Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałem zapytać o zdanie Znakomite Grono Forumowiczów co możę być przyczyną nagłego zwiększenia zużycia paliwa? Mój pasek zazwyczaj na trasie brał ok. 6,3 litra. Od pewnego czasu, nagle, ni stąd ni zowąd na trasach 300 kilometrowych, gdzie kiedyś bez żadnego problemu schodziłem do poziomu spalania ok. 6,5 litra przy dość szybkiej jeżdzie, teraz przy oszczędnej jezdzie spalanie wynosi 7,5-7,9 litra; nie wspomne o spalaniu na mieście. Nie mam pojęcia co może być przyczyną tak nagłego wzrostu spalania, może macie na ten temat zdanie, będę wdzięczny za opinie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kopci choć muszę powiedzieć że jak wjade do garażu i zgasze paska to tak jakby było czuć bardziej intensywnie zapach spalin, poza tym wszystko raczej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z mocą?Jest mocnijeszy czy zaczoł mulić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy na pewno nie, jeśli już miałbym wskazać jakieś zmiany to raczej skłaniałbym sie ku stwierdzeniu że ciut słabszy ale ciężko to wyczuć. Dziwi mnie ten nagły wzrost spalania bo przecież temp.na zewnątrz w zasadzie normalna no i w miare długa trasa, dodam że nie jest to błąd wskazań komputera bo przeliczałem to również sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbina (zapieczone kierownice), przepływka powoli się kończy ... to warto by sprawdzić przed jakimkolwiek gdybaniem ... polecam jechać do warsztatu tuningowego specjalizującego sie w TDI za 100zł powinni wykonać pełna diagnostykę podczas jazdy i powiedzą Ci na co zwrócić uwagę ...

 

u mnie np po takiej diagnozie okazało się że coś przycina w turbinie, ogólnie nie odczuwałem jakiegoś spadku mocy czy coś ...

zrobił gościu ze mną kilka testów polegających na kilkakrotnym przeciągnieciu po obrotach do 4500 na 3 biegu na pełnym bucie ... i coś się (odetkało, przedmuchało) ... po tym wszystko było ok ... zalecił raz na jakiś czas tak przegonić go na 3 do 4500 ...

 

przed tym też mi palil w trasie 7,5-8L a jeszcze wcześniej świeżo po zakupie 6.3L ... teraz znowu pali 6.5 w trasie przy dość szybkiej jeździe :)

 

To wszytsko było jeszcze jak miałem 130KM ... teraz mam 165KM i spalanie w trasie nadal na tym samym poziomie ... po pierwsze to nie zamulać samochodu na niskich obrotach, czasem jeźdząć TDI trzeba dać ognia dla jego dobra :) i po trasie nie gasić auta odrazu, odczekać chwile żeby schłodziło turbinke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy VAG wykaże mi ewentualne niedoskonałości w pracy turbiny? i czy konieczny jest ten test w trakcie jazdy? czy najzwyklejsze zdiagnozowanie Vagiem coś wykaże w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy VAG wykaże mi ewentualne niedoskonałości w pracy turbiny? i czy konieczny jest ten test w trakcie jazdy? czy najzwyklejsze zdiagnozowanie Vagiem coś wykaże w tej materii?

 

Jeżeli jest winny przepływomierz, lub zaworek N75 to VAG powinnien odczytać błędy i jest wszystko jasne ... ale to jest tylko powierzchowna diagnostyka. Niektórzy mechanicy liczą sobie za takie odczytanie błędów właśnie około 100zł - zdzierstwo (chyba że sam masz kabelek i VAG-COMa na swój użytek) w profesjonalnych warsztatach zrobią Ci za tą kwotę pełną diagnostyke podczas jazdy co polecam najbardziej. Dobry tuner który daję gwarancję na swoje usługi np wirusowania ECU, zawsze przed tuningiem sprawdza stan auta poprzez taką diagnostykę, można sprawdzić prawie wszystko i określić w jakim stanie jest osprzęt silnika - turbina, ciśnienia, czujniki, wtryski ... taka osoba potrafi poprawnie zdiagnozować podawane wartości z bloków pomiarowych ECU, jeżeli coś jest nie tak to robią chiptuning ale na odpowiedzialność klienta, bez jakiejkolwiek gwarancji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loraks

no to ja mam tez za duze spalanie ostatnio w trasie 800 km po autostradzie spalil okolo 7,5 litra (101 koni) z tego co piszecie to o wiele za duzo sprawdze rade mariosa i przedmucham tyrbinke zobaczymy jaki bedzie efekt.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wcześniejsze pytanka były po to aby stwierdzić czy możesz mieć uszkodzony wąż do IC.I to jest najprawdopodobniejszą przyczyną twojej usterki.Autko zaczyna więcej palić,tracić moc.Uważam że powinieneś sprawdzić DOKŁADNIEwęże od IC*.Najlepiej wymontuj je(oba) i sprawdź dokłądnie czy nie mają gdzieś jakiejś nieszczelności.

Odnośnie testów na VAG podczas jazdy,mogą wykazać że przpływka jest do wymiany(identyczne objawy jak przy przeciętym przewodzie IC)

*Węże od IC-Chodzi mi tu o gumowe węże(rury) od Inter-Coolera.Jeden odchodzi od chłodniczki IC znajdującej się po prawej stronie i idzie od metalowej rury biegnącej na całej szerokości auta(pod zderzakiem),Poczum jest 2 wąż gumowy biegnący od Rury met.do turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje wcześniejsze pytanka były po to aby stwierdzić czy możesz mieć uszkodzony wąż do IC.I to jest najprawdopodobniejszą przyczyną twojej usterki.Autko zaczyna więcej palić,tracić moc.Uważam że powinieneś sprawdzić DOKŁADNIEwęże od IC*.Najlepiej wymontuj je(oba) i sprawdź dokłądnie czy nie mają gdzieś jakiejś nieszczelności.

Odnośnie testów na VAG podczas jazdy,mogą wykazać że przpływka jest do wymiany(identyczne objawy jak przy przeciętym przewodzie IC)

*Węże od IC-Chodzi mi tu o gumowe węże(rury) od Inter-Coolera.Jeden odchodzi od chłodniczki IC znajdującej się po prawej stronie i idzie od metalowej rury biegnącej na całej szerokości auta(pod zderzakiem),Poczum jest 2 wąż gumowy biegnący od Rury met.do turbiny

 

Mam tez te same objawy mniej mocy przykapca na czarno i wiecej pali ale wczoraj byłem pod spodem i nawet z tego faktu sie ucieszyłem jak zobaczyłem przecięty gumowy wąż od łączący IC z ta metalową rurą biegnącej pod zderzakiem. Myśle ze jak to wymienie to wszystko powinno wrucić do normy :).

Tylko ciekawe ile to kosztuje czy sa zamienniki czy tylko serwis,chyba że zabawić sie w zwulkanizowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal 111
Moje wcześniejsze pytanka były po to aby stwierdzić czy możesz mieć uszkodzony wąż do IC.I to jest najprawdopodobniejszą przyczyną twojej usterki.Autko zaczyna więcej palić,tracić moc.Uważam że powinieneś sprawdzić DOKŁADNIEwęże od IC*.Najlepiej wymontuj je(oba) i sprawdź dokłądnie czy nie mają gdzieś jakiejś nieszczelności.

Odnośnie testów na VAG podczas jazdy,mogą wykazać że przpływka jest do wymiany(identyczne objawy jak przy przeciętym przewodzie IC)

*Węże od IC-Chodzi mi tu o gumowe węże(rury) od Inter-Coolera.Jeden odchodzi od chłodniczki IC znajdującej się po prawej stronie i idzie od metalowej rury biegnącej na całej szerokości auta(pod zderzakiem),Poczum jest 2 wąż gumowy biegnący od Rury met.do turbiny

ja mam podobne objawy i chcialbym zapytac czy wydostajacy sie olej z gumowej rury przy turbinie moze byc tego przyczyna?Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacho11

Mój kolega miał podobne objawy. Tylko, że czuł spadek mocy przy przyśpieszeniu jak jechał już ponad 100 km/h. Na kompie nie wykryło, że przepływomierz jest zepsuty, bo na wolnym biegu wskazania były dobre. Przejechali się jednak parę klometrów i diagnoza była już prawidłowa. Walnięty przepływomierz. Stąd wniosek klepiej się trochę przejechac z diagnostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Icefirem

To strasznie dużo Ci pali ten passek jak teraz jeżdże do szkoły to jest cykl mieszany i pali 6,2 przynajmniej tak pokazuje a w trasie z niemiec 1400km 1/2 trasy na climatronku spalił 5,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wazonik
Raczej nie kopci choć muszę powiedzieć że jak wjade do garażu i zgasze paska to tak jakby było czuć bardziej intensywnie zapach spalin, poza tym wszystko raczej ok.[/quot

 

 

Pomyśl o katalizatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też będę musiał tego węża sprawdzić. Po podpięciu do VAG silnik był czyściutki, zero błędów, ale nagle zaczął palić 8l/100 km (do tej pory 6) i zaczął kopcić. Oleju nie bierze. Już zastanawiałem się nad końcówkami pompowtryskiwaczy. Jak znów zejdzie do 6, to będę szczęśliwy, bo jak na Tiptronica, to były fajne wyniki. Tankowanie i średnia 6-6.50. A teraz 7.8- 8,2 a w mieście i 13 potrafi łyknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pienio

loraks, Mam dokładnie ten sam model, i na trasie 1100 km przy prędkości śr 120 km bieżę mi 6, 4- 6, 5 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca
i na trasie 1100 km przy prędkości śr 120 km

 

Jeżeli to sa wskazania kompa na "2" i średnia prędkość wyszła Ci 120 km/h to wyobrażam sobie jakie musiałeś mieć chwilowe prędkości, że uzyskać po przejechaniu 1100 km taka średnią tj. 120 km/h. Brawo!!!! :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakaś plaga - bo mój też więcej jakby łyka i kopcić mi nieco zaczął. Mulić go leciutko w dolnym zakresie zaczęło... wszystko niby szczelne, odma czysta (choć króciec na pokrywie wymieniłem) a bąki puszcza.....

Wymienię olej i filtry w przyszłym tygodniu i jadę do tunerów na diagnostykę, bo sam chyba nic więcej nie wymyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa

Sprawdź przepływomierz i sonde lambda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności