Skocz do zawartości
Gość carmelo1

Jakie opony do alu 16` b3.pomocy..??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carmelo1

ja mam w tej feldze ET 30 moze byc.... :looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET 30 może być.

 

Fele super, bardzo pasują do Stylu B3 :)

Będzie wypas jak je skończysz !!!!

 

No tez własnie robie polerkę na moich 15" na zimę.

Narazie nieźle idzie ale jadę sam rant...

 

Niestety to ciężka praca, ale za to lusterko na parapetach wygląda kozacko.

 

Widze Polera to ostatnio Temat na czasie

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carmelo1

wielka dzikowka za slowa otuchy bo jzu czasami mam dosc je polerowania ale jak sobie pomysle koncowy efekt jaki bedzie to dawaj ...kolezka mi powiedzial taki profesjionalnie co poleruje ze zorbi mi je za 550pln 4szt..zastanawiam sie bo tyle ile czasu i pieniachow poswiecilem...ttoo uu panie...metoda prob i bledow...i sie zastanawiam czym stara farbe sciagnac z podkladem bo te preparaty do usowania nie sa za dobre a myslalem o proszkowaniu ich ale moga sie porobic wzery???wiec juz sam nie wiem... :mur: wielkie dziki za podpowiedzi pozdro... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki system polerowania przyjales ale jesli sciagnoles kolo i na kolanach to robisz to sie mozna nachapac, ja moge polecic metode garazową dzieki ktorej idzie szybciej przynajmniej same parapety - stawiasz przod auta na ceglach, odpalasz motor zapinasz jedynke moze dwojke siadasz sobie przy kole i jazda :cwaniak: pozniej pozostaja ramiona tylko do zrobienia ale to juz polowa sukcesu

papier sceirny 500-800-1200-2500 i na koniec pasta polerska do aluminium AUTOSOL 75ml -ok 12zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

No niestety jadę ręcznie, ale ostatnio zatrudniłem Dremela do pomocy to troszki lepiej idzie :)

 

Co do wymiany zawieszenia to moim zdaniem najlepiej kompleksowo, czyli wszytko.

Niestety to troszki kosztuje, ale za to masz pewność ze jest zrobione jak się należy.

 

Z tyłu: Amory+ nowe odboje z osłonami +nowe sprężyny + górne poduszki amora oraz tuleje tylnej belki.

 

Z przodu: Amory + nowe oboje z osłonami +nowe sprężyny + poduszka górnego mocowania z łożyskiem oraz silent bloki wahacza tylne i przednie , sworznie wahacza i końcówki drążka

 

Po wymianie ustawić Geometrie i można śmigać :)

 

Po takiej wymianie możesz spokojnie zakładać nowe opony na fele.

 

Pozdro

 

PS.

A tu jak mogą wyglądać te twoje felgi po polerce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy Sorki za mały wykop ale Chciałem zapytać:

Na felgi 16" 7,5" rozstaw 4x100 ET 35 jakie najlepiej oponki?

Dodam ze passia mam jakies 4, 5 cm niżej.

Czy coś w profilem 50 wejdzie i jakie max i minimalne rozmiary mogę wsadzić na te felgi zeby nie obcierało.

Mam okazję kupić o takich rozmiarach o chcę zasięgnąc wiedzy.

 

Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam, MAteusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 16 zoll 7,5 szerokości mam na lato 195/45 i bardzo ładnie wygląda :) nic nie trze 205 też można śmiało wsadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by sie prezentowało i funkcjonowało coś z profilem 50 i jakie ewent. szerokości?

Czy to juz możliwośc ze może przycierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profil 50 jest dobry do 15 cali,przy 16stu będziesz miał balona strasznego będzie to brzydko wyglądać ale obcierać nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu 195/50/16 i balona jakoś nie ma, w zasadzie to się zastanawiam jakby profil był 45 to czy przypadkiem zbyt płaska opona by nie była. Poza tym trudno dostać 195/45/16 z odpowiednio wysokim indeksem nośności do naszych passatów. Większość to Barumy ale do lżejszych (mniejszych) aut. Na wiosnę też rzucam auto o 4-5 cm w dół i chętnie się dowiem czy w tym setupie 195/50/16 będzie coś obcierać czy też nie, przy 4 cm niższego zawiasu niż seryjny. Oczywiście gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Mam felgi 16" 7,5. Jakie opony założyć na nie? Przymierzam się do 215/40 (nie wiem czy powinno się takie zakładaćna taką felgę) lub 225/45 (zalecane). Może ktoś ma jakieś zdjęcia jak to będzie wyglądało na pasku B3? Zawieszenie gwintowane.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
profil 50 jest dobry do 15 cali,przy 16stu będziesz miał balona strasznego będzie to brzydko wyglądać ale obcierać nie będzie.

 

 

Ja do swojego paska przymierzam się do felg 16" i ostatnio mierzyłem z oponkami 205/55/16 i te faktycznie mi troszkę ocierały z przodu przy skręcaniu ale ze względu na to że mam troszkę niżej zawias, ale nie wyglądało to w cale "baloniasto". Potem założyłem 205/50/16 i wszystko gites..!!! Nie robił się balon i nic nie ocierało, opona się idealnie mieściła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim miałem 205\45\16 może to ładnie wyglądało ale popękały bo miałem chińskie opony teraz mam z tyłu 195\55\16 a z przodu 205\50\16 trochę gorzej to wygląda ale różnica w jeździe ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 205/50/16 z przodu i z tyłu, zmieniłem przód na 195/50/16 i różnicy nie czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jest problem z rozmiarem 195/50/16 bocięzko takie dostać zwłaszcza używane a 205\50 jest dużo. ja jakimś cudem kupiłem 195\55\16 ale drugich już takich nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja nie wiem panowie jak opona 195/50 lub 205/55 to wg was nie balon to ja chyba ślepy jestem,mam takie zimówki z chęcią zrobie fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo ja nie wiem panowie jak opona 195/50 lub 205/55 to wg was nie balon to ja chyba ślepy jestem,mam takie zimówki z chęcią zrobie fotki.

 

Ale zwróć uwagę że zimówki powinno się "dmuchać" mniejszym ciśnieniem niż opony letnie, i przez to zimówki faktycznie mogą wyglądać jak balon bo inaczej się układają na feldze...

Pozdr...!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na felgi 16" 7,5" rozstaw 4x100 ET 35

Jak wyglądały by oponki coś 215 lub 225 / 40 ?

Czy nie ma sensu pakować takich szerokich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatVR6

Ja mam 195/60/15 4x100 tragedia jakieś większe wgłębienie na drodze jadąc ponad 140 i opona trze i to dosyć mocno nie wspomne już o jeździe w 5 osób ... tak myśle felgi z oponkami 215/35/17 by były ok? i czy wejda do paska b3 opony 235?? czy z przodu węższe z na tyle szersze?? powiedzcie nie chcę kolejnych pieniędzy w błoto wywalić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności