Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeśli można spytać było u Ciebie konkretnie przy hamulcach walnięte? Jeszcze raz dzięki.

 

Zapieczony tłok. Uszkodzona osłona tłoka (guma),naleciała woda na tłok,zrobił się wżer i unieruchomił go. Trzeba kupic nowe osłony tłoczka,wyciągnąć tloczek,wyczyscic wzery,założyc uszczelniacz i złożyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że poszło łożysko koła przedniego. Jutro kupuję. Podobno I liga to FAG, ja biorę SKF, chyba też dobre. Tak słyszałem. 130 PLN. Robocizna to jeszcze nie wiem ile zapłacę. Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az nie chce mi sie wierzyc

lozysko tak nie grzeje kola

napewno grzaly hamulce a od tego wyciekl smar z lozyska

dalej to wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazało się, że poszło łożysko koła przedniego. Jutro kupuję. Podobno I liga to FAG, ja biorę SKF, chyba też dobre. Tak słyszałem. 130 PLN. Robocizna to jeszcze nie wiem ile zapłacę. Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Witaj. FAG jest lepiej wykonany i trwalszy niż SKF. Poza tym FAG ma fajne zestawy na całą oś czyli w dwupaku i cena przyjaźniejsza jest niż pojedynki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj. FAG jest lepiej wykonany i trwalszy niż SKF. Poza tym FAG ma fajne zestawy na całą oś czyli w dwupaku i cena przyjaźniejsza jest niż pojedynki :)
Wymieniłem, tzn. nie ja tylko mechanik jednak na tego SKF. Co ciekawe w oryginale też był SKF. 130 zł łożysko, 170 robocizna. Po kilku jazdach sprawdzałem koło. Już się nie grzeje.

Teraz już tylko zbierać na przednie zawieszenie z amortyzatorami. Jak dojdzie robocizna to popłynę:swirus

Dziękuję wszystkim za pomoc.

POZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już tylko zbierać na przednie zawieszenie z amortyzatorami. Jak dojdzie robocizna to popłynę:swirus

Dziękuję wszystkim za pomoc.

POZDR.

 

Komplet kluczy i samemu można zmienić:) Ja przód robiłem u siebie nie ma filozofii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powinienem się martwić, ostatnio zatankowałem do pełna i komputer pokazywał 1000 km, po przejechaniu 130 km niestety cały czas miasto spadło do 690 km zasięgu? Według mnie trochę z dużo spadło :/ Ale też nie zawsze dogrzany silnik na 90 Stopni :[

Jak myślicie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie powinienem się martwić, ostatnio zatankowałem do pełna i komputer pokazywał 1000 km, po przejechaniu 130 km niestety cały czas miasto spadło do 690 km zasięgu? Według mnie trochę z dużo spadło :/ Ale też nie zawsze dogrzany silnik na 90 Stopni :[

Jak myślicie? :D

 

normalne, wyjedz w trase z 50km to zobaczysz ze zasięg wg. komputera znowu urośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Wiem że tematów o spalaniu było mnóstwo ale zazwyczaj dotyczyły one aut z automatyczną przekładnią,  a ja mam problem tego typu że auto przy spokojnej jeździe w cyklu miejskim pali jakieś 16l na 100km.

Jest to B5 1.9 tdi 110km manualny, Silnik AFN. Jak go kupiłem 3 lata temu nie było problemu max w mieście 6 litrów. problem zaczął się od momentu kiedy pompa ciekła, więc ją uszczelniłem ale niestety spalanie zostało.

Na dzień dzisiejszy sprawdzone zostało czy nigdzie ON nie ucieka, podłączono pod kompa zero błędów dawka ustawiona z tego co pamiętam na 3,9 a kąt nie pamiętam ale jest ok.

Dodam że auto nieraz szarpie przy 1100obr mechanik mówił że to nastawnik ale nie ma pewności. 

Silnik nie pobiera oleju od wymiany do wymiany nie zauważyłem ubytku jest nalatane 320 tyś może ktoś skręcił ale nie ważne dodam że termostat wymieniony na wahlera.

Ogólnie auto zawsze pali od strzała czy zimno czy ciepło, moc jakąś tam ma ale kiedyś można było pojechać 190 a teraz max to 165, jak za mulę go na 4 biegu i depnę mu to czuć że auto ciągnie już od jakiś 1300obr czyli turbo raczej dobre, sztanga chodzi, 

 komp pokazuje spalanie średnie ok 6l /100 ale trzeba dodać 10 :-(

Już mi ręce opadają i teraz nie wiem od czego zacząć czy od wymiany pompy czy wtryski nie wiem, jak odepnę przepływomierz to nie ma mowy o jeździe strasznie się muli. 

Proszę o pomoc jakąś podpowiedź co mogę jeszcze sprawdzić i jak. 

Pozdrawiam. 

 

Edytowane przez WojtekZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Passata b5 kombi z roku 1998 1.9 o mocy 90 koni mechanicznych w TDI ;) Problem polega na tym,że spalanie wzrosło i na trasie i na miejskim stylu. A mianowicie,gdy lecę po trasie tak 100-120 a nie daj Boże 140 km/h to normalnie widać jak wskazówka spada z paliwem.Mierzyłem to również,bo możne wskaźnika jest wina ale okazało się,że na 10 litrach paliwa przy prędkości średniej 120 km/h i przy spokojnym rozpędzeniu,max 2200 obr zrobiłem 50 km. :blink  A jeżeli chodzi o miasto to nie ma tragedii bo wychodzi te 7l więc ok no ale trasa to masakra.Na wiosnę w zeszłym roku ustawiana była dawka i kąt wtrysku i latem gdy leciałem do Mielna wyszło mi na jakie tam 500 parę km 30 l ropy a jechałem autostradą 140-160 km/h.Problem pojawił się jakoś w połowie jesieni i tak jeżdżę,na szczęście mało tras no i strzegę się tych 120 km/h bo jak depnę to widać jak spada wskaźnik paliwa. Dodam,że zmieniłem gumę między przewodem górnym IC a turbiną i jest cały,dymi ale to tylko przy przyspieszeniu i to w nie dużym stopniu chyba,że przycisnę i poci się za turbiną zaraz jak jest ten ,,wąż" bo jest pęknięty ale nie ma otwartej dziury lecz po zgięciu widać,że jest. Co może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zwiększonego spalania pasków na pompie VP, to sprawdźcie sobie wężyki gumowe na wtryskach, te od powrotu paliwa. Jak "wacha" nie wraca do baku, to nic dziwnego że spalanie gwałtownie wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pacjent to passat b5 fl 6biegowy powiedzcie mi jakie on powinien mieć spalanie? W mieście pali 8-8.5,natomiast w trasie 7.5. Czy to nie trochę za dużo? Na postoju 1l pokazuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe spalanie to 0.6l/h na postoju bez klimy i 0.8l/h z klimą, z własnego doświadczenia, reszta zalezy od nogi, znam osobe ktorej 1.9 pali 7.5-8l po miescie, a na autostradzie 8-9l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wyniki przy jeździe normalnej, nie szaleje, więc coś jest nie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda pomiar spalania? Patrzysz na wynik po skończeniu jazdy? 

Można schodzić ze spalaniem do 5L jak już auto nabierze rozpędu i będziesz trzymał gaz tylko dla podtrzymania prędkości ale takie spalanie jest jak jedziesz już w optymalnych warunkach.

W trasie jak jedziesz, zwalniasz przyspieszasz, wyprzedzasz to potem masz średnią 7,5L.  Ja właśnie taką mam.  Jadąc czysto można na wskaźniku zobaczyć 5- 6L przy prędkościach +/- 100 km/h ale każde dodanie gazu podbija zużycie do 15-20 litrów i potem średnia wynosi właśnie takie 7,5L na oko. 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności