Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pabloK
Nie wiem skąd biorą się te legendy o spalaniu przez Passki 5 literków/100 km. Chyba w nocy się komuś przyśniło ! Zwłaszcza passki o mocny 130 KM, muszą spalić, bo ta moc musi się skądś wzjąść. Więc jeśli passek pali na trasie średnio 7l/100 km przy klimatronicu to uważam, że jest ok, a w mieście odpowiedni więcej. W książkach serwisowych podawane jest chyba spalanie na prostym odcinku z prędkością 90 km/h i włączonym tempomacie ! A na autostradzie w Niemczech spalanie 5,2 to chyba przy stałej zawrotnej prędkości 110 km,/h. Panowie, co tak piszą powinni bajki pisać, bo mają fantazję. Pozdrawiam serdecznie !

 

Witam...wiec w takim razie mam "bajkowego passka" albowiem przy klimatronicu spalanie na trasie oscyluje w granicach 5.6-6 l/100km...

Pozdrawiam serdecznie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patryyyk

mi mój łyka 9 w mieście 7m5 w trasie, ok 8,5 w mieszanym.... (miasto Wwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - temat o spalaniu, to w innym dziale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jestem po wymianie IC oraz przeplywki z rury nie kopci ogolnie wszystko jest ok oprocz spalania w cyklu mieszanym nie schodzi mi ponizej 8l. co moze byc przyczyna co mam sprawdzic i gdzie sie udac w wawie zeby mi pomogli ??

silnik 1,9 TDI 115km automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8L to całkiem ladny wynik :) zacznij jeździć wolniej to i spalanie będzie mniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponizej 8l. mi nie schodzi :-) a 8l. to juz w zolwim tempie sie ruszam :-)

raz mam 9,5l. raz 10l. miedzy 8-10l. calutki czas czy to normalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam takie właśnie spalanie w mieście cały czas. Ale poprostu wszystko zależy od stylu jazdy, jak jadę z dziewczyną lub matulą (spowalniacze przyśpieszacza) to spalanie mam 8-8,5 w mieście ... jak śmigam sam to 9,5-10 :P Zauważyłem też że jak sam zmieniam biegi na tiptronicu to spalanie jest mniejsze czasem nawet o 1L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. mam ten sam problem... wzrosło spalanie z 5,4 na 6,3 trasa przy przyśpieszaniu kopci i przy ok 2 tys obrotów brak mocy, przy mocniejszym wcisnieciu gazu lekka poprawa ale za mna dymek.... rury ic sprawdzone.. węzyki od podcisnienia sprawdzone.... czysciłem tydzien temu równiez przepływke i było lepiej kopcenia nie zauwazałem.....ale teraz znów kopci i brak mocy przy tym przedziale obrotów czy myślicie ze to bedzie napewno przeplywka?? aa i poprzednik wsadził jakis zamiennik przepływki moze to tez to?? prosze o wasz komentarz do tego... z góry dzieki...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

panowie, to co powiecie na to mi w mieście te same trasy od kilku lat, zawsze w mieście średnio 7-8 litrów, zima nawet do 10, a teraz skoczyło do 16 !!! wrrr nie wiem gdzie jeszcze szukać... podpowiedzcie coś...

Edytowane przez HARNAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magiczna podpowiedź: temperatura silnika (ale ta rzeczywista, a nie z deski rozdzielczej). Czyli po pierwsze primo: termostat, a po drugie primo: czujnik podwójny temperatury. Naprawdę można się zdziwić, jak autko zaczyna palić po ogarnięciu tematu prawidłowej temperatury silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

 

czyli jak rozumiem, badanie VAGIEM gdzieś w warsztacie wystarczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak rozumiem, badanie VAGIEM gdzieś w warsztacie wystarczy ??

 

VAG pokaże, czy temperatura silnika jest prawidłowa, czy nie. Co jest przyczyną - czy termostat, czy czujnik - to już trzeba sprawdzić organoleptycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

 

na desce pokazuje równo 90... poszukam jutro we wrocku - okolicach tunera od chipów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na desce pokazuje równo 90... poszukam jutro we wrocku - okolicach tunera od chipów...

 

u mnie pokazywał na desce 90, wskazówka ani drgnęła, a silnik po trasie 250 km w upale miał według VAG 73, w porywach do 76. Nie chciało mi się walczyć ani szukać, więc wywaliłem termostat i czujnik, założyłem nowe i teraz ciekawostka - spalanie z 7,9 - 8,2 litra w jeździe pół na pół miasto - trasa spadła do 6,5 - 7,0 litra (dane z pomiarów, nie z kompa pokładowego). A jeżdżę dość agresywnie, więc podejrzewam, że dałoby się jeszcze pół litra z wyników urwać trzymając się przepisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

 

dużo trzeba rozkręcać aby zmienić te elementy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam Twojego silnika, więc nie wiem. u mnie czujnik temperatury, to kwestia 10 minut i zdjęcia pokrywy górnej (plastikowej osłony), termostat jest na tyle nieszczęśliwy, że trzeba spuścić płyn i dostęp jest dość niefortunny. mi to zajęło w sumie 6 godzin, ale nie robiłem na tempo, no i przepłukałem układ chłodzenia (mając i tak suchy i tak rozebrany można było się pobawić, - robiłem w końcu dla siebie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

silnik tak jak w opisie, 2.0 TDI 8 zaworów, muszę gdzieś się dowiedzieć gdzie mam w ogóle termostat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum

 

Przepraszam że odkopuje dość stary temat ale dzisiaj zauważyłem coś dziwnego w tym co pokazuje mi komputer. Otóż gdy stoję w miejscu i silnik jest jedynie na chodzie komputer pokazuje spalanie 9L i co chwila rośnie. W chwili obecnej jest już 10,1L. Czy to jest normalne? Może jestem już przewrażliwiony na punkcie tego auta bo miałem trochę przygód od momentu zakupu i teraz każda niejasność to dla mnie stres. Dodam że to moje pierwsze auto. Model z 1997 roku diesel 115KM

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stoję w miejscu i silnik jest jedynie na chodzie komputer pokazuje spalanie 9L i co chwila rośnie. W chwili obecnej jest już 10,1L
Są to wartości nie do przyjęcia. Auto na postoju powinno pokazywać spalanie1,1- 1,9/h z włączoną klimą. Podłącz się do VAGa i zobacz jakie dawki podają pompki a potem w dziale VAG poczytaj co należy zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po opisie (nie wiem jaki masz silnik bo ATJ ani AJM w 97 napewno nie było, pewnie masz 110KM) masz paska przed liftem, i tam rzeczywiście pokazuje głupoty na postoju. Po lifcie wprowadzili poprawkę, że na postoju spalanie chwilowe pokazywane jest w L/h, a nie w L/100km tak jak w czasie jazdy. Myślę że nie masz się czym przejmować.

 

pzdr

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności