla" wspolczesna technika :cwaniak: ,wiec tak, jedziemy sobie passatem ze skrzynia tiptronic, czyli taka co to jest automatem, ale mozna na bok(konkretnie w prawa strone) przesunac drazek zmiany biegow. Wiec zapalamy motor, ustawiamy na "D" to do przodu, i jedziemy, co czujemy: ze plynnie wchodza nam biegi i jedziemy coraz szybciej, czyli wskakuja sobie pokolei 1, potem 2 i 3, i 4, a teraz tak jedziemy na np czwartym biegu i jak wcisniemy tzw gaz do dechy to czuc ze przeskaczyl bieg do tylu czyli np na 3 i auto przyspieszylo, ale jak mamy np slaba noge, to mozemy w czasie jazdy przelaczyc dzwignie zmiany biegow na prawo, czyli w tzw tiptronica, i na wyswietlaczu miedzy zegarami zniknie nam: PRND321, a pojawi 12345, i jezeli pociagniemy delikatnie dzwigna do tylu, czyli na tzw minusa to z 4 biegu wskoczy nam na 3 bez wciskania gazu do dechy, aha ale mozna miec caly czas gaz wcisniety, podczas zmiany recznej nie trzeba puszczac gazu, mozna go smialo wciskac. Chyba prosciej tego nie umialem wyjasnic! :zdziwko: Natomiast jezeli wsiadziemy do samochodu i chcemy sie z kims scignac, to lepiej to robic na tiptronicu i samemu regulowac biegami, szybciej sie zbiera, a najszybciej to przesunac na prawo na tiptronica i tylko gaz do dechy nic go nie ruszac, jak wskazuwka z obrotomierza dojdzie na czerwone pole skrzynia sama powrzuca biegi, a autko bedzie niezle rwalo do przodu. Jechalem kiedys z gosciem co sobie automata kupil, i myslal ze sie jezdzi tak: zapalasz auto stawiasz na 1, i jak jedziesz to potem na 2 i na 3, a jak go spytalem czemu tak robi, to mowil mi ze tak jemu powiedziano ze tak sie jezdzi automatami, a D to uzywa sie tylko do jazdy na autostradzie :rotfl: , no ale tak to jest jak sie pierwszy raz jedzie automatem. Pytanie: do czego sluza pozycje w automacie dodatkowe 1,2,i 3, co bedzie jak ustawimy na tym dzwignie zmiany biegow i po co to jest? czekam na odpowiedzi, a powiem o tym na nastepnej lekcji :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość airwolff

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.Rozwiało to moje wątpliwości, wreszcie mogę spróbować jazdy na tiptronicu bo wcześniej się bałem żeby nie uszkodzić skrzyni.Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Witaj blezor i reszta niedowiarków.

 

Przy okazji naprawy samemu własnej skrzyni mogę w prosty sposób wyjaśnić falujące obroty bo miałem z tym styczność i mam nadal (mam automat AG4 bez TipTronika) i od tygodnia nie zawracam sobie tym głowy.

 

Przy okazj wymiany czujnika G38 i przeszukaniu różnych for dowiedziałem się ze skrzynia automatyczna (nie wiem jak TipTronic - ale przypuszczam ze podobnie) składa się jakgdyby z 2 skrzyń... jednej tej którą widzimy w postaci PRN[D321] a drugiej która możemy zaobserwować w postaci LMH podłączając Vaga (L = Low, M = Medium, H = High).

 

Trochę techniki musiałem łyknąć ale wychodzi tak na ludzki rozum że 4'o biegowy automat ma tak naprawdę 4x3 = 12 biegów!

 

D=4+LMH,3+LMH,2+LMH,1+LMH

3=3+LMH,2+LMH,1+LMH

2=2+LMH,1+LMH

1=1+LMH

 

A o co chodzi ?

 

Jak znacie trochę ciężarówki to występują tam takie skrzynie z PółPiegami - jest to odpowiednik w normalnym osobowym automacie.

Wracając do tematu falowania = to jest to spowodowane przełączaniem między LMH... realizowanym za pomocą specjalistycznych zębatek/sprzęgieł/siłowników - nie wgłębiałem się jak to się je - ale takie są opisy ma tdiclub i passatworld.

 

Odpowiadajac na pytanie blezora 321 to ograniczenie biegów z reguły do zjeżdzania z dużych wzniesień, lub np przy jeździe miejskiej (w przypadku mojej skrzyni 3) ograniczanie przełączania biegów.

 

Aby lepiej wiedzieć jak używać skrzyni - trzeba znać ile można jej wstawić na każdym biegu - bo właśnie LMH może bardzo mylić...

 

Wieć pojawia się pytanie dlaczego w TipTroniku jest jeden bieg więcej ? - to co zdążyłem się dowiedzieć to dlatego iż w TT nie ma LMH tylko jest LH więc tip tronik ma 2 biegi mniej... tak jakgdyby...

 

Co do oleju cokolwiek byście nie pisali każdy ma swoją teorię = a konkluzja jest jedna = olej wymienia się kiedy rozbiera się skrzynię lub skrzynia ma jakieś niedomagania wskazujące na problem z olejem. Skrzynia musi byc najpierw dobrze zdiagnozowana zanim ktoś zacznie wymieniać olej - a jak już zacznie to musi się dobrze na sprawie znać = a doświadczenie uczy mnie ze w Polsce tak naprawdę to nie ma specjalistów od skrzyń automatycznych = a jak są to ceny za naprawę skrzyni jak w profesionalnym serwisie VW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym żeby to była prawda bo też borykam się z falującymi obrotami tylko że to dziwne że

to jest to spowodowane przełączaniem między LMH...
bo jak jade ze stałą prędkością to dzieje się to cały czas tzn co chwile obroty falują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

To znaczy wg. opisów które czytałem iż czujnik obciążenia (load sensor) zmienia swoje wartości - jest to jeden z elementów który uczestniczy w przełączaniu LMH, poprostu ten typ tak ma...poza tym testy czujnika obciążenia to przy bezwietrznej pogodzie na lotnisku i zablokowanym gazie - np jakąś sklejką....

 

Jednak naprawdę nie ma się czym przejmować jeśli skrzynia nie przełącza się między biegami fizycznymi 4321 (lub 54321) - gdy to się dzieje to znaczy że LoadSensor ma już dość życia...

 

to najczęstszy objaw - ale opowieści że skrzynia automatyczna się sypie to można między bajki włożyć bo automatyczna skrzynia (normalny kierowca) jest bardziej trwała od ręcznej (normalny kierowca) i przeżywa z reguły silnik. a jeśli coś w niej niedomaga to z reguły problem powstały w wyniku czegoś (np przecieki między chłodnicami oleju skrzyni a normlaną chłodnicą, wymuszanie redukcji biegów przy zbyt dużej prędkości, ubytki oleju - przy uszkodzeniu miski w skrzyni lub poprostu rozszczelnieniu...).

 

Polecam naprawdę fora tdiclub i passatworld jeśli ktoś dobrze zna angielski - mają tak przedziwne sposoby na różne problemy w VW iż można się zdziwić - ale są i rzeczy o których nie wiedzą - a na naszym forum są :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firewire, ale popisales o tych automatycznych biegach :zdziwko: , az tyle tego jest? Ciekawa wypowiedz! A co do oleju to nie powinno sie zmieniac, popytajcie w serwisie tylko dobrym, bo wiekszosc to poprostu mechanicy, a nie ludzie VW :cwaniak: , sam sie o tym przekonalem! Jest w ksiazce serwisowej o oleju i chyba dobrze wiedza ci co stworzyli te marke i ten model naklepiej co i kiedy trzeba wymieniac zeby auto bylo jakie ma byc! A nie madrosci polskiego narodu co by tu zrobic zeby bylo JAK oryginalnie, i dlatego samochody przywozone z niemiec sa w dobrym stanie, bo po serwisach jezdzily, a w PL to wiadomo jak jest, idzie sie na kanal i robi co tylko mozna, a jak nie mozna to pani z motoryzacyjnego jutro bedzie miala co potrzeba i jakos to bedzie, no i jakos to jest! Powiedzcie kto z was majac uzywanego passata po gwarancji juz, zajezdza do serwisu VW na wymiany czy przeglady? Ja zawsze nie zaluje na to kasy, i dlatego chyba od nowosci do dzis czyli 297 tys jezdze bez wymiany oleju w skrzyni automata, czy wymiany zawieszenia od nowosci, a jak sie cos zaswieci za desce to zaraz jest to likwidowane, a nie stanie w kanale i drapaniem po glowie wymyslaniem czego to niemcy nie zrobili w tych samochodach i po co?! :P pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Blezor tylko niech nikt nie myśli że ja spec od skrzyni jestem :)

 

mimo że naprawiłem swoją ostatnio - i mam opis na gg 'Tanio naprawiam skrzynie automatyczne w VW' - poprostu jakby to nie było byłem zwykłym translatorem...z innych angielsko-języcznych forach (tdiclub i passatworld).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz, a tu to cuda wypisuja, a jest tak ze skrzynia automatyczna, -jest trwalsza od manualnej! A w polsce sie przyjelo ze automata sie nie kupuje bo to sie czesto psuje a jak juz sie zepsuje to co potem, nikt tego nie naprawi, a zwykla skrzynie to i w garazu naprawisz ze szwagrem :P tak juz jest w naszym kraju ze jak cos kupujesz to od razu ma sie zepsuc, a to dlatego ze ludzi nie stac na porzadne naprawy w serwisach, tylko sami grzebia po swojemu i jest to zawsze fuszerka. Dzis automaty to nie te z przed lat, dzis pelna elektronika, i powiem wam ze polecalbym automata, wiadomo sa tacy co wola manualne bo sie nie nudza przy jezdzie, ale ja polecam automaty. Mowia ze wiecej pala, wcale nie bo jak jedziesz zwyklym to nie raz "przeciagasz" na biegu i wiecej to spala, a automat wybiera automatycznie optymalny bieg na dana predkosc, o wiekszej zywotnosci takiej skrzyni juz nie wspomne, to oczywiste, zreszta sama nazwa mowi "automatyczna" czyli nie bedzie zadnego zgrzytu przy wrzucaniu biegu, czy szarpanie przy starcie na jedynce przez niedoswiadczonych kierowcow, o nie do konca wrzuconym biegu i przepieknym zgrzytnieciu na odglos ktorego wszyscy sie odwracaja na ulicy ze smiechem juz nie wspomne ;) . Jest wiec tak, automat to pelnia szczescia i zarobione pieniazki jezeli chodzi o jakiekolwiek naprawy skrzyni, no wiadomo jezeli sie sami za to zabieramy, lub u znajomego to nie ma o czym mowic, no i nie wymieniajcie oleju co 15, czy 30, albo 60 tysiecy jak to rozni roznie robia i wola, a bedziecie jezdzic automatem tak dlugo az sie samochodzik od rdzy rozpadnie :D . Jutro wam wkleje fotki z regulaminem co i po ilu kilometrach trzeba zrobic w VW poprostu oryginalne przykazania uzytkowania po niemiecku, wiec macie czas do jutra na znalezienie slownika i potlumaczenie sobie, a nie wymyslanie glupot! Pozdrawiam wszystkich :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Witam ponownie!

 

tak jak napisał blezor aby rozwiać wszelkie wątpliwości - automat JEST trwalszy - i to np z tego powodu iż rozkłada optymalnie obciążenie....co do ilości paliwa - no fakt faktem że automat więcej paliwa bierze - na to niestety nie mam dyskusji ale coś za coś (przy passacie z tym samym silnikiem to różnica do 25% na plus automatowi).

 

Zresztą mam znajomych którzy narzekali że tylko automaty są do kupienia wszedzie....ale jak juz kupili - to TYLKO automata chcą!.

 

Co do psucia się to automat przy NORMALNYM użytkowniku przejedzie 2x skrzynię ręczną...bo działa optymalnie dla silnika i współpracuje z nim...

 

To móje pierwsze własne auto ze skrzynią automatyczną... i jestem w pełni zadwolony... owszem można pisać że automaty się częściej psują. I trochę w tym racji ALE jeśli coś sie dzieje ze skrzynia to nie jest to wina stricte-mechaniki/hydrauliki skrzyni ale jej osprzętu - tak jak miałem problem z czujnikiem G38.

 

A popsucie się skrzyni automatycznej tak aby nie mogło się wogóle jechać (nie mówię o wypadku) nalezy do rzadkości - nie znam takiego przypadku. a w manualu ? jak już coś się schrzani to tak że nie można jechać - cokolwiek by to nie było....

 

Dyskusja n/t automató i manualów nie ma sensu jeśli osobnicy z manualami nigdy nie jeździli automatem a swoje opinie opierają "kolega miał, kumpela miała, w warszatacie powiedzieli" - taka prawda... gdyby automaty się psuły to dlaczego coraz więcej sprzedaje się automatów wszędzie - statystyki na interii mogę przytoczyć dla niedowiarków ? technika poszła juz tak daleko iż automat jest trwalszy....

 

Pozdrawiam

Niedowiarków - a z ignorantami nie dyskutuję...fakty są niepodważalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:cisza: AMEN! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertow

Tiptronic-to automatyczna skrzynia biegów (5 biegów). Wstawiana była tylko i wyłącznie w silnikach VAG o mocy min. 150 KM benzynowych i diesel. w tych skrzyniach nie ma potrzeby wymiany oleju, nalezy sprawdzac jego stan i ewentualnie uzupelniac. Potrzebny olej to VW G052162 lub ATF Esso EGL 71141.

jak sprawdzic ilośc oleju? w skrocie: temp. oleju w skrzyni musi miec od 30 - 45 oC. skrzynia w pozycji P, wylaczyc klimatyzację, silnik pracuje na biegu jalowym; odkrecamy korek gwintowy w skrzyni biegow (wcześniej trzeba wymontować dolną oslone silnika). Jesli wycieknie niewielka ilosc oleju po odkreceniu korka to jest wszystko ok !!!, (na skutek ogrzenia do ww temp. poziom oleju sie powieksza). Jesli nie wycieknie to nalezy dolac oliwiarką przez ten otwor od korka gwintowego. Oczywiśc potrzebny jest nowy pierscien uczelniajcy do korka, po jego odkreceniu! trzeba to robic sprawnie zeby olej nie przekroczyl 45 oC. nie musze chyba mowic, ze samochod powinien być podniesiony dla lepszego dostepu i wypoziomowany.

Skrzynie w silnikach o mocy poniżej 150 KM benzyna i diesel, to skrzynie 4 biegowe, w ktorych stosuje sie ten sam olej co w tiptronicach. Pojemność ukladu to ok 3.5 l oleju.

Zresztą, w manualnej skrzyni tez nie przewiduje sie wymiany oleju, jedynie jego uzupelnienie w przypadku ubytku.

 

Szerokiej drogi :)

 

Robertow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Robertow widzę, że coś wiesz, ale nie do końca. Po pierwsze Tiptronic był również spotykany w autach o mniejszej ilości koni mechanicznych niż 150, np. 1.9 TDI 130 KM, również był dostępny. Każdy kto zajmuje się automatami powie Ci, że jeśli nie chcesz mieć problemów ze skrzynią wymienia się olej co 60-70 tys. km. Olej przecież pracuje w skrzyni i traci swoją lepkość z czasem co może zagrażać skrzyni ! Oczywiście należy zalać najlepszy dostępny na rynku olej zgodny z normami zalecanymi przez producenta, aby nie był on gorszy niż dotychczas.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tiptronic-to automatyczna skrzynia biegów (5 biegów). Wstawiana była tylko i wyłącznie w silnikach VAG o mocy min. 150 KM benzynowych i diesel (...)

Skrzynie w silnikach o mocy poniżej 150 KM benzyna i diesel, to skrzynie 4 biegowe (...)

Robertow

 

coś chyba nie tak ... ja mam w seri 130KM silnik AVF (a więc poniżej 150KM) i skrzynia tiptronic (5 biegów) i to nie tylko ja żeby nie było że mam jakiś wynalazek na specjalne życzenie ... drugi passat który jest w rodzinie z tym samym silnikiem tylko wersja variant też posiada skrzynie tiptronic (5 biegów) ... przy wyobrze jak kupowałem to na 5 passatów które oglądałem tylko jeden miał skrzynie tiptronic (4 biegi)

 

olej sie wymienia i to co 60 000 km, pierwszą wymianę można zrobić przy 120 000 km ... nie ma wiecznego oleju, każdy olej a zwłaszcza ten w skrzyni biegów z czasem i w związku jaką prace wykonuje poprostu się zużywa i traci swoje właściwości ... przy automacie czy to zwykłym czy tiptronic powinno się wymieniać olej a nie tylko dolewać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo jak u kolegi Marios, 130KM silnik AVF tiptronic i mam 5 biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Ująłem to w moim poście nie ma co robić OT bo jakby się chciał każdy wpisać z Tiptronic poniżej 150 KM to byłby to chyba najdłuższy temat. Robertow jest nowy i mógł się pomylić. Ale skończmy już do tego pisać, tema w końcu nie jest o tym.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz do wszystkich czarno na bialym, wklejam fotki z ksiazki oryginalnej VW i tam jest wszystko napisane co i kiedy sie wymienia i sprawdza! :cisza: I przestancie BYC BARDZIEJ BOSCY OD BOGA!!! :cisza: Jezdzicie Passatem VW, wiec stosujcie sie do wymogow i zalecen, oraz przepisow tej firmy!!! Przestancie filozofowac co i kiedy. Ktos zrobil ten samochod, i napisal ksiazke jak go uzytkowac! I jezeli jestescie jego posiadaczami, i czujecie sie sympatykami tej marki to stosojcie ich zasady! Inaczej to wolna jazda bez trzymanki, i robienie z niemieckiej technologi, polskiego partactwa! Macie tu fotki, potlumaczcie sobie, jezeli jeszcze jakies watpliwosci to moge ich wiecej powklejac i w lepszej rozdzielczosci. Oleju sie nie wymienia jezeli nie ma potrzeby, nigdzie nie jest napisane ze trzeba po ilus tam kilometrach wymieniac, jezeli tak uwazacie to slabo jestescie poinformowani, przez jakiegos mechanika ogolnego, ktory jezeli by mogl to by wszystko wymienil, pisze to na fotce z powiekrzeniem, przy czwartej kropce, poprostu sprawdza sie olej co 60 tys i kropka! I robi sie to w serwisie, a nie jakims tam badylem czy drutem w przydomowych warunkach :dobani: !!! Jezeli juz kupiles Passata, a nie jest to tani samochod, tzn cena kupna tak, ale mowie o utrzymaniu, to samochod dla kogos kto pracuje za dobre pieniadze, i jest w stanie go utrzymac, w niemczech nikt z mlodych Passatem nie jezdzi, bo za drogi, a u nas kazdy go moze miec, tylko ze nie kazdy go moze utrzymac! Robia serwisy u siebie w garazu, wymieniaja to czy tamto bo tak im doradzono, grzebia przy czym sie tylko da, jak sie cos popsuje to sie to naprawia a nie wymienia, a potem wypisujecie tu glupoty ze Passat coraz bardziej "na psy schodzi"! Wcale nie to wy go na te "psy" staczacie! A co to tiptronica ze wystepuje tylko 5 biegowy powyzej 150 koni- to tez fikcja!!! Ja mam 115 i jakos mam 5 biegow. Wiec najpierw poczytajcie dane VW, a potem mozemy podyskutowac! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Blezor uśmiałem się czytając twoją wiadomość. Patrz do książki obsługi VW to za jedziesz autem na lawetę. Człowieku Ty się nie znasz. Nie wiem jak Ci to tak ciężko zrozumieć podjedź do ASO albo każdego warsztatu zajmującego się automatami ? Ciekawe co Ci powiedzą, albo ciekawy jestem co byś powiedział jakbyś zobaczył, mój olej spuszczony ze skrzyni, radze zmień olej i filtr w swoim Tiptronicu i nie filozofuj bo będziesz zakładał temat padł Tiptronic co teraz ?! Tak w ogóle jakby wymyślili olej do skrzyni, z trwałością bez ograniczeń kilometrowych ani czasowych to by chyba dostali Nobla, bo niby dlaczego nie zalać takiego oleju do silnika auta ?! Poza tym jedna nie kompetentna osoba napisała głupotę z tymi 150 KM, która każdy podważa dlatego radze czytać ze zrozumieniem.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam czy nie znam, powiem nie znam, bo mam od tego serwis VW w Osnabruck "Starke" przy Blumenhallenweg, niemiecki w niemczech, i mi to wystarczy, poprostu pisze ze smieje sie z tych co kupili Passata, a teraz oszczedzaja na wszystkim, i wymieniaja co tylko uslysza, a jak pokazalem oryginalny wydruk co trzeba i to jest dowod! A jezeli Ty wymieniles olej, tzn ze dobrze zrobiles, bo pisze przy czwartej kropce jasno, sprawdzic co 60 tys, i jezeli cos nie tak to wymienic, i dobrze ze to zrobiles, bo inaczej Ty bys taki temat zakladal, mi w serwisie sprawdzaja, i jak trzeba bedzie to wymienia, ale nic samemu na sile! Czymajcie sie uwag ekspertow z VW- bo to przeciez ich auta! Pozdrawiam! :vw:

PS 4motion LBN- co ty za glupoty piszesz, wyjasnij mi to, jezeli ksiazka pisze tak, to dlaczego Ty robisz inaczej!? Swiadczy to tylko o tym ze Ty wszystko lepiej wiesz nawet od kogos, kto sie na tym bardziej zna niz Ty. I tego nie rozumiem! W takim razie po co sa te wszystkie ksiazki, i instrukcje obslugi?! Po co wszystkie VAGi czy jak to sie tam nazywa? Forum jest to miejsce w ktorym mozna popisac o tym czy tamtym, podyskutowac, poczytac, powymieniac sie uwagami, informacjami ale prawdziwymi, a nie wymadrzac sie, i pewnych zasad sie nigdy nie zmienia! Dla mnie licza sie tylko fakty, zobacz na samochody z niemiec, a zobacz na stan naszych samorobek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę się kłócił ...

 

odnośnie automatów Ci fachowcy znają się najlepiej

WWW.AUTOMAT.PL

 

polscy wykładowcy doktorzy i profesorowie (starsi oraz młodsi) - Politechnika Gdańska - też pewnie się mylą, zasięgałem opinni prawie wszędzie i każdy mówi że się wymienia olej ... wcześniej puki samochód jest na gwarnacji to nie ma potrzeby bo po co, jak siądzie skrzynia to wymienią na gwarancji ... na to wychodzi że zdaniem producenta po gwarancji może siadać bo po co tracić klientów którzy wymienią całą skrzynie zamiast oleju ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW i dalej dyskusja ze to nieprawda! Wiec o co chodzi? Jezeli pisze ze olej w silniku sie wymienia co 15 tys, to nie ma dyskusji, tak sie go wymienia, co nie znaczy ze mozna nie wymieniac, ale wtedy to juz nie bedzie to dokladnie taki produkt, jaki tworzyli dani producenci. Zrobili samochod napisali co i jak, a ludzie mi pisza ze jak sie bede stosowal do ich zalecen to zajade na lawete. Nie rozumiem dalej nic! Jade do serwisu, sprawdzaja olej co 60 tys bo tak trzeba, i jezeli cos nie tak to sie go wymienia. A jezeli sie czyta coraz to wiecej, i coraz to dziwniejsze wypowiedzi to coraz bardziej sie glupieje. Wkleilem foto z tym co ma byc, powtarzam z tym co napisal porducent, nie ja, i o czym tu pisac? Pytaliscie sie co ile sie wymienia, wiec wkleilem dane producenta i jego zasady, a ze inni pisza co innego- maja do tego prawo, ja napisalem o VW na forum VW a nie na forum naprawczym wszystkich rodzajow skrzyn automatycznych. Napiszcie kiedy sie wam pojawila informacja na zegarach ze trzeba robic serwis, i pojechaliscie z tym to salonu VW, ja bylem ostatnio z moim serwisem w lato w salonie, i wszystko jest w normie jak zawsze od 298 tysiecy! Nie jezdze po garazach na sewisy, serwis to tylko w VW serwisie, sama nazwa na to wskazuje, a co o tym myslicie? Czekam na ciekawe odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności