Skocz do zawartości
Gość kollec

Podłokietnik tylnej kanapy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kollec

Kupiłe kilka dmi temu Passata B5 3BG 1,8 T i mam problem z otwarciem tylnego podłokietnika.Nie wiem czy jest na to jakiś sposób(przycisk)czy po prostu coś się popsuło?Nie chce go otwierać na "chama".Otwiera sie tylko do pewnego momentu i coś go blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz wersję z homologacją i z kratką,tam jest specjalny bolec ,bo u mnie nie mogłem złożyć,bo auto 4 miejscowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może masz wersję z homologacją i z kratką,tam jest specjalny bolec ,bo u mnie nie mogłem złożyć,bo auto 4 miejscowe.

 

pawelb6, on nie może go otworzyć, a do aut 4-miejscowych montowali podłokietnik na stałe.

kollec, dla pewności sprawdź w dowodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że nie może otworzyć,dlatego napisałem o homologacji ponieważ ktoś mógł złożyć łamiąc go i dlatego coś może blokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kollec

Zgadza się kiedyś to auto było zarejestrowane na 4 osoby, a później kratka został zdjęta i teraz jest na 5 osób.Tylko jak go teraz otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem,z tyłu kanapy w bagażniku lub gdy złożysz siedzenia powinien być taki bolec,wyjmij go lub rozwierć,a jeśli nic nie ma to włóż coś długiego,może da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak go teraz otworzyć?

Nie sprawdzę teraz, bo jest już za późno i zresztą mam to w innym samochodzie :)

Od strony klapy bagażnika jest mocowanie tego podłokietnika-bolec.

Sprawdź może nie wszystko zostało zdemontowane i teraz blokuje. ;)

 

Ja nie powtarzam, tylko akurat trafiłem na archiwizacje bazy danych i nie wiedziałem, że coś napisałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od strony klapy bagażnika jest mocowanie tego podłokietnika-bolec.

Sprawdź może nie wszystko zostało zdemontowane i teraz blokuje.

nie powtarzaj po mnie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kollec

Niestety od tyłu nie da się do podłokietnika dostać.Siedzenie jest zabudowane.Z tego co "wymacałem" ręką to podłokietnik ogranicza taki odgięty kawałek metalu i za cholere nie idzie tego podważyć-za sztynwe to cholerstwo.Nie wiem chyba trzeba by było wyjąć podłokietnik i tu pojawia się pytanie ,jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziqs

odkopuje temat, bo mam dokladnie taki sam problem, tez mi sie do konca nie otwiera podlokietnik i kombinuje jak go rozkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie to samo otwiera sie do pewnego momentu i blokada :( nie wiem co z tym zrobic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziqs

widze ze nie ma ch**a we wsi na tylny podlokietnik :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjade sobie do swoich mechanikow czarodziei moze cos wymysla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziqs

to jak bedziesz cos wiedzial to napisz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie nudzilo mi sie troszke dzisiaj wiec zajalem sie tym nieszczesnym podlokietnikiem.Kosztowalo mnie to sporo potu bo upaly jak widac sa nie male.

No ale juz tlumacze co i jak:

Przez podlokietnik poprowadzony jest taki bolec wygiety w luk na srodku podlokietnika.

Blokowany jest on przez takie male cus ktore znajduje sie po lewej stronie i ktore mozna w bardzo prosty sposob przestawic i odblokowac podlokietnik.

W zalaczonych obrazkach widac wszystko jak na dloni.Ja przestawialem ta blokade palcem :) trzeba tylko pociagnac w dol... aha no i wczesniej odkrecilem ten plastik bo paluchem bym sie tam nie dostal, jest na 1 srubce...

 

Cos sie obrazki nie chca uploadowac wiec zamieszczam linki

http://img238.imageshack.us/img238/5968/dsc07903pw6.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/9964/dsc07904dv7.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/1017/dsc07905fw5.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/4133/dsc07906kd2.jpg - i tu sie ciesze dzialajacym podlokietnikiem na tylnej kanapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziqs

a gdzie jest ta 1 sruba od plastiku? ja jej nie widze u siebie:/

 

wogole to mi sie wydaje ze ja mam inny podlotkietnik, Twoj jest chyba szerszy :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zdemontowac pierwsze ta plastikowa oslone za podlokietnikiem tak zeby bylo widac blache wystarczy pociagnac w prawa strone.I tak podlokietnik opuszczony w dol i po prawej stronie widac srubke wyroznia sie bo jest koloru srebrnego a reszta czarna.tak czy siak jak dobrze pocelujesz srubokretem to ta zapadke tez przesuniesz w dol.ja tego nie wiedzialem i dlatego rozkrecalem ta plastikowo oslonke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziqs

ok, dzieki. jutro to zrobie bo dzis juz ciemno. napisze jak mi poszlo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziqs

no i po bolu, dzieki gregor. po prostu wymacalem srubokretem ta blokade, nie demontowalem nic. ta blokada jest przy bolcu na ktory mporusza sie podlokietnik, po lewej stronie siedzac na tylnym siedzeniu i patrzac na tylnia szybe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja usiebie 5lat temu jak nie mogłem zamknąć to poprostu coś połamałem i jak go otworzę to pod spodem czuję jakiś ostry plastik :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności