Skocz do zawartości
Giacobbe91

Wideorejestrator samochodowy - jak podłączyć zasilanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem taki firmy mio za 322 zl. Wiadomo ze ladowanie jest poprzez zapalniczke. Chcialbym to zmienic. Miec podlaczona caly czas ladowarke poprzez przycisk. Przycisk wylaczony - nie laduje, przycisk wlaczony - laduje. Jakies rady jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwal się i wrzuć fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cos http://www.avans.pl/mio-wideorejestrator-mio-mivue-338,id-136885

 

Kto pomoze w moim pytaniu?

 

Tak to wyglada pod wtykiem od zapalnicaki. Chce zrobic przycisk on/off ladowania kamerki

IMG_20140611_163213.jpg

Edytowane przez Giacobbe91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po zapłonie?

Na ten czerwony przewód co jest sprężynka przymocowana podaj plus np ten sterujący radiem, na czarny podaj masę i po sprawie. Tylko nie zapomnij wstawić bezpiecznika na czerwonym, plusowym przewodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce po stacyjce bo kamerka bedzie sie ladowala non stop a chce zrobic zeby byl wlacznik on/off. A jakbym dal mase. Ten czerwony do wlacznika i dodatkowy puscil od wlacznika do stalego pradu to by mi ten przycisk wylaczal/wlaczal ladowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz tak zrobić.

Ale.. Po pewnym czasie nie będzie Ci się chciało włączać albo kiedyś zapomnisz włączyć i przegapisz coś ciekawego... Jak dla mnie to bateria w takiej kamerce nie musi istnieć.. Chyba że ma ktoś ustawiony tryb wykrywania ruchu a kamerkę pod zapłon albo zapalniczkę podłączoną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja mam radio i zapalniczke nie po zaplonie :) ale czy ten staly prad wylaczy sie tym przyciskiem? A pytanie - jaki dac ten bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znalazłbyś jakiś plus po zapłonie pod deską rozdzielczą. :P Ale rób jak uważasz i uważaj jak robisz ;) Bezpiecznik daj o takiej samej wartości jak ten, który wyciągnąłeś z oryginalnej wtyczki podczas jej rozbierania.. Tak, wyłączy się, tylko musisz przełącznik/włącznik zastosować a nie przycisk... Chcesz żeby schludnie wyglądało? To kup sobie na szrocie włącznik od ogrzewania tylnej szyby, włóż w kokpit pod radiem zamiast zaślepki i pod niego podłącz zasilanie kamerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wylacznik. Jeden do zasilenia radia a 2 od tuby. Ten od pradu radia niepotrzebny mi. Na tym ich jest napisane 2A250V. I jak w ogole zamontowac ten zwykly bezpiecznik?

Edytowane przez Giacobbe91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie spalilem kamerke. Podlaczylem razem z bezpiecznikiem na prad ze stacyjki. Przekrecilem kluczyk i po kamerce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podłączyłeś to przez zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie.. A pisałem:

Na ten czerwony przewód co jest sprężynka przymocowana podaj plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoooo matko no i narobił :) ( dobre to było właśnie spaliłem kamerkę ) ehehehehehhehe a ta płytka z kondensatorami to tylko tak dla picu była :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem czarny do masy a czerwony do zmiennego pradu tzn po stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko trzeba było podłączyć tak do zasilacza czyli płytki, a dopiero później do kabla do kamery. Kamera potrzebuje powiedzmy 5V, a w aucie masz 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do tej plytki calej? No to zrobilem zonka

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jesli mam cb radio podlaczone pod zaplon to moge w to samo miejsce podlaczyc ta kamerke? A ja kable odcialem i bez plytki podlaczylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CB jest podłączane do 12V więc możesz podłączyć tam zasilacz do kamery. Tylko oczywiście tą płytkę z wtyczki do zapalniczki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20140611_163213.jpg

Czyli razem z tym i laczyc normanie czerwony pod prad i czarny masa. Czyli moge zrobic tam wsuwke gdzie cb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności