Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Poczyściłem jeszcze trochę wzmacniacz i teraz gra w miarę dobrze (czasem lekkie szumiki), ale bez bata (na terenie miasta). Z batem szumy na maksa i charczenie. Czyżby jednak bat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczyściłem jeszcze trochę wzmacniacz i teraz gra w miarę dobrze (czasem lekkie szumiki), ale bez bata (na terenie miasta). Z batem szumy na maksa i charczenie. Czyżby jednak bat?

 

Wymiana bata na nowy nic nie dała - to ciekawe, że bez niego radio lepiej odbiera. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jedno, bo radio mi od jakiegoś czasu mi słabo odbiera :/

wymieniał ktoś może na antene wewnętrzną z passata b6 ? :-) wzmacniacz od tego modelu znalazłem, anteny nie mogę :/

prawdopodobnie to taka

http://www.allegro.pl/item1051773091_vw_passat_b6_antena_3c5_035_532_l.html

ale czy potrzebny do niej jakiś wzmacniacz?

http://www.motoallegro.pl/item1047978159_vw_passat_b6_2_0_tdi_wzmacniacz_antenowy.html

proszę o pomoc bo już dość mam słabego odbioru :/

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniał ktoś może na antene wewnętrzną z passata b6 ?

 

Antena FM w B6 jest najprawdopdobniej na tylnej szybie (jak paski ogrzewania).

Nie jest to rozwiązanie działające lepiej od bata, raczej względy estetyczne decydujące tu były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam też B6 i tam radio jest IDEALNE....

nikt nie montował takiej anteny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj założyłem separator do anteny i musze powiedziec ze efekt niesamowity... radio odbiera w super jakości, no i o wiele wiecej stacji łapie...oczywiście zmieniłem z orginalnego radia na nieorginalne i mialem problem z wyszukiwaniem stacji ( słaba jakość i zasieg itd.) mam problem tylko z miejscem bo mam teraz za duzo kabli z tyłu i radio mi nie chce wejsc do konca:( nie chce pchac na chama bo boje sie ze uszkodzi sie jakis przewod i bedzie zwarcie...mam strasznie mało miejsca za radiem bo mam jeszcze orginalną zmienniarke...moze ktos podsunie jakis pomysł....

Edytowane przez Dodi79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a powiedzcie jak wygląda sytuacja gdy pod ori, sprawne radio chcę podpiąć wzmacniacz antenowy? Czy zasilanie biegnące w przewodzie antenowym zasili zewnętrzny wzmacniacz? U siebie w Passacie zmiast ori anteny mam antene CB, a jako antene robi dwu metrowy drut miedziany zwinięty w spirale (foto poniżej), ale na dłuższą metę bez wzmacniacza się nie da bo radio gubi stacje... Dlatego też zastanawiam się nad upchnięciem wzmacniacza w podsufitkę, przed w/w spiralę miedzianą. Pytanie tylko, czy zasilanie biegnące w przewodzie zasili zewnętrzny wzmacniacz lub czy ewentualnie go nie uszkodzi. Z góry dzięki za sugestie.

 

antena_fm.jpg

 

antena_fm1.jpg

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko, czy zasilanie biegnące w przewodzie zasili zewnętrzny wzmacniacz lub czy ewentualnie go nie uszkodzi

 

jezeli wzmacniacz nie jest przystosowany do zasilania go poprzez kabel antenowy to orginalna instalacja nie zasili go i rowniez nie uszkodzi gdyz na wyjsciu wzmacniacza bedzie kondensator - stanowiacy dla pradu stalego przerwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli wzmacniacz nie jest przystosowany do zasilania go poprzez kabel antenowy to orginalna instalacja nie zasili go i rowniez nie uszkodzi gdyz na wyjsciu wzmacniacza bedzie kondensator - stanowiacy dla pradu stalego przerwe.

 

THX Navik masz punkciora ode mnie :) zdobyłem adaptery iso-din, din-iso i dzisiaj podłączę wzmaka pod antenę. To powinno załatwić temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hellooooo ... wlasnie wracam od magika od Car Audio ... diagnoza "lekarska" wykazala ze podstawa anteny pokruszyla sie przez co troche sie antena zapsula (pewnie od wody - jakos wzmacniacz??? czy co ??) i. jest do wymiany ...

jednak nie bardzo mi pasuje zdejmowac podsufitke ... wiec zapropnowano mi antene elektronicza ze wzmacniaczem pod szybe czolowa...

czy ktos moze potwierdzic .... ze takiecudo dziala ?? prawidłowo ...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic najszybciej wzmaka na antenie domowym spsobem?:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hellooooo ... wlasnie wracam od magika od Car Audio ... diagnoza "lekarska" wykazala ze podstawa anteny pokruszyla sie przez co troche sie antena zapsula (pewnie od wody - jakos wzmacniacz??? czy co ??) i. jest do wymiany ...

jednak nie bardzo mi pasuje zdejmowac podsufitke ... wiec zapropnowano mi antene elektronicza ze wzmacniaczem pod szybe czolowa...

czy ktos moze potwierdzic .... ze takiecudo dziala ?? prawidłowo ...??

Będę szczery-większość (99%) to badziew nie warty nawet 15 zeta...Testowałem chyba ze 3 różne modele i żaden nie był dla mnie satysfakcjonujący-powróciłem do anteny dachowej.Taką kup-droga nie jest a odbiór o wiele lepszy...Zerknij jeszcze tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=86476&highlight=antena+wewn%EAtrzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Ja mam takowy problem, po zakupie auta

vw passat b5 FL 2004 rok wszystko było ok, grało świetnie zarówno Cd jak i Radio ale od jakiegoś czasu gdy pewnego dnia chciałem pojechać do miasta wystawiłem furkę z garażu i długa włączam radio a tam szum na każdym kanale, myślę sobie ...... kur.... pewnie ojciec coś grzebał ale okazało się że nie

Radio nie odbiera mi żadnych fal totalnie nic.

Na każdym z zakodowanych stacji jest szum i tyle.

 

Mam ori Navigacje 2 din MCD.

... Proszę o rozjaśnienie tematu gdyż śmiganie autem za tyle kiło PLN bez radia to porażka :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na każdym z zakodowanych stacji jest szum i tyle.

ale stacje są zakodowane czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch
ale stacje są zakodowane czy nie ?

Tak mam wszystkie 6 z możliwych zakodowane i na wszystkich szum ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o rozjaśnienie tematu gdyż śmiganie autem za tyle kiło PLN bez radia to porażka

 

popierwsze sprawdz czy wtyczka antenowa jest poprawnie wcisnieta w gniazdko anteny radiodbiornika, a potem przeczytaj 9 stron powyzszego tematu...jest tu wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem cały temat ;)

 

Pokombinowałem, ale i tak nie rozwiązałem jeszcze problemu ;/

Podłączyłem sobie radio tak jak ma być [radio alpine]. Ale nie ściąga mi żadnej stacji - tzn. odbiera tylko jedną tą najbliższą...

Jak dotknę końcówkę wyjścia na antenę w radiu miernikiem to ładnie mi odbiera stacje - ale jak podłącze kabel antenowy to lipa ;/

Próbowałem już podłączyć owy wzmacniacz - wpiełem go i przewód wpięłem na chwilę pod napięcie +12V na kostce - nic to nie dało....dalej lipa.

Teraz moje pytanie.

Zostaje wzmacniacz pod sufitem. Mam KOMBI, a więc trzeba wyciągnąć tą listwę z tyłu...

Hmm czy ktoś ma jakieś inne rady ??

Jest opcja, że nie ma tam dobrego styku ?? Czy do wymiany ??

 

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przeczytałem cały temat

 

Pokombinowałem, ale i tak nie rozwiązałem jeszcze problemu ;/

Podłączyłem sobie radio tak jak ma być [radio alpine]. Ale nie ściąga mi żadnej stacji - tzn. odbiera tylko jedną tą najbliższą...

Jak dotknę końcówkę wyjścia na antenę w radiu miernikiem to ładnie mi odbiera stacje - ale jak podłącze kabel antenowy to lipa ;/

Próbowałem już podłączyć owy wzmacniacz - wpiełem go i przewód wpięłem na chwilę pod napięcie +12V na kostce - nic to nie dało....dalej lipa.

Teraz moje pytanie.

Zostaje wzmacniacz pod sufitem. Mam KOMBI, a więc trzeba wyciągnąć tą listwę z tyłu...

Hmm czy ktoś ma jakieś inne rady ??

Jest opcja, że nie ma tam dobrego styku ?? Czy do wymiany ??

 

Z góry dzięki za odp.

A ja zrobiłem w sposób następujący: kupiłem zwykłą antenę wzór vw (25 zeta), zamontowanie to 5 min. bo też mam kombiaka. Chlastnąłem przewód od anteny ori oraz tej dokupionej, razem to zlutowałem do kupy i od tej pory skończyły się wszelkie problemy z odbiorem programu trzeciego polskiego radia. Oczywiście inne stacje też wybiera super:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przeczytałem cały temat

 

Pokombinowałem, ale i tak nie rozwiązałem jeszcze problemu ;/

Podłączyłem sobie radio tak jak ma być [radio alpine]. Ale nie ściąga mi żadnej stacji - tzn. odbiera tylko jedną tą najbliższą...

Jak dotknę końcówkę wyjścia na antenę w radiu miernikiem to ładnie mi odbiera stacje - ale jak podłącze kabel antenowy to lipa ;/

Próbowałem już podłączyć owy wzmacniacz - wpiełem go i przewód wpięłem na chwilę pod napięcie +12V na kostce - nic to nie dało....dalej lipa.

Teraz moje pytanie.

Zostaje wzmacniacz pod sufitem. Mam KOMBI, a więc trzeba wyciągnąć tą listwę z tyłu...

Hmm czy ktoś ma jakieś inne rady ??

Jest opcja, że nie ma tam dobrego styku ?? Czy do wymiany ??

 

Z góry dzięki za odp.

Jest o tym napisane w tym wątku : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=84955#post84955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chlastnąłem przewód od anteny ori oraz tej dokupionej, razem to zlutowałem do kupy

Nie lepiej kupić antenę z pasującym złączem i po prostu połączyć?

Roboty mniej i następny właściciel dostanie auto bez druciarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności