Skocz do zawartości
noidemm

2.0 Alt LPg tech reduktor zavolli listwa Hanna kłopoty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem ze swoim 2 litrowym passatem z instalacja LPG tech. Kłopoty zaczeły się po podłączeniu gazu do układu. Pierwszy problem związany był z podłączeniem parownika do ukłądu chłodzenia. Monter się pomylił i źle podłączył węże od nagrzewnicy do parownika. Przewod zasilający parownik wpięty był w nagrzewnice, zaś powrotny w zbiorniczek wyrownawczy co skutkowało wywalaniem płynu przez zbiorniczek wyrownawczy. Nie było obiegu na nagrzewnice. Fachowcy uznali że do roboty jest głowica (koszt okolo 1000 zl). Po remoncie głowicy (wymiana uszczelniaczy, prowadnic, planowaniu glowicy, sprawdzeniu szczelności) dalej brak było ogrzewania. W końcu sam doszedlem iż obieg wody jest pomylony. Monterzy nie przyznali się do winy ale poprawili to wpinając rownolegle parownik do nagrzewnicy i problem z ogrzewaniem auta znikł. Drugi problem jaki mam z tą instalacją to złe pokazywanie gazu na przełączniku. Koleś kombinował przy elektrozaworze ale nic to nie dało. Centralka pokazuje pełny zbiornmik, potem pokazuje 2 kropki i rezerwe.

Nastepny problem to podłączenie czujnika ciśnienia i temperatury gazu. Czy ma jakieś znaczenie w którą strone jest podpięty ten czujnik. U mnie w miejsce Gaz IN jest podpięte wyjscie gazu a w gaz out wejscie. Czyli przewod idący od parownika wpięty jest w gaz OUT a przewod idący do listwy w gaz IN. Czyli ewidentnie w drugą STRONE.

Kolejna rzecz jaka mnie zastanawia to po co ci monterzy LPG wywiercili dziure wiertlem 8 fi w kolektorze dolotowym. Przecież samochod łapie tam lewe powietrze.

Zna ktoś jakiegoś dobrego fachowca w wojewodztwie lodzkim co by sie zajmowal instalacjami TECHA.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny bałagan narobili.

Podaj nazwę tego zakładu, żeby przypadkiem któryś z forumowiczy tam nie zagościł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktoś stracił klienta podaj kolego gdzie to jest żeby nikt się nie nadział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ktoś stracił klienta podaj kolego gdzie to jest żeby nikt się nie nadział

Daruje sobie antyreklame. Koleś już stracił paru klientów. Tymon1207 widze ze masz taki sam motor jak moj, ile ci to auto pali na gazie?? Czy u ciebie też sprzeglo puszcza bardzo wysoko?? Jak mozesz to sprawdz czy tez nie masz dziury pod kolektorem z ssacym z przodu auta bo moze tak to powinno być!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten sam silnik jak ty i jak już pisałem w innym temacie strasznie mułowaty jest ale nie o tym. Też mi sprzęgło wysoko bierze ale u mnie łożysko jest do wymiany bi strasznie szumi już myślę jeszcze nad dwumasą czy zostawić czy zmienić na zwykłe koło zamachowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popytaj w Filartech w Łodzi. Może ogarną twój samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również mam ten sam silnik jak ty i jak już pisałem w innym temacie strasznie mułowaty jest ale nie o tym. Też mi sprzęgło wysoko bierze ale u mnie łożysko jest do wymiany bi strasznie szumi już myślę jeszcze nad dwumasą czy zostawić czy zmienić na zwykłe koło zamachowe...

 

U mnie też coś szumi i myślałem że to właśnie łożysko ale to nie to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności