Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź przepływomierz i sonde lambda

A które grupy VAG'a pokazują ich sprawność :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ywel

Witam

Jestem całkiem świeżym uzytkownikiem Passata 1.9 TDI 90 KM 97r. I ostatnio zastanawiałem się nad spalaniem po wymianie rozrządu zwłaszcza w mieście ponieważ ja na moje to pali on zbyt dużo wcześniej wydawało mi się że było to spalanie w granicach 6 l/100 km a teraz raczej nie schodzi ponizej 7/100. Fakt że jest to mój pierwszy diesel i być moze moja jazda ma na to wpływ. Może mógł by ktoś poradzić w jakich granicach obrotów najlepiej jeździć tym samochodem ponieważ jak mi się wydaję to jeżdżę chyba przy zbyt niskichobrotach, a więc prosze o radę. w trasie spalanie raczejjest dobre bo ok 5,5 / 100 km.

Dzięki bardzo

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość croso

Nie wiem skąd biorą się te legendy o spalaniu przez Passki 5 literków/100 km. Chyba w nocy się komuś przyśniło ! Zwłaszcza passki o mocny 130 KM, muszą spalić, bo ta moc musi się skądś wzjąść. Więc jeśli passek pali na trasie średnio 7l/100 km przy klimatronicu to uważam, że jest ok, a w mieście odpowiedni więcej. W książkach serwisowych podawane jest chyba spalanie na prostym odcinku z prędkością 90 km/h i włączonym tempomacie ! A na autostradzie w Niemczech spalanie 5,2 to chyba przy stałej zawrotnej prędkości 110 km,/h. Panowie, co tak piszą powinni bajki pisać, bo mają fantazję. Pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd biorą się te legendy o spalaniu przez Passki 5 literków/100 km. Chyba w nocy się komuś przyśniło ! Zwłaszcza passki o mocny 130 KM, muszą spalić, bo ta moc musi się skądś wzjąść. Więc jeśli passek pali na trasie średnio 7l/100 km przy klimatronicu to uważam, że jest ok, a w mieście odpowiedni więcej. W książkach serwisowych podawane jest chyba spalanie na prostym odcinku z prędkością 90 km/h i włączonym tempomacie ! A na autostradzie w Niemczech spalanie 5,2 to chyba przy stałej zawrotnej prędkości 110 km,/h. Panowie, co tak piszą powinni bajki pisać, bo mają fantazję. Pozdrawiam serdecznie !

 

Owszem jednak przy oznaczeniu silnika symbolem AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vmax
Zwłaszcza passki o mocny 130 KM, muszą spalić, bo ta moc musi się skądś wzjąść. Więc jeśli passek pali na trasie średnio 7l/100 km przy klimatronicu to uważam, że jest ok, a w mieście odpowiedni więcej.

Wszyscy mowią o spalaniu w trasie ale jest jeszcze jeden mały szczegół a mianowicie predkosc z jaką pokonuje sie ta trase , wydaje mi sie ze zeby uzyskac 7l na trasie to trzeba leciec z predkoscią 160/170km/h non stop , ja wczoraj wrocilem z trasy 2000km moim paskiem i wiem ze napewno cos jest nie tak bo na tempomacie leciałem cały dystans i przy predkosci cały czas 150km/h bez klimy spalił 7-7.4 l co mi sie wydaje o jakis litr za duzo ,a jezeli chodzi o spalanie 5l/100km to jest do zrobienia bez problemu tylko ze pod maską w pasku musi byc 101KM lub 110KM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcat14
Nie wiem skąd biorą się te legendy o spalaniu przez Passki 5 literków/100 km. Chyba w nocy się komuś przyśniło ! Zwłaszcza passki o mocny 130 KM, muszą spalić, bo ta moc musi się skądś wzjąść. Więc jeśli passek pali na trasie średnio 7l/100 km przy klimatronicu to uważam, że jest ok, a w mieście odpowiedni więcej. W książkach serwisowych podawane jest chyba spalanie na prostym odcinku z prędkością 90 km/h i włączonym tempomacie ! A na autostradzie w Niemczech spalanie 5,2 to chyba przy stałej zawrotnej prędkości 110 km,/h. Panowie, co tak piszą powinni bajki pisać, bo mają fantazję. Pozdrawiam serdecznie !

Nie zgadzam się z Tobą. Własnie jestem świeżo po trasie i na dystansie 650 km przy średniej prędkości 77 km/h (przjeżdżałem przez kilka duzych miast) pasek wciągnął 5,7 ltr ropy. I był dość obciążony (ekwiwalent 3 osób). Wszystko zależy od sposobu jazdy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwłaszcza passki o mocny 130 KM, muszą spalić, bo ta moc musi się skądś wzjąść. Więc jeśli passek pali na trasie średnio 7l/100 km przy klimatronicu to uważam, że jest ok, a w mieście odpowiedni więcej.

Wszyscy mowią o spalaniu w trasie ale jest jeszcze jeden mały szczegół a mianowicie predkosc z jaką pokonuje sie ta trase , wydaje mi sie ze zeby uzyskac 7l na trasie to trzeba leciec z predkoscią 160/170km/h non stop , ja wczoraj wrocilem z trasy 2000km moim paskiem i wiem ze napewno cos jest nie tak bo na tempomacie leciałem cały dystans i przy predkosci cały czas 150km/h bez klimy spalił 7-7.4 l co mi sie wydaje o jakis litr za duzo ,a jezeli chodzi o spalanie 5l/100km to jest do zrobienia bez problemu tylko ze pod maską w pasku musi byc 101KM lub 110KM ;)

 

dobrze Ci spalił ciesz się ,że tylko tyle! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45
Witam

Jestem całkiem świeżym uzytkownikiem Passata 1.9 TDI 90 KM 97r. I ostatnio zastanawiałem się nad spalaniem po wymianie rozrządu zwłaszcza w mieście ponieważ ja na moje to pali on zbyt dużo wcześniej wydawało mi się że było to spalanie w granicach 6 l/100 km a teraz raczej nie schodzi ponizej 7/100. Fakt że jest to mój pierwszy diesel i być moze moja jazda ma na to wpływ. Może mógł by ktoś poradzić w jakich granicach obrotów najlepiej jeździć tym samochodem ponieważ jak mi się wydaję to jeżdżę chyba przy zbyt niskichobrotach, a więc prosze o radę. w trasie spalanie raczejjest dobre bo ok 5,5 / 100 km.

Dzięki bardzo

Pozdrawiam[/quote

mam taki sam silnik w moim passacie i pali mi również 7 średnio nie patrzę na wskazania komputera tylko ile przejadę na zbiorniku obroty tylko czasami schodzą poniżej 3tyś.bo tylko wtedy to auto w miarę przyzwoicie jedzie 90KM. to stanowczo za mało dla kombi trzeba zczipować silnik podobno wtedy spalanie spada czkam na kolejną turę w diagtroniku zapraszam bardzo dobra cena za czipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie ostatnio udalo pokonac trase do pracy przy 6 l/100km,najpierw troche w miescie,potem trasa polaczona z wiochami,predkosc maks 100.Niestety taki wyczyn jest dosc rzadko,mozna zasnac za kierownica taka cisza i spokoj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj passiooo dobrze zyje ze swoim wlascicielem i pali w jezdzie mieszanej (50%miasto, 50% trasa) bez gwaltownego przyspieszania itp po prostu normalna codzienna jazda .. przy przelotowej 100-120 spalil mi 5.2 :hurra: i nic wiecej mi nie potrzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrii

Spalanie zależy od stylu jazdy.Mi na trasie przy spokojnej jeździe ~100km/h też spala koło 5,2l ale na tej samej trasie przy lekkim pośpiechu potrafi pożreć 6,8l.Co do silników 90KM to raczej byłem przyzwyczajony do 7l średnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Monstrum z silnikiem 2.5 TDI pokonalo wczoraj 200km trase ze srednim spalaniem wg kompa 5.8 / 100

Trasa 90 % miasto 10%, do tego proba predkosci max na autostradzie :cwaniak:

Srednio kulalem sie 100km/godz na 6 biegu wiec bylo sennie ale econo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też dużo pali w mieście z 7-8 litrów na trasie najmnijsze spalanie jakie osiągnełem to 5,4 litra z 3 osobami na pace a najwieksze 11 :rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nosekdomin
pasek wciągnął 5,7 ltr ropy. I był dość obciążony (ekwiwalent 3 osób). Wszystko zależy od sposobu jazdy.

Pozdrawiam

 

Właśnie czym bardziej auto obciążone tym mniej spala (przynajmniej w tych mocniejszych silnikach) bo jest mniej skłonne do przyśpieszania. Też posiadam 131Km i zaobserwowałem że gdy jadę sam pasio pali więcej o max 0,5-0,7 litra. A gdy jestem załadowany spalanie jest mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vmax
Zwłaszcza passki o mocny 130 KM, muszą spalić, bo ta moc musi się skądś wzjąść. Więc jeśli passek pali na trasie średnio 7l/100 km przy klimatronicu to uważam, że jest ok, a w mieście odpowiedni więcej.

Wszyscy mowią o spalaniu w trasie ale jest jeszcze jeden mały szczegół a mianowicie predkosc z jaką pokonuje sie ta trase , wydaje mi sie ze zeby uzyskac 7l na trasie to trzeba leciec z predkoscią 160/170km/h non stop , ja wczoraj wrocilem z trasy 2000km moim paskiem i wiem ze napewno cos jest nie tak bo na tempomacie leciałem cały dystans i przy predkosci cały czas 150km/h bez klimy spalił 7-7.4 l co mi sie wydaje o jakis litr za duzo ,a jezeli chodzi o spalanie 5l/100km to jest do zrobienia bez problemu tylko ze pod maską w pasku musi byc 101KM lub 110KM ;)

 

dobrze Ci spalił ciesz się ,że tylko tyle! :evil:

 

Bez przesady ,zauwaz ze mam 1.9 tdi a nie 2.5 tdi , a i jak styl jazdy na autostradzie moze wplywac na spalanie jak np. calą trase pokonuje na tempomacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Kraków-Lublin średnio 4.2 ~4,5h (klima wyłączona rzecz jasna, jednak wliczając korki w obu miastach)

 

Czytając powyższe wypowiedzi mam wrażenie że komputer mi lekko zaniża ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa z Mazur do Szczecina , czyli zawijasy + remonty dróg (chyba budują autostrady), Olsztyn , Grudziądz , Bydgoszcz i Szczecin średnia w/g kompa 77km/godz - 6,2. Momentami 150 na liczniku a momentami 40 (ślisko , -5 st./C). Pokład załadowany gratami typu walizy 3 osoby + pies. Panowie styl jazdy temperatura , ciężar , rodzaj opon rodzaj drogi oraz ilość zatrzymań w korkach a także rodzaj silnika wpływa na spalanie w naszych passkach. Pozdrowionka i szerokiej drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vmax

No i tak jak przeczuwałem , byłem na kompie paskiem i sie okazało ze zapłon był ustawiony w skrajnym juz połozeniu ,wiec panowie dobrze ustawiony zapłon to podstawa !!! :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

U mnie srednie spalanie nie schodzi nizej 7 literków niestety jazda po miescie i dosc krótkie odcinki na trasie. Na odcinku 100km ciagłej jazdy udało sie go zamknąc w 5,8 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbych68

Posiadam w/w autko od maja tego roku .

Od jakiegoś czasu (nie wiem dokładnie od kiedy) gdy gwałtownie przyśpieszam co jakiś czas jest "czkawka" .

Tzn czuć lekkie szarpnięcia (na każdym biegu ).

Jak przyśpieszam spokojnie jedzie płynnie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdr.Zbych

 

Tankuję na różnych stacjach.

Ostatnio na shellu.

Zawsze ten sam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności