Skocz do zawartości
Freeq

Modyfikacja lakieru LA5E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad delikatną zmianą koloru mojego Passata. Chciałem go przemalować ale perspektywa rozbierania wszystkiego trochę mi się nie podoba.

Wpadł mi do głowy pewien pomysł (tak aby nie malować komory silnika, wnętrza auta, bagażnika itp), mianowicie chodzi mi o jakieś lekkie przerobienie koloru. Auto jest obecnie w kolorze LA5E (maritim blue). Myślałem o dodaniu jakiejś delikatnej perły lub coś w tym stylu...

Czy ktoś mi może coś doradzić w tym temacie? Lub może ktoś robił coś takiego?

 

Obecnie lakier **** nie urywa, jest już mocno zmęczony życiem. Dodatkowo ktoś kiedyś nałożył na stary lakier nową warstwę i bardzo średnio to wygląda, łuszczy się przy uszczelkach, w kilku miejscach odprysł, widać na nim rysy, nawet takie delikatne po przejechaniu paznokciem... Strasznie to irytujące.

 

Miesiąc temu zrobiłem mu polerkę, przez 2-3 tygodnie wyglądało super, ale teraz znowu na niego patrzeć nie mogę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, lakier LA5E, jak wiadomo jest akrylem, a więc dodawanie perły czy czegokolwiek innego odpada, jedynie można dodać płynu matujacego, będzie pół-mat :-) proponował bym lakierowanie 2k, tzn baza i lakier bezbarwny, można w mieszalni dobrać taki sam kolor jak LA5E bazowy, lecz perła dodana do zwyklej bazy (nie metalicznej) fajnego efektu nie da, ale za to można ją dodać do lakieru bezbarwnego, np fioletową i już jakiś efekt w słońcu będzie :-) ok 30g perły na 1l gotowego lakieru daje fajny efekt, lecz wszystko zależy od lakiernika (ciśnienie-odległość od lakierowanego elementu) :-) ładnie wygląda "customowy" lakier, ale trzeba liczyć się z tym, że w razie ewentualnej stłuczki będzie ciężko pomalować identycznie element.

Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności