Skocz do zawartości
mikeghost

Dolna osłona silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosnę chciałbym wymienić dolną osłonę silnika (jest trochę popękana). Orginalnie w moim modelu nie ma osłony skrzyni biegów, czy warto ją zakładać? Czym (oprócz ceny) różni się osłona za ok. 90 PLN od tej z ASO VW za ok. 350 PLN? Czy naprawdę (ta z ASO) jest warta tej ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warta jest tej ceny ,pasuje idealnie,jest mocniejsza i wykonana z lepszego materiału ABS-u.Warto równiez założyć osłonę skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Ta z ASO jest jeszcze dodatkowo wytłumiona pianką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta z ASO jest jeszcze dodatkowo wytłumiona pianką.

niekoniecznie (przynajmniej w mojej benzynie nie jest).

 

A co do tej z allegro za 90 zł - jeśli nie Ty to będziesz montował, to kupuj śmiało :]... bo to ktoś, komu zlecisz zabawe z tym "czymś", spędzi nad tym trochę czasu i na pewno nie będzie po tym fakcie już Twoim przyjacielem :]:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej (oryginalnej) też nie ma pianki. To co pod skrzynię też założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto ,koszt niewielki a zawsze osłoni od brudu i lekkiego uderzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Ja u siebie mam tą piankę i na innych oryginalnych osłonach też takie widziałem. Ale możliwe, że dawali ją tylko w dieslu aby dodatkowo go wyciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od brudu uchroni, od uderzenia absolutnie nie - chyba, że mówimy o drobnych kamyczkach lecących z kół. Ja swojej osłony pozbyłem się prawie 2 lata temu na wyboistej drodze i niestety tam już została. Od tej pory jeżdżę bez i nie zauważyłem znacznego zabrudzenia komory silnika. Osłona jest z plastiku - masa krucha i w miarę plastyczna. Przy uderzenie nie dość, że energię uderzenia odda dalej np. na miskę olejową to od razu się połamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

kubelt, no i tu się z Tobą nie zgodzę, dwa razy solidnie przywaliłem (w tym raz urwałem osłonę) i poza tym, że zostało na niej parę rys nic wiecej się nie stało. Raz wpadłem w 40cm dziurę zalaną wodą (właśnie wtedy ja urwałem) a miesiąc później przywaliłem w studzienkę kanalizacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale gdyby jej nie było to efekt by był taki sam, widocznie energia uderzenia nie była dostatecznie duża, by uszkodzić coś w samochodzie. Chyba nie sądzisz, że plastikowa osłona, którą ja jestem w stanie zginać w rękach uchroni miskę olejową lub inne elementy? Od tego są płyty aluminiowe. Jak przyrżniesz porządnie to plastik na nic się nie zda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość l.mosiolek

Witam.

Prawdę mówiąc nie widziałem oryginału bez pianki zarówno w benzynie jak i dieslu. Po zimie 2005r. połamaną zdjąłem i przyznam, że "nie widzę żadnej różnicy, więc po co przepłacać!" - słowami reklamy.

Pozdrawiam

Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Osłona ta według mnie jest bardzo istotna bo chroni przed nadmiernym wlewaniem się wody np.: nasze dziurawe drogi zalane wodą oraz zanieczyszczeń.

 

Zadania osłony:

1)Chronione są elementy :

- alternator

- paski

- układy elektroniczne

- czyli wszystko co musi mieć dostęp powietrza, czyli tez miejsce na dotarcie wody a to jest niepożądane

- czysto w okolicach silnika

 

2)działa wyciszająco

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem nieoryginalne osłony, 230 zł z założeniem i moim skromnym zdaniem jest dużo czyściej w komorze.

Poza tym silnik nie dostaje bryzgów wody wprost na rozgrzany korpus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taka kupiłem i jestem zadowolony popros tylko o dodatkowy zestaw zatrzasków bo w komplecie nia ma wszystkich ktore sa potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry nie ten wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej pianki, którą posiada obudowa to nie jestem zbytnio ZA w silnikach TDI ponieważ jak to diesel to gdzieś tam zawsze mu sie zdarzy przypocić czy puścić oleju po silniku, a następnie on zatrzymuje się w tej piance (gąbce) i później tego nie można nawet zmyć, a wygląda nie ciekawie po jej zdjęciu bo widać plamy oleju. A np. ta bez tej pianki czyli te za allegro przy każdej wymianie oleju można sobie ja bardzo łądnie wymić np. dimer'em i jest luxa ładna czysta :)

 

Ja mam u siebie jeszcze oryginalną z gąbką jedynie co to kupowałem do niej zestaw mocujący czyli wkręty. I co do tej gąbki to za ładnie ona nie wygląda po za widocznymi na niej plamami oleju ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego oslona raczej ma sluzyc do oslony przed brudem a nie ladnie wygladac. kto zreszta bedzie zagladac do silnika i mowic ze w tym miejscu kapnelo olejem... a pianka ma wygluszac. mam zamiar wlasnie sam kupic oslone tylko nie wiem czy kupowac cos takiego http://moto.allegro.pl/item916197790_oslona_silnika_skrzyni_spinki_vw_passat_b5_wyglu.html (jakies opinie?) czy szukac uzywanych oryginalow? czy zbytnio sie nie roznia a nowa to w koncu nowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja kolego kupowałem tą osłone u tego samego użytkownika i szczerzę mogę polecić. Twardsza od orginału spinki też są dobrej jakość tylko z racji przerobionego wydechu musiałem wycinać otwór w osłonię na skrzynie tak to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności