Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Na postoju fale w miarę odbierają ale podczas jazdy tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

W passacie B5 FL kombi oryginalnie był jakiś wzmacniacz anteny?

Mam paska z Francji i koło schowka mam wzmacniacz anteny to oryginalnie czy dokładany? ma znaki VW itp.

Dodam że słabo odbiera radio . W antenie też jest wzmacniacz? chyba powinien być co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że rozgrzebuję ten temat na nowo, ale tez mam problem a jestem tu nowy, bo niedawno kupiłem Passka B5 z 1997 roku. Zmieniłem antenę oryginalną na tzw. płetwę. Pytanie ze słabym zasięgiem i nie łapaniem w ogóle fal, jest w tym, że połączyłem te dwa kable razem i do kabla antenowego?? Pomóżcie, bo jeszcze jestem w tym zielony. A przy okazji, bo jak będę chciał kupić nowe radio, to czy na ISO czy inna wtyczka, pojedyńczą czy podwójna. DZIĘKI WIELKIE.

 

Przy okazji co to jest to AVG czy inne oznakowania , bo jak się rejestrowałem to dałem to, bo nie wiem gdzie to znaleźć.

Edytowane przez Hlukasz1980
By jedrus,

Popraw trochę swój post bo jest niezbyt zrozumiały. AVG to oznaczenie Twojego silnika - powinieneś mieć je na wlepie w bagazniku np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten niebieski kabelek może być wpiety pod + zapalniczki czy gdzie?

20190526_082355.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go podłączył raczej pod kabel plusowy który idzie w wiąże do radia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, pawelvw napisał:

Ja bym go podłączył raczej pod kabel plusowy który idzie w wiąże do radia 

A nie może być pod + zapalniczki? Akurat mam pociągnięty kabelek z niej, stanie się coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno się nic stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, pawelvw napisał:

Raczej nie powinno się nic stać

Bo w sumie zapalniczka się zapala jak włoży się kluczyk w inna pozycję, czyli w sumie na to samo wychodzi prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpina się go pod przewód REMOTE w radiu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2019 o 21:37, marcin_pesel napisał:

Podpina się go pod przewód REMOTE w radiu 

A który to dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski lub niebiesko-biały, opisany zazwyczaj REM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2019 o 17:34, marcin_pesel napisał:

Niebieski lub niebiesko-biały, opisany zazwyczaj REM

nic to nie daje, podpialem pod zolty z wiazki ktora dostalem do radia android i dalej na postoju ok, a w czasie jazdy tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewod separatora podpina sie pod remote w radiu czyli niebieski lub bialo niebieski. Jest tam plus po wlaczeniu radia. Jesli separator jest ok a masz dalej problem, to masz do wymiany wzmacniacz w antenie. Ewentualnie cos Ci sieje po radiu. Ja kiedys przez pare miesiscy szukalem problemu slabego sygnalu radia poza miastem. Niemoglem nic wyczaic bo jadac gdzies dalej zawsze mialem podpiety tel do ladowania. Okazao sie, ze ladowarka do tel siala po radiu. Wywalilem ja i juz wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2019 o 21:28, kenczorf napisał:

przewod separatora podpina sie pod remote w radiu czyli niebieski lub bialo niebieski. Jest tam plus po wlaczeniu radia. Jesli separator jest ok a masz dalej problem, to masz do wymiany wzmacniacz w antenie. Ewentualnie cos Ci sieje po radiu. Ja kiedys przez pare miesiscy szukalem problemu slabego sygnalu radia poza miastem. Niemoglem nic wyczaic bo jadac gdzies dalej zawsze mialem podpiety tel do ladowania. Okazao sie, ze ladowarka do tel siala po radiu. Wywalilem ja i juz wszystko dziala

Ja mam cały czas kamerę zrobiona pod dodatkową zapalniczke, czy jak odlacze kabel z niej od strony kamery i będzie cały czas włożony w ładowarkę to powinno być ok? Bo mam ja na stałe wpietai schowana pod obudową.

 

Separator dostaje + i Właśnie co z tym wzmacniaczem jak mam antene w szybie? Mam sedana 2008r.

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić musisz wyciągnąc ładowarkę z gniazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kenczorf napisał:

Żeby sprawdzić musisz wyciągnąc ładowarkę z gniazda

Hmm ok dziś sprawdzę, a jeśli to będzie to, to co wtedy zrobić? Chciałbym mieć podłączona ta kamere do zasilania cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić na ładowarkę która nie sieje po radiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

odkopie temat, bo mam mam pewien problem.

radio nie wyszukuje stacji. sprawdzilem ciaglosc przewodu antenowego od wejscia do radia, po wejscie do anteny na dachu (bagaznik). przejscie jest. na zyle srodkowej i na oplocie i nie ma zwarcia pomiedzy tymi zylami. takze tu jest wszystko w porzadku. ale radio dalej nie odbiera. mozliwe jest tylko wyszukiwanie stacji manualnie, automatycznie przeszukuje wszystkie i nie lapie zadnej.  kupilem separator (zdjecie ponizej), niebieski przewod idacy z separatora wpialem do kostki, na ktorej jest zasilanie, do pinu, na ktorym pojawia sie napiecie po wlaczeniu radia (+12V, sterowanie antena, ten kolo zaplonu) i na przewodzie niebieskim pojawia sie napiecie, natomiast nie ma napiecia na przewodzie antenowym, ktory wychodzi z separatora (wtyk fakra, meski, zyla srodkowa), jest tam 0V, i na koncu przewodu antenowego, w bagazniku (raku-2, zyla srodkowa) rowniez jest 0V. czy tam nie powinno byc czasem tyle samo co na przewodzie niebieskim, ktorym zasila sie separator, tj. +12V? separator jest uszkodzony?

radio nieoryginalne, kenwood, antena oryginal vw ze wzmacniaczem. 

 

SEPARATOR-fakra.jfif

Edytowane przez moretti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, moretti napisał:

na koncu przewodu antenowego, w bagazniku (raku-2, zyla srodkowa) rowniez jest 0V. czy tam nie powinno byc czasem tyle samo co na przewodzie niebieskim

Powinno być 12V. Może antena ma zwarcie i z tego powodu uszkodził się separator? 

Mierzyłeś samą antenę na okoliczność zwarcia przewodu gorącego (środkowego) z masą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności