Skocz do zawartości
kanpol

Usterka światła cofania w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co może być przyczyną braku świateł cofania i jednocześnie nie załącza się automatycznie czujnik cofania, manualnie idzie go załączyć. Żarówki sprawdziłem są dobre bezpieczniki przy z boku deski rozdzielczej też są dobre. Nie wiem co może być jeszcze uszkodzone pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną braku świateł cofania

kanpol masz automat czy manual?

Jeśli manual to na skrzyni znajdziesz włącznik świateł cofania.

Zerknij sobie tu - pozwoli Ci to mniej więcej go zlokalizować: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=248839&page=2

Być może włącznik padł (koszt ok. 60zł), a może po prostu przewody się gdzieś przetarły lub zaśniedziały.

 

Jeśli masz automat to włącznik znajduje się w przełączniku wielofunkcyjnym, a to już większy wydatek, bo ponad 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Skrzynie mam manualną. A może wiesz czy mogę ten włącznik samodzielni sprawdzić czy jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w jakim jest stanie, może przewód gdzieś się rozerwał. Myślę że to działa jak normalny włącznik. Jak zewrzesz kabelki idące od czujnika ze sobą to powinno się tylne światło zaświecić i włączyć czujniki parkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat był kilkanascie razy poruszany ale nie znalazlem w żadnym odpowiedzi , więc bardzo proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Bezpiecznik oczywiście sprawdzony,

Napiecie w skrzynce bezpieczników jest, czujnik swiatla cofania wykrecony ze skrzyni, sprawdzony po wciśnięciu bolca dziala jak należy po wciśnięciu jest ciągłość .

Przewód z wtyczki czujnika czarno/zielony ma ciągłość obwodu z bezpiecznikiem w skrzynce.

Po zmostkowaniu przewodu kostki czujnika czarno/zielonego z niebiesko/czarnym światło wsteczne nie świeci.

Po włączeniu zapłonu napięcie 12v nie występuje na wtyczce, a co ciekawe jest napięcie 4v ,gdy końcówką miernika dotykam do masy akumulatora wtedy pojawia się napiecie 12 v .

Tutaj moje pytanie gdzie idzie dalej ten przewód z czujnika niebiesko czarny, gdzie dalej szukac , czy w podszybiu jest jakas kostka, ewentualnie gdzie dalej idzie ta wiązka?

z góry dziękuję za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grzegorz 45 napisał:

gdzie idzie dalej ten przewód z czujnika niebiesko czarny

Do modułu Bordnetz (nad nogami kierowcy, po lewej stronie). Kostka F, pin numer 6.

Jak masz VCDS to możesz sprawdzić we wspomnianym module w blokach pomiarowych działanie tego czujnika.

15 minut temu, Grzegorz 45 napisał:

Po włączeniu zapłonu napięcie 12v nie występuje na wtyczce, a co ciekawe jest napięcie 4v

Po zapłonie powinno być 12V na pinie 1 mierzone względem masy. Pomiar względem pinu 2 nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

Do modułu Bordnetz (nad nogami kierowcy, po lewej stronie). Kostka F, pin numer 6.

 

Dziękuję bardzo, wlasnie o to mi chodziło, jutro będę szukał dalej.

edit.

Miałby kolega ewentualnie jakieś sugestie gdzie szukać?

Dodam ze problem pojawil sie po zdjęciu tunelu środkowego, wypinałem moduł ręcznego podczas naprawy hamulca awaryjnego.

Konsola wyswietla komunikat:

Right reverse rear light defective.

 

Edytowane przez Grzegorz 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grzegorz 45 napisał:

Right reverse rear light defective.

Sprawdź ciągłość przewodu od Bordnetza kostka B pin 1 do lampy światła cofania po prawej stronie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjąłem tylny prawy słupek i rozpiąlem kostkę myślem ze znalezem przyczynę 

zdjęcie,

https://ibb.co/yYDv41N
https://ibb.co/84Spy6S
https://ibb.co/cJ7k7VX

Po wyczyszczeniu pojawiła sie ciagłość obwodu z Bordnetz kostka B pin 1

światła cofania nadal mie ma.

 

Edytowane przez Grzegorz 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta śniedź może wskazywać na pęknięty wężyk spryskiwacza tylnej szyby. To tak na dokładkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2022 o 18:44, nTomek napisał:

Sprawdź ciągłość przewodu od Bordnetza kostka B pin 1 do lampy światła cofania po prawej stronie. 

Chciałbym sprostować po wyczyszczeniu kostki w słupku i sprwdzeniu kostki B na 100% jest ciągłość obwodu z prawym światlem cofania na pinie 1 natomiast światła cofania nadal brak.

Jutro raz jeszcze przyjrze się przewodowi czujnika wstecznego idącemu do kostki F pin 6.

Jesli chodzi o śniedź tez sprawdzę przyczynę , zwlaszcza kolanko przewodu spryskiwacza ktore jest w  bliskim sąsiedztwie kostki.

Edytowane przez Grzegorz 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie czujnika najlepiej sprawdzić w pomiarach w VCDS.

Co do wężyka to problem zwykle zaczyna się na przegubie:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2022 o 18:44, nTomek napisał:

Sprawdź ciągłość przewodu od Bordnetza kostka B pin 1 do lampy światła cofania po prawej stronie. 

To zostało sprawdzone i ciągłość jest, nie ma za to ciągłości na kostce F pin 6 a wtyczką, więc zrobilem na próbę tzw bypass czyli puściłem osobny przewód z kostki F pinu 6 bezpośrednio na wtyczke czujnika biegu wstecznego i swiatlo cofania działa ?

 

Wyglada na to ze problem naprawiony.

Dziekuje za pomoc i podanie ktore kostki i piny należy sprawdzic, bez tych informacji na pewno bym sobie nie poradził.

 

Edytowane przez Grzegorz 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności