Skocz do zawartości
Gość carmelo1

Jakie opony do alu 16` b3.pomocy..??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carmelo1

witam mam mega problem kupilem ladne felgi 16` 215/40 do passka b3 kombi wszystko ladnie dopoki ich nie zdjolem po 2 miesiacach jazdy na wewnetrznych stronach popekaly jak by je mialo rozerwac wypytywalem sie oponirzy i roznie mowia jeden polecil zebym zminl na rozmiar opony 205/45 lub 50 moze ktos posiada felgi 16` i sie borykal z jakimis problemami.i czy bedzie sens kupienia znowu opon zeby sie znowu tak stalo :zalamany: .a i czy wejda mi w nadkola jak zmienie na 205/45 lub 50??wiec prosze o mala pomoc dziekuje z gory... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja bym raczej szukał przyczyn w zawieszeniu czytaj, amortyzatory i czała reszta :)

 

To się stało z przodu czy na wszystkich 4 oponach popękały.

 

Opony nowe czy były na felgach jak kupiłeś.

A i jak szeroka jest felga?

Jakie ciśnienie w oponach?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B3 205/50/15 spokojnie można zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koledze chodzi o 16" ale to zależy jak szeroka jest felga...

 

Jak jest 7' to 195/40/16 bardzo ładnie wygląda :evil:

Jak 9' to tylko na tył i wtedy 215/40/16 tesz piknie wygląda

 

Ale najpierw bym zaczął od remontu zawiechy bo takie opony nie są tanie !!!

I przekraczają koszt doprowadzenia zawieszenia do stanu używalności.

 

Pozdro

 

Tu masz zdjecie Passka na 17"

http://img77.imageshack.us/my.php?image=a67727ml0.jpg

Opona 215/40/17 felgi 8"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel.stw

no ja mam trochę inne pytanko, czy na felgi o szerokości 8" mogę założyć oponki 195?? bo pytałem różnych osób i opinie są podzielone. i czy kolo przednie które wystaje minimalnie poza karoserie ( chodzi o przód pojazdu) nie będzie podczas jazdy tarło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Spokojnie możesz zakładać 195 na 16 tylko jeszcze profil musisz dobrać na 8" 195 będzie bardzo ładnie wyglądać na 40-45.

 

No jeśli wystaje i masz 17" to może być problem, choć przy standardowym zawiasie nie powinno trzeć, jeśli obciera to tylko zagięcie rantów z poszerzeniem lub wycięciem błotników pomoże.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka,

 

Spokojnie możesz zakładać 195 na 16 tylko jeszcze profil musisz dobrać na 8" 195 będzie bardzo ładnie wyglądać na 40-45.

 

to co zes tu napisal to mnie zwalilo z krzesla, bez urazy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

No nie każdy jeździ na balonach 65 i 14" felgach :)

 

Tu zdjęcia jak wygląda opona 195/40/16 przy feldze 7,5 na 8 jeszcze naciąga sie lepiej :)

 

http://img208.imageshack.us/my.php?image=img1520sp3xc8.jpg

 

http://img208.imageshack.us/my.php?image=img1526uu5nh9.jpg

 

Tak ze nie rozumiem co tak cie rozbawiło.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

a jak sie preentuja oponki 205/50/16'' na feldze 7,5''?? ja jezdzilem do tej pory na 215/40 i niestety przyszedl czas je zmienic tylko niewiem jakie zalozyc zeby niebyly za duze i nieprzycieraly o nic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.Spokojnie możesz zakładać 195 na 16 tylko jeszcze profil musisz dobrać na 8" 195 będzie bardzo ładnie wyglądać na 40-45.

 

to mnie rozbawilo ze podajesz szerokosc opony i mowisz ze bedzie pasowala na 16" jakby to cos mialo wspolnego,

po drugie proponujesz dobrac profil opony do szerokosci felgi 8"

po trzecie dobierasz profil na oko ze bedzie ladnie wygladac

po czwarte 195 na szerokosci 8" to porazka, opona sie rozjedzie w trojkąt felga ani troche nie bedzie chroniona

ogolnie stek bzdur ale bez urazy :D

dla wszystkich mala poczytanka

http://www.autocentrum.pl/go/75____1885871158__690434792__-41__0__0__eot=1885871158.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej tabeli nic nie wynika, podaje rozmiary jakie opony można założyć na dane felgi, i co z tego...

 

To że się opona rozejdzie to właśnie o to chodzi !!!

Tu chodzi o wygląd, a nie o tabele, to ze nie chronią felg, ludzie zakładają opony na felgi za kupę szmalu i się tym nie martwią.

 

Może doradzisz coś konstruktywnego, pokażesz jak cudnie opony chronią twoje felgi.

 

Kolega pytał to podałem mu jedno z rozwiązań wraz ze zdjęciem jak to będzie wyglądać.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie tobie tak rozjechane podoba to twoja sprawa, ja osobiscie nie znam nikogo kto tak ma bo to wioską leci

powinno byc tak w pasku b3/4 na 16 felgi

opony 195 profil 50

opony 205 profil 45

 

a z tabeli wynika bardzo wiele wystarczy sie trosze wysilic :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech widze ze strasznie się uparłeś na standardowe rozmiary opon do felg.

 

No ale nie wszyscy tak jeżdżą, a ze nikogo nie znasz kto ma naciągnięte gumy to trudno, widocznie w małej wiosce mieszkasz... bez urazy oczywiście.

 

Jedni wolą takie drudzy takie, każdy ma swój gust.

Pisząc ze takie opony maja ludzie co robią wiochę z samochodu obraza wiele osób.

 

A osoby te posiadają bryki ,które naprawdę świetnie wyglądają.

 

np.

 

http://img92.imageshack.us/my.php?image=wdl6iw6.jpg

 

http://img267.imageshack.us/my.php?image=picture141ji5.jpg

 

Może zaprezentujesz jak ma się sprawa w twoim samochodzie.

Bo piszesz puste słowa i obrażasz innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel.stw

mnie się podobają tak naciągnięte oponki :) , a może ktoś wie gdzie można kupić takie plastiki na błotniki jakie pokazane są przez Przema na drugiej fotce ?? i jeszcze, czy rozstaw kół tylniej i przedniej osi w kombi musi być taki sam?? bo u mnie tył jest o jakieś 5cm węższy ( lub przód o 5cm szerszy, jak kto woli )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carmelo1

witam koledzy no dzikuje za wyczerpujace informacjie moja felga ma wymiary 7,5J X16 H2 miale opony juz zalozone na felgach jak je kupilem powietrza mialem 2,2 atm,popekaly najbarzdiej z tylu lecz dojrzalem ze delikatnie dwa pekniecia pojawily sie na przodzie moze byc to wina starej opony??a co z tym zawieszeniem co dokladnie bym musla naprawiac calosc??i penie koszta beda ogromne...a teraz myslaem zeby na ta felge zainstalowac 205/45...tylko starch mnie bierze jak pomysle ze znowu mi sie tak stanie a przymierzam sie do nowych... :vw: bardzo ladne zdjecie pasacika zielonego felgi roba wrazonko... :ok: very nice jak by powiedzil "Borat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo ja o gustach dyskutowac nie bede, kiedys byla taka strona http://www.wiejskituning i kazdy tam mial na swoj sposob gust.

generalnie wydaje mi sie ze producent opony przewidzial ze opona ma jezdzic na takiej a nie innej feldze, przy takich kombinacjach zmniejsza sie prawdopodobie jej wytrzymalosc i jakies inne parametry sie zmieniaja a co wplywa na bezpieczenstwo nie tylko twoje ale i innych uzytkownikow drog. ja tu mowie o naciagnieciu 195 na 8" bo taki byl twoj pomysł, jesli zalaczyles zdjecia daj opis ze opona taka a szerokosc felgi taka.

po drugie takie kombinacje wynikaja z tego ze wiekszosc chce miec szeroka fele ale opona przy normalnym wymiarze by tarla albo co lepsze auto by nie uciagnelo i ja nie mowie ze szeroka fela zle wyglada ale jak cos nie pasuje do auta to po kiego grzyba na sile to wciskac

nie kce mi sie juz pisac i tak uwazasz ze moje slowa sa puste, masz prawo, ale ja bede obstawal przy standartowych wymiarach i basta

bez urazy :zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carmelo1

panowie nie ma sie co lucic widze ze watek wyzwolil diuze emocjie wiec chcialem zapytac czy moge zalozyc 205/45lub 50 i czy wejda do nadkoli...dziekuje z gory...za odp... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

205/45/16 jak najbardziej wejdą, nic nie będzie obcierać o ile masz seryjny zawias.

 

No tylko na ET uważaj.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carmelo1

a co masz namysli z et ze ma byc 32 tak ale w oponie...??/nie na feldze mowisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET jest w feldze.

 

ET czyli odsadzenie felgi. Od tego zależy czy felga schowa się głębiej czy płycej w nadkolu.

Im mniejsze ET tym felga bardziej będzie wystawać.

 

Dla Passata B3 standardowe jest ET 35.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności